“…А не проголосуєте як треба – відключимо газ!”

11:30, 22 Жовтня, 2012

“Бандерівському краю” погрожують кістлявою рукою холоду.

Міський голова Тернополя Сергій Надал звинуватив центральну, тобто донецьку, владу у спробі зірвати опалювальний сезон в містах Західної України. В обласному центрі вчасно не почали опалювати дитсадки, школи, лікарні і житловий фонд, оскільки Тернопіль, як і інші міста Західної України, не отримали лімітів на газ. “Сьогодні мешканці Західної України стараннями влади опинилися в критичній ситуації. Центральна влада оголошує на нашій території «холодомор», – сказав він.

Як відомо, опалювальний сезон у наших містах зазвичай розпочинається 15 жовтня. За часів УРСР за неготовність комунальників до цієї дати карали з усією можливою суворістю. Інша справа в незалежній Україні. У можновладців завжди під рукою кілька переконливих контраргументів. На кшталт цьогорічного. Мовляв, в цілому по країні погода в жовтні 2012-го, – аномально тепла і ось-ось буде подолано «температурний рекорд», що не вдавалося мало не з позаминулого століття!

Втім, гранично заполітизованим західноукраїнським мерам не до історичних визисків. “Уряд подає газ до міст Західної України в ручному режимі. У подібній ситуації опинилися Тернопіль, Львів, Хмельницький, Рівне, Івано-Франківськ.” Нафтогаз “ не підписує документи на ліміти газу місцевим тепломережам і, попри нашу готовність розпочати опалювальний сезон ще на початку тижня, ми цього зробити не змогли “, – констатував Надал.

Причина неприхованого тиску на п’ять вищезгаданих обласних центрів, на думку пана Надала, полягає в низькому рівні підтримки в цих містах партії влади. До прикладу, у Львові у політичних уподобаннях потенційних виборців перші два місця займають опозиційні «Батьківщина» зі «Свободою», третє місце у партії Віталія Кличка; правлячій ж Партії регіонів деякі галичани теж співчувають, проте мляво й неохоче. “Це очевидна помста Кабміну за політичну позицію жителів Західної України. І тепер через те, що центральною владою були порушені терміни підписання документів на ліміти газу для міста, початок опалювального сезону зірвано”, – впевнений мер.

Незважаючи на проблеми з лімітами газу, в Тернополі таки почали обігрівати заклади освіти та медицини. При цьому підписаних договорів на ліміти газу для теплових підприємств Тернопіль досі немає. “Є ризики, що центральна влада як засіб покарання може обмежити подачу газу на місто. В такому випадку ми спільно з мешканцями міста будемо вимагати від влади відновити подачу газу”, – застеріг Надал.

Офіційний Київ наразі не відреагував на відчайдушний крок тернопільського мера. Обмежившись констатацією факту включення тепломереж у Луцьку та Ужгороді. Волинь і Закарпаття, як відомо, також сприймаються у свідомості обивателя в якості західноукраїнських регіонів.

На Закарпатті, до речі, в ці дні тримається комфортна, майже літня погода: +22. Стільки ж термометри показують в Криму. Вночі, щоправда, температура подекуди опускається до 15 градусів, однак, погодьмося, це не привід для паніки.

Швидше за все, мер «файного міста Тернополя» просто перестраховується. Може статися, що після 28 жовтня різко обвалиться курс гривні і з останніх сил стримувана урядом Миколи Азарова інфляція обвалиться на й без того небагаті муніципальні бюджети. Платити за газ російського і туркменського походження в заздалегідь обумовлені терміни стане ще проблематичніше.

Прихильникам опозиції в цьому випадку доведеться вибирати з двох зол: або «заплющувати очі» на співпрацю своїх улюбленців з комуністами (нагадаю: фракція КПУ пообіцяла в разі різкого погіршення добробуту «гноблених народних мас» після парламентських виборів «побити горщики» з олігархами з Партії регіонів) – або по-дитячому радіти падінню довіри населення до ПР… в очікуванні неминучих зимових холодів.

Якщо грунтуватися на прогнозах сайту «Фінансовий огляд», сплеск інфляції в листопаді майже не викликає сумнівів: «… Незважаючи на офіційну статистику по інфляції, яка склала у вересні 0,1%, річна інфляція в Україні згідно з прогнозами аналітиків «ING Bank» складе 4, 7%. Аналітики банку впевнені, що стримуючим чинником зростання цін і тарифів на комунальні послуги є майбутні вибори. Але відразу ж після виборів адміністративні заходи будуть ослаблені, через що стрибок інфляції складе 4,7% ».

Олег БАЗАК

Останні новини по темі
Брутальна провокація проти опозиції у Кіровограді. Заява(ВІДЕО)
Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.com.ua Брутальна провокація проти опозиції у Кіровограді. Заява(ВІДЕО)
Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.com.ua В Кіровоградській області не продають бензин
В Кіровоградській області зник бензин
Читайте також

Знам’янська громада, що на Кіровоградщині, повідомила про загибель на фронті земляка-захисника Олександра Колісника....

18:30, 30 Травня, 2024

У Кропивницькому сьогодні, 30 травня, напередодні Міжнародного дня захисту дітей оголосили імена переможців щорічного міського конкурсу “Дитина року”....

18:27, 30 Травня, 2024

Протягом місяця у Кропивницькому в рамках акції Інспекція «Ї» виявили понад 100 рекламних вивісок з російською мовою....

17:39, 30 Травня, 2024