«Розкажи мені, дружок, де гуляє Мазурок»

11:54, 20 Жовтня, 2012

«Напередодні виборів реінкарнувався  «отаман чорних хлопців»?

26 вересня весь Київ притулився до автомагнітол і радіоприймачів, що транслювали замість заїжджених хітів екстрену інформацію з околиці столиці. Те, що сталося близько третьої години дня в гіпермаркеті «Караван» в районі Оболоні, ледве вкладалося в розумінні обивателя. Якийсь чоловік, затриманий перед цим біля каси за крадіжку флеш-карти пам’яті і пари шкарпеток, слухняно попрямував у кімнату охорони, де холоднокровно перестріляв усіх, хто був там. Після чого з пакетом молока і буханцем хліба під пахвою пройшов до виходу з магазина, спустився в підземний перехід, вийшов до зупинки громадського транспорту і сів у перший-ліпший автобус. Через кілька хвилин усі входи-виходи з «Каравану» перекрили, а в мегаполісі був оголошений план «Перехоплення».

5 жовтня міністр внутрішніх справ В.Захарченко заявив, що особистість злочинця встановлена, і вживаються заходи щодо його затримання. За його словами, вбивцею охоронців є уродженець Львівської області, 1974 року народження по імені Ярослав Мазурок.

  Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.info «Розкажи мені, дружок, де гуляє Мазурок»

10 жовтня в МВС повідомили, що підозрюваний оголошений у міжнародний розшук. Його дані виставлені на офіційному сайті Інтерполу.

Тим часом ім’я і прізвище підозрюваного у зухвалій розправі над чотирма охоронцями в стандартній службової орієнтуванні для міліціонерів геть відсутня. Замість цього констатується таке: «… розшукується особа, яка вчинила вбивство трьох осіб і тяжко ранівшее четвертого». До орієнтуванні додається фотографія з камер спостереження торгово-розважального центру, а не фотографія з паспорта Ярослава Мазурка.

Виходить, що 38-річний Ярослав Мазурок може спокійно колесити по просторах нашої Богом улюбленої держави. Тому як з орієнтування випливає, що справжньому вбивці 25-30 років.

Дружина підозрюваного в розстрілі охоронців в «Каравані» Людмила Мазурок стверджує: її чоловік та чоловік на відео, записаному в кімнаті охоронців і потім в торговому залі гіпермаркету – дві різні людини.

  Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.info «Розкажи мені, дружок, де гуляє Мазурок»

Лаврентій Кухалейшвілі, адвокат Людмили, виявив в офіційній версії правоохоронців ряд недоліків:

«Дії стрільця дуже професійні. Але Ярослав в армії не служив, не має спецпідготовки. У нього хронічний поліартрит, це захворювання суглобів. Були моменти, коли він не міг піднятися з ліжка. Твердження, ніби він служив в Узбекистані – неправда. Він 1974 року народження, в армію його могли призвати не раніше, ніж у 1992 році. За два роки до цього Верховна Рада УРСР прийняла закон, відповідно до якого призовники відправлялися для проходження строкової служби у лавах Збройних Сил СРСР виключно в межах Української РСР ».

Кухалейшвілі звернув увагу і на те, що за кілька днів провести експертизу ДНК неможливо. На це потрібно від двох до чотирьох тижнів. «А біологічний матеріал для аналізу з квартири Мазурка взяли на наступний день після заяви міністра про те, що стріляв Мазурок, – продовжує адвокат. – Обшук провели на наступний день. Що вони могли вилучити на місці злочину, теж незрозуміло. Там не залишилося його слідів крові, а кепку, як випливає з відео, злочинець щойно купив у магазині. Там і волосся-то могло не залишитися ».

У день потрійного вбивства у «Каравані» Ярослав Мазурок, за словами адвоката, повернувся з роботи (він працював штукатуром) близько 21.00. «Дружина каже, що він вів себе, як звичайно, повечеряв, пограв в шахи на комп’ютері. Погодився на наступний ранок з’їздити за молоком до тітки на лівий берег (Дніпра – авт.). Вранці, коли Людмила прокинулася, його вже не було, а молоко стояло в холодильнику. Мобільний теж залишився в квартирі. Дзвонила його мама, і Людмила залишила чоловікові записку з проханням передзвонити їй. Мама говорила з ним 27-го, і нічого підозрілого не помітила. З тих пір дружина його не бачила, і де він не знає », – додав Кухалейшвілі.

Цікава деталь: Ярослав Мазурок відправився в магазин без мобільного телефону, який попередньо розібрав дома й витяг з нього СІМ-карту. На місці злочину в кімнаті охорони ТРЦ якихось «сторонніх» мобільних телефонів теж помічено не було. Дана обставина вказує на спланованість розстрілу охоронців. Показний же спокій, з яким Ярослав Мазурок пересувався по «Каравану» після розправи над співробітниками приватної охоронної фірми, свідчить про заздалегідь вивірені шляхи відходу і високого ступеня надійності «лежбища», де можна сховатися від розшуку як мінімум на два-три тижні.

За свідченнями дружини Ярослава Мазурка, хліб, за яким нібито відправився в магазин Мазурок, в будинку був. Однак Мазурок заявив, що хоче свіжого хліба і відправився в магазин. Ніякого пістолета дружина Мазурка не бачила. Тепер уявімо собі, що Ярослав Мазурок випадково був змушений стріляти в охоронців і тікати. У такій ситуації він повинен був тут же шукати місце, де він може сховатися, дзвонити по телефону друзям і знайомим, подзвонити дружині і спробувати разом з нею придумати вихід із ситуації. Однак перевірка операторів мобільного зв’язку показала, що всі мобільні телефони, активні в зазначений час в торговому центрі, належать або охороні чи звичайним покупцям. Ніяких сторонніх дзвінків з моменту вбивства охоронців на телефони дружини та інших родичів Мазурка не надходило. Очевидно, в його плани і не входило ставити до відома чоловіка або вдаватися до її допомоги.

“У нас є інформація, що надходить з різних джерел. Інформація різна, але більше інформації про те, що він все ще перебуває на території України “, – сказав генерал внутрішньої служби Захарченко, навідавшись на цьому тижні у Львів. Главу МВС розчулює активність громадян, які «щиро сприяють своєю інформацією розкриттю цього злочину». Втім, оприлюднювати деталі «народної творчості» Захарченко відмовився, пославшись на інтереси слідства.
Поговоривши з декількома постійними покупцями «Каравану», автор цих рядків дізнався про неодноразові випадки вимагання грошей з людей, що попалися на крадіжках.

Непрямим чином факт систематичних вимагань підтверджується свідченнями менеджменту торгово-розважального центру, який заявляє про велику кількість фактів крадіжок з магазину. Згідно з українським законодавством, у разі виявлення охороною гіпермаркету у покупця будь-якої кількості вкраденого товару, навіть на незначну суму в гривнях, в ТРЦ викликається наряд міліції. Тільки йому дозволений огляд сумок, що належать клієнту гіпермаркету, лише він має право обшукати його.

Але от невдача: протягом календарного року зафіксовані максимум один-два випадки виклику міліції охороною.

  Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.info «Розкажи мені, дружок, де гуляє Мазурок»

Судячи з податковими звітами, в яких зазначено списання вкраденої продукції, фактів крадіжок в «Каравані» зазначалося дійсно багато. Якщо вірити свідченням єдиного вцілілого в бійні 26 вересня Павла Феденкова, питання, як правило, вирішувалося «на місці». Це суперечить інструкціям охорони, оскільки ніяких питань «на місці» охорона вирішувати не має права.

Даючи свідчення про трагічний випадок, Павло Феденко визнав, що з Ярослава Мазурка теж намагалися «скачати гроші за мовчання», втовкмачуючи йому, що з прибуттям міліції сума може зрости в рази. Зі свідчень охоронця випливає, що керівництво Торгового центру не просто мовчазно заохочувало вимагання грошей, але й пояснювало низьку зарплату охоронців тим, що «відсутню» вони можуть «добрати» під час чергування. З’ясувалося, що за загиблою зміною охоронців тягнеться шлейф з майже 40 епізодів вимагання з покупців. Підозрюваних у скоєнні дрібної крадіжки приводили до кімнати охорони, де без зайвих формальностей починали морально тиснути на „лохів”. Залякували міліцією і в’язницею, після чого в якості «відпускних» озвучували суму від однієї до восьми тисяч гривень.

За неофіційною інформацією, свідчення проти трьох загиблих і одного охоронця, що вижив, дали не тільки покупці, а й деякі з касирів гіпермаркету.

Одного разу охоронці «Каравану» навіть намірилися «залохачити» … кореспондента УНІАН – одного з провідних українських інформагентств з офісом на Хрещатику. Чоловік до цього дня зі здриганням згадує, як його «ламали» і «викручували руки», як розмахували перед обличчям палицями, вимагаючи грошей …
З урахуванням таких ось показань охоронця Феденкова і було прийнято рішення засекретити сказане ним. Щоб напередодні парламентських виборів не волати до народу із закликом до «класової ненависті» і не робити з Ярослава Мазурка національного героя.

Ім’я національного героя, який нібито послужив «маяком» для розшукуваного нині «Караванського душогуба», відоме кожному українцеві, хто цікавиться історією рідного краю. Про Олексу Довбуша складені десятки пісень і стільки ж повістей. За часів СРСР про ватажка прикарпатських народних месників за бюджетні кошти двічі знімали повнометражні художні фільми. Про нашого національного героя(1700-1745) тодішні ідеологи Австрійської монархії писали, мовляв, ватажок «чорних хлопців» «вважається не звичайним грабіжником, – хоча він і вбивав, і знищував – а справжнім героєм, якому народ відплачує справжною повагу».

Український Робін Гуд ніколи не ображав сірих і убогих, проте безжально експропріював у панів та інших експлуататорів незаконно нажите. Для подальшої роздачі біднякам.

Куди має намір податися послідовник Довбуша і чи стане його жертвою хтось, про кого в разі вдалого замаху некрологи з’являться неодмінно на перших шпальтах газет?

Народний депутат Володимир Ар’єв називає «посилений всеукраїнський розшук» Ярослава Мазурка нової передвиборчою технологією і прогнозує його упіймання 25 жовтня, за три дні до виборів до Верховної Ради. Не виключено, що «Караванський стрілок» вже спійманий і допитується, а хвилюючий сюжет про спецоперацію МВС, знову ж таки, притримують ближче до 28 жовтня.
Простий же люд чомусь не відчуває до «народного месника» ворожості …

Олег Базак, Київ

П.С. 18 жовтня набрав чинності Закон України «Про охоронну діяльність». Тепер у працівників приватних охоронних структур, які чергують у супермаркетах та офісах, може з’явитися зброя. Також вони отримають право проводити огляд речей українців, застосовувати до громадян силу та здійснювати фото- й відеозйомку.

Останні новини по темі
Футбольне дербі не обійшлось без крові (ФОТО, ВІДЕО) (Доповнено)
Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.com.ua Футбольне дербі не обійшлось без скандалу
Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.com.ua Кому підігрують кіровоградські ЗМІ
Кому підігрують кіровоградські ЗМІ?
Читайте також

Знам’янська громада, що на Кіровоградщині, повідомила про загибель на фронті земляка-захисника Олександра Колісника....

18:30, 30 Травня, 2024

У Кропивницькому сьогодні, 30 травня, напередодні Міжнародного дня захисту дітей оголосили імена переможців щорічного міського конкурсу “Дитина року”....

18:27, 30 Травня, 2024

Протягом місяця у Кропивницькому в рамках акції Інспекція «Ї» виявили понад 100 рекламних вивісок з російською мовою....

17:39, 30 Травня, 2024