Будівельний конфлікт у Кіровограді. Влада звернулась до суду(ФОТО)

23:18, 27 Грудня, 2012

У Кіровограді вже сьомий рік триває конфлікт між групою приватних підприємців, кіровоградцями, що проживають по вулиці 50 років жовтня 23/34, 25 та підприємцем Наталією Рибалкіною. Роками вони судяться, мітингують, скаржаться одне на одного. Нещодавно до вирішення проблеми долучились органи місцевого самоврядування та прокуратура.

 

 

Предмет суперечки  –  200 квадратних метрів землі, які підприємець взяла в оренду. Рішенням Кіровоградської міської ради від 28 лютого 2006 року №1757 «Про регулювання земельних відносин» орендар одержав цю земельну ділянку по вулиці 50 років жовтня(навпроти будинків №23/43 та №25) для розміщення торгівельних павільйонів. Грошова оцінка землі склала 97 704 гривні Вартість оренди землі була визначена на рівні 10% від оціночної вартості – 814 гривень на місяць.

Фактично, міська рада віддала в оренду дві сотні квадратних метрів клумб між тротуаром та проїзною частиною, які належать громаді. Незадоволеними таким рішенням виявилися інші приватні підприємці, які ще на початку 2000-х років орендували тротуарну частину вулиці за схожою адресою.

«Якщо  Рибалкіна поставить тут магазини, то нас всіх звідси приберуть, – переконана приватний підприємець Людмила Мосьо  – А тут 50 торгівельних точок, десятки робочих місць. Ми зверталися до міської ради з проханням надати тим підприємцям які тут працюють з 2002 року місця під торгівельні павільйони – але всім чомусь відмовили»…

У відповідь на звернення Людмили Мосьо з проханням  розмістити два торгівельні павільйони по вулиці 50 років Жовтня (навпроти будинку №23/34) площею по 5 квадратних метрів кожний, директор департаменту містобудування та капітального будівництва В. Іванченко зазначає наступне: «Вам не погоджено відведення земельної ділянки у зв’язку з наявністю на даній ділянці інженерних комунікацій (водогін, побутова каналізація, кабелі зв’язку). Ваше питання знімається з розгляду».

Іншому підприємцю на аналогічне прохання відповіли наступне: «Розміщення об’єктів торгівлі на тротуарних частинах суперечить вимогам державних будівельних норм ДНБ 360 – 92».

Адреси 50 років Жовтня(навпроти будинків №23/43 та №23/34) різні, але земля та сама. Як з’ясували наші журналісти, будинку з адресою 50 років Жовтня №23/43 просто не існує. А земля, яку от уже сьомий рік планує забудувати ПП Рибалкіна, розташована саме навпроти будинку за номером 23/34.

Виходить, у міській раді помилилися з адресою і фактично здали в оренду неіснуючу ділянку землі. Суд першої інстанції скасував договір оренди, проте апеляційний суд виграла Наталя Рибалкіна. Верховний суд України залишив в силі рішення апеляційного суду.

Незрозумілим є і той факт, що ті самі 200 метрів надані в оренду не дивлячись на водогін, побутову каналізацію, кабелі зв’язку.

У обласному комунальному підприємстві «Дніпро – Кіровоград» стверджують, що для них немає жодного значення хто з підприємців забудує цю територію, головне, щоб їх комунікації не опинилися під капітальними спорудами. Адже у разі пориву труби ремонтники не зможуть до неї добратися.

На сьогодні  на земельній ділянці, на якій згідно договору мали звести  торгівельні павільйони, вже встановлено частину металоконструкцій і залито фундамент під майбутні споруди.

Розглянувши звернення підприємства «Дніпро – Кіровоград» від 6 листопада 2012 року, виконавчий комітет міської ради вирішив скасувати архітектурно-планувальне завдання на розміщення торгівельних павільйонів по вулиці 50 років Жовтня.

«Це попередження для Наталі Рибалкіної,  – повідомив журналістам «Гречки» начальник управління містобудування та архітектури Кіровоградської міської ради Вадим Мездрін, –  якщо порушення не будуть усунені, ми вдамося до наступних заходів щодо вирішення проблеми», – додав головний архітектор міста.

Відреагували на звернення і в інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Кіровоградській області. Їх приписом вимагається в строк до 26 листопада 2012 року демонтувати влаштовані фундаменти та до 10 грудня 2012 року перенести водогін за межі забудови.

В інспекції  не уточнили чи будуть винесені інші комунікації. Зокрема кабелі, адже у зверненні  «Дніпро – Кіровоград» про них не йдеться.

До справи долучилась і обласна прокуратура. Там також вимагають демонтувати зведений фундамент та скасувати дозвіл на будівництво.

На сьогодні жлден з приписів не виконано.

Сама ж Наталія Рибалкіна переконана, що діє у правовому полі і нічого не порушує:

«Причина в людях які стоять на тротуарі і які входять до організації «Солідарність» і які  теж хочуть цю землю. У мене є весь пакет документів починаючи від договору аренди, техумов, дозвіл на будівництво. Наразі Саінсус і Дзядух підтримують тих палаточників, які в свою чергу не дають мені перенести комунікації. Мало того що влада давить на ГАСК, прокуратуру і ті починають вишукувати якісь нові причини щоб затягнути мене в суди і не дати будувати. Ми виграли Верховний суд яким намагались скасувати договір аренди землі і його рішення оскарженню не підлягає.

У нас є чинний на даний момент дозвіл на будівництво. Оскільки є рішення дніпропетровського апеляційного суду, про скасування наказу на заборону будівництва, який було винесено у 2008 році. У нас на той час було два пакети документів – на малі архітектурні форми та дозвіл на будівництво. Згідно другого документу і здійснються будівельні роботи.

Для переносу комунікацій все  вже закуплено, але через перешкоди які мені чинять, здійснити земельні роботи ми не можемо».

25 грудня під час прес-конференції у міській раді очільник міста Олександр Саінсус повідомив, що міська влада звернулася до суду і має намір скасувати договір оренди земельної ділянки за адресою 50 років жовтня 23/34, 25 укладений з підприємцем Наталією Рибалкіною.

229 325 417

Валерій Лебідь
Фото автора

Останні новини по темі
Обстеження хворих в СІЗО не відповідають стандартам
2612120401
Кіровоградським чорнобильцям держава заборгувала 20 мільйонів
Читайте також

У Кропивницькому сьогодні, 19 травня, вшанували пам’ять жертв політичних репресій.

16:28, 19 Травня, 2024

Публікуємо добірку культурних заходів, майстер-класів, лекцій, вистав та концертів які відбудуться у Кропивницькому протягом цього тижня, з 20 по 26 травня....

16:15, 19 Травня, 2024

На Кіровоградщині міський палац культури Світловодської міськради 13 травня уклав угоду з ФОПом Сергієм Ігнатенком на облаштування алеї пам’яті загиблих військових вартістю 279,...

13:46, 19 Травня, 2024