На Кіровоградщині нова влада працює старими методами і з «перевіреними» кадрами(ФОТО)

10:08, 06 Травня, 2014

На революційній хвилі, коли громадяни прагнули змін у тому числі й кадрових, у Кіровограді, схоже, все залишилося як і було. Перезавантаження влади, про яке так багато йшлося у риториці політиків, коли на місцях над стратегічними напрямками і галузями повинні були працювати нові професійні, порядні та патріотичні кадри незалежно від політичних уподобань, Кіровоград обійшло стороною.

www.gre4ka.info

 

 

 

 

 

 

Слідом за киянином, Головою ОДА Андрієм Ніколаєнком, до Кіровограда прислали його земляка – Олександра Петіка, помічника народного депутата від «Свободи» Святослава Ханенка. Схоже, в.о. Президента України  Олександр Турчинов вирішив опиратися на досвіт свого колеги, екс – президента Віктора Януковича, який всюди призначав виключно партійців.

До речі, це не  перші преференції свободівцю Петіку від однопартійця. Серед інших –  можливість безкоштовної освіти у США для сина. Як повідомляє «Інформатор», на участь в програмі «Відкритий світ-2014» (єдина програма обмінів усередині законодавчої гілки влади США,  фінансується Конгресом США. Участь у програмі не передбачає фінансових витрат з боку учасників.) Ханенко, як очільник комітету Верховної Ради з охорони здоров’я, запропонував свого сина та синів своїх помічників. Серед них і Микиту Петіка, який, за даними анкети «зарекомендував себе здібним помічником у сфері законодавчого забезпечення».

«Гречка» зверталась до прес-служби нардепа, щоб підтвердити чи спростувати цю інформацію, але Ханенко від коментаря відмовився (достеменно невідомо, чи відправиться Микита Петік на навчання у Штати, адже серйозно постраждав під час зимових подій у Києві).

На початку роботи у Кіровоградській ОДА новопризначений голова безперервно зустрічався з кіровоградською громадою. Аудієнцію у Петіка отримали всі бажаючі – від активістів Кіровоградського Євромайдану, громадських організацій, підприємців до представників політичних партій. Серед іншого, голову ОДА просили навести лад з кадрами в самій ОДА, адже більшість його підлеглих – віддані регіонали і ще вчора за їхньої участі переслідували кіровоградських Євромайданівців, організовувати «тітушок», кришували злочинців, порушували закон… Але, схоже, зустрічі були непродуктивними – Петік  залишив усіх, відданих колишньому режиму, в своїй команді…

www.gre4ka.info

Заступник Олександра Петіка, Віктор Серпокрилов був одним з тих, хто засвітився на Антимайдані. Його підпис стоїть і під сумнівним документом про перехід парафії УПЦ КП в Московський патріархат. Йдеться про прийняття 30 листопада 2012 р.  Кіровоградською обласною державною адміністрацією (розпорядження № 729-р за підписом заступника голови В. Серпокрилова) рішення про реєстрацію змін до Статуту парафії св. Володимира Кіровоградської єпархії УПЦ КП в смт Новоархангельськ. Наслідком цих змін, прийнятих фіктивними «зборами громади», що, як довів суд,  відбувалися на місцевому елеваторі, громада св. Володимира була юридично підпорядкована Московському Патріархату.

www.gre4ka.info

У квітні 2013 року за погодженням з тодішнім головою ОДА та першим замом приміщення храму захопили тітушки з Білої церкви, яких кілька днів охороняв кіровоградський «Беркут». 23 квітня спецпризначенні побили парафіян, які намагалися звільнити храм від загарбників. «Розрулювати» ситуацію приїхало керівництво області. За їх сприяння тітушок  вивезли з церкви, врятувавши від помсти місцевих мешканців, після чого храм опечатали. Протягом року в українській церкві не відбулося жодного богослужіння. За побиття парафіян та журналістів ніхто не відповів.

www.gre4ka.info

Віталій Останній 26 січня був ведучим мітингу Антимайдану, коли за погодженням з керівництвом Кіровоградської області та обласної міліції тітушки били мирних громадян. В той день Останній виривав мікрофон з рук голови Національної спілки письменників України Василя Бондаря, сигналізував звукорежисеру увімкнути голосніше музику щоб заглушити крики про допомогу з боку євромайданівців. По сьогодні Віталій Останній очолює управління комунікацій з громадськістю Кіровоградської ОДА.

www.gre4ka.info

Кадрова зміна таки відбулася. Одна. Заступника з гуманітарних питань Галину Пастух(лишилася  радником), змінила екс – керівник Кіровоградської обласного осередку «УНП» Вікторія Атаманчук. Останнє місце роботи Атаманчук і аналогічне роботі Петіка – помічник нардепа від Свободи. Тільки не Святослава Ханенка, а Юрія Сиротюка.

Зазначу, що активісти Майдану пропонували на посаду керівника гуманітарної сфери області Володимира Фундовного, керівника Вільної профспілки освіти і науки України. Були й інші, не менш кваліфіковані претенденти однак без партійної приналежності до партії влади.

www.gre4ka.info

Не взяв до уваги голова Кіровоградської ОДА і прохання громади щодо пошуку альтернативи редактору газети облради та облдержадміністрації «Народне слово» Валентині Бажан. Редактор безвідмовно працювала на режим Януковича, спотворюючи інформацію про реальний стан реей в країні. Не так давно в приміщенні «Народного слова» не без участі пані Бажан обласна влада знищила найкреативнішу кіровоградську книгарню – «Українська книга».

Те саме стосується і керманича Кіровоградського обласного телебачення Вадима Мурованого, який і сьогодні не приховує своєї відданості команді екс-заступника керівника АП Президента В. Януковичав С.Ларіна. Не виключено, що і сьогодні цей керівник отримує вказівки від екс-регіоналів. Окрім того, сервера державної телерадіокомпанії, за нашими даними, продовжують бути доступними для приватної телекомпанії  «ТТV», що належить екс-регіоналу Волкову та власнику машинобудівних заводів на Кіровоградщині. Також технічне обладнання обласного телеканалу його керівники використовують для розкрутки і роботи приватного Інтернет-телебачення, яке невідомо на кого працюватиме завтра.

www.gre4ka.info

З усіма іншими управлінцями “свободівці” та “батьківщинці” знайшли спільну мову і ті лишилися на своїх посадах. За деякими даними, окрім обласних чиновників –екс-регіоналів, Святослав Ханенко та Олександр Петік знайшли спільну мову й з іншими екс-регіоналами.

Є інформація, що Ханенко і його протеже, зокрема, налагодили активну співпрацю з екс-регіоналом  нардепом Станіславом Березкіним.

www.gre4ka.info

 Березкін, який вже не вперше міняє партійність, цього разу нібито вирішив вкладати ресурси одразу в кілька політичних проектів. Остаточно не розпрощавшись з Сергієм Ларіним та Віктором Януковичем, який за даними «Гречки», володіє часткою підприємств, що мають безпосередній стосунок до С. Березкіна та, як і раніше, продовжує отримувати свої прибутки від роботи кіровоградських підприємств. Нардеп також налагоджує співпрацю з «УДАРом» (можливо, саме у списках цієї партії, а у разі створення партії Порошенкеа у списках новоствореного політичного об’єднання, виборці зможуть побачити прізвище Березкіна на наступних виборах до Верховної Ради України) та ВО «Свобода».

Паралельно керівництво громадської організації «Спільна дія», яку протягом року безуспішно розкручують для Березкіна екс-бютівці та екс-фронтовики, спробувало «влізти» в керівництво виборчим штабом власника корпорації «Рошен».

«Вирішивши» кадрові питання в Кіровоградській ОДА почали піарити своїх партнерів. І от, вже перша згадка про Березкіна – не регіонала на сайті ОДА. Він, за словами Петіка, нібито будуватиме завод з брикетування сміття. Сам нардеп поки що про такі плани не заявляв, не кажучи вже про те, що сказано і зроблено – дві різні речі. В спілкуванні з журналістами Голова ОДА встиг приписати кіровоградському бізнесмену й інші ініціативи. Не забуває про Березкіна очільник області й на різноманітних зустрічах з громадськістю.

Так перейняла нова влада у «попередників» правило запрошувати лише «своїх»  журналістів на суспільно важливі заходи. На нещодавньому представленні кіровоградського батальйону територіальної оборони запрошення відвідати захід отримали лише журналісти КОДТРК та «Нової газети»(за дивним збігом остання належить саме Станіславу Березкіну). На урочистостях, що відбувалися у вихідний день у стінах ОДА був присутній і нардеп Олег Тягнибок, який є кандидатом у Президенти і з незрозумілих причин брав участь в офіційному заході Кіровоградської влади.

Цікавою є позиція нового керівництва області і стосовно своїх однопартійців. Олександра Ромащенка, керівника обласного осередку ВО «Свобода», після низки експериментів відправили додому, доручивши йому керувати Долинським районом і не знайшовши застосування в команді нового Голови ОДА.

Ніяк не вплинуло нове керівництво області і на ситуацію в місті, коли на своїй посаді залишився міський голова, який з першого дня Євромайдану намагався всіма силами заборонити його проведення через суд. Проте тут свій внесок у те, щоб одіозний мер лишився на посаді, зробила і місцева «Батьківщина». Фракція цієї партії у Кіровоградській міській раді ініціювала зняття з порядку денного питання про відставку міського голови. На сьогодні, спільно з частиною вчорашніх регіоналів, Батьківщина «сколотила» більшість у міській раді і вирішує всі необхідні їй питання. І дивною виглядає їхня згода з підняттям тарифів на проїзд у міському транспорті напередодні виборів Президента України. Зазвичай такі зміни, щоб не вплинути на сприйняття населенням влади, приймаються у пасивний політичний період.

Окрім беззубої політики в місті, дивують і деякі призначення у районах області. Зокрема виявилося, що нова влада на заміну вчорашнім регіоналам в деяких районах просто нікого нового не пропонує. Так не змінили голову Вільшанської РДА. Чиновника спочатку звільнили, а потім заново затвердили на тій же посаді. І це не дивлячись на масу протестів проти цього призначення з боку місцевих жителів.

Про проблеми з кадрами у лавах нової партії влади свідчить ще й те, що не знайшлося достойних місцевих кандидатів на керівництво в області виборчим штабом кандидата у Президенти від ВО «Свобода». Керівником став нардеп  Святослав Ханенко. Очевидно, свободівці зробили ставку не на місцеву якісну кампанію, а на візити самого кандидата у Президенти. О. Тягнибок від початку кампанії приїздив на Кіровоградщину вже двічі.

На думку експертів, те, що протягом останніх двох місяців відбувалося на Кіровоградщині, є прикладом заміни одних смотрящих – на інших. Нові керманичі фактично залишили на тих же місцях перевірені у корупційних схемах кадри, які знають мають протоптані стежки і які готові служити новому господарю…

www.gre4ka.info

Активні революційні дії минули, проте Україна залишається  практично у стані війни з Росією. І не останню роль у конфлікті відіграє кадрова політика нової влади. І якщо суспільство не сприймає керівництво, не довіряє йому, то шанс на консолідацію нації невеликий…

Василь Романчук

Фото: Валерій Лебідь, Світлана Дубина

Останні новини по темі
Знам’янка стала світлішою
Супермаркети змусять розраховуватись з постачальниками продукції без затримок?
Читайте також

Сьогодні, 22 липня, дві громади Кіровоградщини повідомили про загибель на фронті земляків-захисників....

17:19, 22 Липня, 2024

У  Кропивницькому протягом восьми днів, з  24 липня до 31 липня, частково обмежать рух транспорту по вулиці Київській....

16:56, 22 Липня, 2024

У Мінрегіоні, у рамках впровадження нової схеми теплопостачання, підтримали будівництво комбінованої ТЕЦ у Кропивницькому....

16:53, 22 Липня, 2024