Кіровоградським чорнобильцям держава заборгувала 20 мільйонів

23:10, 27 Грудня, 2012

Вчора, 26 грудня відбулася зустріч ініціативної групи громадських організацій чорнобильців з представниками Кіровоградської обласної влади.

За словами заступника голови облдержадміністрації Галини Пастух, нинішнього року на реалізацію відповідних галузевих програм у державному бюджеті заплановані видатки у сумі 18,2 млн. грн., які повністю було профінансовано. На обласному рівні на соціальний захист чорнобильців виділено 765 тис. грн. і додатково 100 тисяч на виплату матеріальної допомоги до пам’ятних дат, пов’язаних з ліквідацією аварії на ЧАЕС. – Зрозуміло, цих видатків замало, щоб покрити всі потреби чорнобильців, – констатувала посадовець.

Так, у поточному році на санаторно-курортне лікування зазначеної категорії громадян профільне міністерство виділило на область 450 путівок, що складає 40% від потреби. – На наступний рік управління праці та соцзахисту населення надало до профільного міністерства запит на 1704 особи, – зауважила Галина Пастух.

Заступник голови облдержадміністрації також підкреслила, що у поточному році зрушила з місця державна програма по забезпеченню ліквідаторів житлом.

–    В рамках нової соціальної політики Президента України, у нинішньому році квартири отримали 8 чорнобильців, – підкреслила Галина Пастух.

Також було збільшено видатки на медико-санаторне лікування, що склали майже 400 тис. грн., тоді як раніше ця сума не перевищувала 30-40 тис. грн. Водночас, Галина Василівна констатувала, що виконання окремих програмних завдань пробуксовує, зокрема фінансування деяких видів компенсацій.

Учасники засідання обговорили виконання проблемних питань, що порушувалися під час минулих зустрічей, зокрема стосовно участі ліквідаторів у роботі чорнобильських спецкомісій, якості санаторно-курортного лікування та забезпечення безкоштовними ліками. Представники ініціативної групи висловили своє бачення та пропозиції по вирішенню окремих питань. І сьогодні, активісти не оминули болючої для чорнобильців теми виплати пенсій за судовими рішеннями. Ліквідатори намагалися з’ясувати, чи рахується за головним управлінням Пенсійного фонду в області борг за рішеннями судів перед кіровоградськими чорнобильцями. За словами Олени Романченко, заступника начальника ГУ Пенсійного фонду в області, боргом вважається сума за рішенням суду, яка не виплачена після набрання чинності постанов №745 та №1210. – Борг пенсійного фонду лише перед тими чорнобильцями, які маючи рішення судів, не отримали жодні виплати в Кіровоградській області складає 20 млн. грн.

811

521

За матеріалами офіційного сайту Кіровоградської ОДА

Останні новини по темі
Будівельний конфлікт у Кіровограді. Влада звернулась до суду(ФОТО)
138
Діти з особливимии потребами потраплять на різдвяну екскурсію
Читайте також

У Кропивницькому сьогодні, 19 травня, вшанували пам’ять жертв політичних репресій.

16:28, 19 Травня, 2024

Публікуємо добірку культурних заходів, майстер-класів, лекцій, вистав та концертів які відбудуться у Кропивницькому протягом цього тижня, з 20 по 26 травня....

16:15, 19 Травня, 2024

На Кіровоградщині міський палац культури Світловодської міськради 13 травня уклав угоду з ФОПом Сергієм Ігнатенком на облаштування алеї пам’яті загиблих військових вартістю 279,...

13:46, 19 Травня, 2024