Олексій Кляшторний: Україномовні громадяни, зараз є людьми другого сорту в Україні

09:09, 20 Лютого, 2013

У Міжнародний день рідної мови, що відзначатиметься найближчого четверга, о 14 годині розпочнеться 3-й етап Всеукраїнського Форуму на захист української мови та державності. Про це «Гречку» повідомив заступник голови ГО «Українська справа» Олексій Кляшторний.

 – Ми сподівалися провести це у київському Будинку вчителя, – додав добродій Олексій, – але там почали виникати зрозумілі для нас та незрозумілі з точки зору здорового глузду технічні труднощі, формального права юридичні проблеми…

На думку відомого молодіжного лідера, політика нинішньої влади є політикою знищення української мови – першого етапу знищення української нації як такої. Прийнятий ВР закон поставив україномовних громадян у гірше становище, ніж російськомовних.

– Ми, україномовні громадяни, зараз є людьми другого сорту в Державі Україна, маємо менший обсяг прав, – констатує О. Кляшторний. – Це використовується з метою створення більш зручних умов для підсилення тиску, приниження, пригнічення, знущання над людською гідністю україномовних українців. Владці гадають, що тільки в такий спосіб вдасться довершити процес, розпочатий Володимиром Щербицьким, Леонідом Брежнєвим та рештою керівників часів СРСР задля переходу на російську мову. Це повністю вкладається у кремлівські (або путінські) канони «промивання мізків», згідно з якими відбувається повна денаціоналізація і власне перетворення нас на частину нової химери під назвою якогось «великого общєрусского рода» (що потім звалася «совєтскім народом»). Йдеться про те, аби знищити нас як окрему українську націю.

На жаль, переважна більшість опозиції зіграла із владою «у піддавки». Спершу вони допомогли владі прийняти новий виборчий закон, потім, за погодженням із владою, програли переважну більшість мажоритарних округів. Як результат, – маємо у теперішній Верховній Раді більшість, що знов підтримує курс Януковича, Азарова та Табачника на знищення української мови і народу.

Раніше існували квоти для української мови на радіо (що ніколи не дотримувались), існували якісь речі.

–    29 чи 30 лютого ми проведемо біля одного з судів Києва перформанс, щоб привернути увагу преси до поданих нами судових позовів проти деяких ЗМІ: ті, згідно поданих на реєстрацію документів, мали скористовуватись під час мовлення двома мовами, в тому числі українською, – повідомив Олексій Кляшторний. – Ви будете сміятись, але в ліцензії «Бульвару Гордона» написано, що він виходить… українською мовою; російською ж мовою його вихід тією «бумажкою» не передбачений. Ми маємо зробити так, щоб нас, українців, тут на Україні перестали ігнорувати.

    ЯКБИ КУШНАРЬОВА НЕ ЗАСТРЕЛИЛИ, У ПАРІ З КІВАЛОВИМ ОБОВ’ЯЗКОВО ГРАВ БИ ВІН

Таке припущення «Гречці» висловив кадровий дипломат, доктор юридичних наук професор Володимир Василенко:

– Перетворення України на «русскоязичную страну» планується у Кремлі, а здійснюється, на жаль, руками українців (точніше було б назвати їх місцевими українофобами) або недолугих політиків, які не розуміють, що вони творять.

Не є секретом, що з першого моменту проголошення незалежності України російський владний істеблішмент спочатку робив такі непевні рухи, та потім – все впевненіші й впевненіші. Нинішній російський владний істеблішмент не збирається миритися з незалежністю України.

Над тим, аби в Харкові було запроваджено Південно-Східну Українську Республіку, кремлівські «мудреці» думали задовго до «помаранчевої революції». Зокрема, є роздруковка Дмитра Рагозіна(нині віце-прем’єр-міністра РФ – авт.), він наполягає, щоб у Харкові було запроваджено російську мову в якості регіональної. Згодом фахівці Костянтина Затуліна (керівника Інституту країн СНД, якому Україна у недалекому минулому неодноразово «вказувала на двері» – авт.) склали угоду про ратифікацію Хартії щодо захисту європейських регіональних мов.

Те, що минулого року запропонував Вадим Колесніченко – клон того, що розробляв покійний Євген Кушнарьов після звільнення з посади глави Харківської обласної державної адміністрації. Внаслідок трагічної загибелі Євгена Петровича на орбіту випустили Колесніченка. Пана Вадима обрали як відповідального за втілення в життя цієї спецоперації.

Як стверджує Володимир Андрійович, так зване «Русскоязичноє двіжєніє» було створено у Москві в ході «круглого столу», організованого МЗС Російської Федерації та Інститутом країн СНД Костянтина Затуліна у 2009 році. Колесніченко, Кудрявцева, хтось із донецьких одержали на тому «круглому столі» інструкцію. Від Затуліна прямим текстом пролунало: «Ми вас покликали сюди, щоб ви, по-перше, добивалися федералізації України, по-друге, позаблокового статусу України, по-третє, запровадження російської мови як офіційної, по-четверте, панування російського православ’я в Україні».

 – Протягнувши скандально відомий закон у ВР, Колесніченко цю інструкцію виконав, – із грубим порушенням Конституції, Регламенту Верховної Ради, – констатує В. Василенко.
Українське суспільство повинно усвідомити, в якій ситуації перебуває Україна. Наша країна відновила свою державність на хвилі боротьби проти русифікації, за надання  українській мові статусу державної (1989 рік). Тепер війна проти української мови продовжується і якщо вона закінчиться перемогою кремлівських імпер-шовіністів, тоді ми розпрощаємося з незалежністю Держави Україна.

               У ЗАХИСНИКІВ МОВИ ТА ДЕРЖАВНОСТІ ТРАПЛЯЛИСЬ І ПРИКРІ ПРОРАХУНКИ

Про один з них «Гречці» нагадав добре відомий кіровоградцям депутат кількох скликань ВР, нині перший заступник голови УНП Іван Заєць:
–    Вважаю стратегічною помилкою згорнення опозиційними партіями «мовного Майдану» влітку минулого року. Я так само застерігаю лідерів опозиційних парламентських партій від того, щоб вони делегували функцію захисту української мови, зокрема на законодавчому рівні, тільки «Свободі». Один з лідерів УДАРу нещодавно сформулював позицію своєї політичної сили, мовляв, ми не змушуватимемо всіх виголошувати в сесійній залі свої промови виключно державною мовою…
–    Тому я вважаю, що на сьогоднішній день опозиційні сили мають виступити абсолютно скоординованим єдиним фронтом із громадськістю та позапарламентськими партіями. Бо це питання буття нації, буття держави.

–    Якщо ж опозиційні сили не поставлять захист української мови як найважливіший пріоритет, то це буде засіб, щоб розколоти їх на президентських виборах 2015 року.
Зрозуміло, промахи є у політичних сил, у демократичних сил, їм варто було значно радикальніше відстоювати свої права. Коли ліквідовували школи з українською мовою навчання, всі ми бачили «рух знизу», але потужного, радикального відстоювання інтересів з боку центральних проводів демсил тоді не було.

                              НАЧЕ ПІДТВЕРДЖУЮЧИ ПРИПУЩЕННЯ ПРОФЕСОРА ВАСИЛЕНКА…

…президент РФ Володимир Путін нагородив державною нагородою Росії – Медаллю Пушкіна – авторів скандального українського мовного закону Сергія Ківалова та Вадима Колесніченка. Відповідний указ було розміщено на сайті президента Росії 19 лютого 2013 року. Регіоналів нагородили за “великий вклад у збереження і популяризацію російської мови та культури за кордоном”. Як відомо, обидва нардепи виступили співавторами скандального закону “Про засади державної мовної політики”. Крім Ківалова з Колесніченком, державні нагороди РФ отримали депутати від Партії регіонів Дмитро Шенцев і Олег Царьов, а також екс-депутат Юрій Болдирєв.

                                                                                                                                                                    Олег БАЗАК

Останні новини по темі
Кіровоградщина– єдина область, в якій ніхто не оформив кредит по програмі «Доступне житло»
У Кіровоградських дитячо-спортивних школах займаються понад 5 тисяч дітей
Читайте також

Попельнастівська громада, що на Кіровоградщині, повідомила про загибель земляка, захисника Андрія Пасічника....

16:36, 19 Липня, 2024

В Україні, і зокрема у Кропивницькому, у рамках масштабної спецоперації правоохоронці провели 70 обшуків та оголосили 30 підозр службовцям структур, підпорядкованих Міноборони. ...

15:18, 19 Липня, 2024

Верховна Рада України у першому читанні ухвалила законопроєкт №11340, згідно з яким підозрювані й обвинувачені у корупційних злочинах зможуть не нести кримінальної відповідально...

15:17, 19 Липня, 2024