Кіровоградщина– єдина область, в якій ніхто не оформив кредит по програмі «Доступне житло»

09:35, 20 Лютого, 2013

Одним із пунктів передвиборчої програми «Партії регіонів» на нещодавно проведених парламентських виборах була обіцянка «дати можливість молоді стати на ноги у своїй країні». Згідно з положеннями програми, молоді сім’ї отримали б власне «доступне» житло завдяки державній іпотеці під 3% річних, за рахунок соціальних контрактів із роботодавцями.

 

Журналісти «Гречки» вирішили перевірити, наскільки ця ідея знайшла своє втілення у реальності, та дізнатись, скільки сімей у Кіровограді вже мають «доступне житло».

За словами Валерія Пількіна, начальника відділу житла Кіровоградської міської ради, від початку дії програми «Доступне житло», згідно з якою людині надається кредит до 15 років під 16 % річних, 13% з яких оплачує держава, виявили бажання поліпшити свої житлові умови 23 людини. Втім, після перегляду наданих ними документів та перерахунків, залишилося лише дві сім’ї, які за усіма параметрами підходили по програмі.
У «Державному фонді сприяння молодіжному житловому будівництву», через який проходить уся документація по програмі доступного житла повідомили, що два кандидати дійсно були, проте подала документи на кредитування лише одна людина. Наразі, вона очікує згоду Кредитного комітету на отримання кредиту в Укргазбанку.

Олег Радченко, директор Кіровоградського регіонального управління державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву», повідомив , що є у Кіровограді ще один бажаючий кредитуватися по цій програмі, але вже в Ощадбанку. Остаточної інформації про те, що ця людина вже отримала кредит на житло, ще немає. За словами Олега Радченка, Кіровоград – єдина область, в якій ще жоден житель не оформив кредит по програмі «Доступне житло». На думку чиновників, головною причиною є відсутність бажаючих кредитуватися і нездатність жителів Кіровограда зробити переший внесок, адже основними претендентами на житло є люди з невеликим фінансовим статком.

Володимир Берест, керівник відділом роздрібного кредитування Кіровоградського обласного управління Ощадбанку підтвердив інформацію про те, що один кіровоградець дійсно збирається кредитуватися по цій програмі. Втім цьому кандидату на поліпшене житло квартира поки що не світить: ще потрібно оформити договір про надання часткової компенсації відсотків та договір купівлі-продажу майнових прав на нерухоме майно. Лише за наявності цих паперів житель Кіровограда матиме змогу взяти участь у програмі.

Тим часом поки у Кіровограді наполегливо шукають кандидатів на вже існуючу президентську програму, місцеве управління капітального будівництва планує запровадити новий житловий проект. Автором ідеї є координатор проекту «Доступне житло» у Кіровограді Володимир Шведов. За його словами, у разі якщо проект затвердять на сесії обласної ради, то молодь матиме великі шанси забезпечити себе житлом.
Нова програма молодіжного будівництва полягає у будівництві так званих квартир-студій, де більший акцент буде зроблений на житлову площу і максимально знижений розмір коридорів. Ця житлова програма стане експериментальною, адже будуватимуть квартири менші за ті, що будують зараз: за усіма вимогами щонайменше квартира має бути 38-40 квадратів, але за новим проектом площа житла становитиме навіть менше 34 квадратів. Невеликим плюсом проекту є продаж молодій людині лише стін житла, тобто людина отримує велику кімнату без ремонту, площею приблизно 26,5 квадратів, де має право ділити на потрібні для умов проживання сектори: спальна кімната, кухня, гостьова і т.п. У квартирі обіцяють встановити усі необхідні комунікації: водопостачання, електрозабезпечення, автономне опалення. Чи не найголовнішою перевагою, за словами Володимира Шведова, стане невелика вартість житла, що не перевищуватиме вартість нерухомості на вторинному ринку. Яким чином буде вноситися оплата, і чи знову надаватимуть кредити – це поки залишається невідомим. Де планують зводити таке житло у разі затвердження програми, і за які кошти, теж ще не розповідають.

А поки, паралельно з програмою «Доступне житло», діє ще одна молодіжна програма, згідно з якою покупець одразу вносить 3% від вартості житла, ще 3% при отриманні технічного паспорту на житло, а на залишок(94%) вартості житла надається кредит, що виплачується протягом 30 років. Втім, і ці умови не стали популярним серед кіровоградців – жоден житель ще не кредитувався і по цій програмі.

Чи не стане чергова програма «доступного житла» порожніми обіцянками і чи знайде вона своїх прихильників? Відповіді на ці питання отримаємо лише після оприлюднення основних вимог до покупців та житла по програмі. Втім, попередній досвід показує, що зв’язуватись з державою та кредитуванням жителі нашого міста не поспішають.

Світлана Дубина

Останні новини по темі
Рятувальники навчали кіровоградських педагогів
medpuw
Олексій Кляшторний: Україномовні громадяни, зараз є людьми другого сорту в Україні
Читайте також

«Кіровоградобленерго» опублікувало графіки відключень за чергами, які запроваджують на Кіровоградщині у вівторок, 16 липня....

20:13, 15 Липня, 2024

Цьогоріч вперше в Україні День Державності відзначають у нову дату — 15 липня. У Кропивницькому в цей день вшанували тих, хто боровся за Україну і провели міжконфесійну молитву....

18:02, 15 Липня, 2024

Сьогодні, 15 липня, дві громади Кіровоградщини повідомили про загибель на фронті земляків-захисників....

17:36, 15 Липня, 2024