Словом, ми всі захоплені пейнтболом, або як цікаво й кольорово провести вихідні в Кіровограді(ФОТО)

Скажімо, вибралися ви у вихідний день у Велику Северинку – може, по овочі, найкращі на ринку, поїхали чи ще по щось. Проїжджаєте повз територію колишньої ферми, розслаблено мружите очі від спекотного сонця… І раптом де не візьмись – дорогу вам перекриває чимала ватага кремезних чоловіків з гвинтівками, у камуфляжі. Під опущеними забралами шоломів вгадуються серйозні обличчя. На території ферми лунає перестрілка, доносяться крики. Ось звідти, важко дихаючи, виходить один із бійців… Він хилитається – його явно поранено. Так, так, і справді, вся його рука… ні, на щастя, не в крові, а в зеленій фарбі. Аж від серця відлягло – та це ж просто гра!
Давайте підійдемо, розпитаємо, яка ж причина такого масового викиду в простір здорової чоловічої енергії. Виявляється, ці серйозні хлопці – зовсім не військові й не «Беркут» при виконанні, а учасники захоплюючої командної гри – пейнтболу.Цей вид спорту швидко завоював в Україні неабияку популярність. Тут немає небезпечної зброї, жорстоких ударів. Суворі на вигляд гвинтівки – це спеціальні пристрої – маркери, які стріляють наповненими фарбою кульками. Коли така кулька потрапляє в учасника, плямуючи його одяг в якийсь веселенький колір, – він вибуває з гри.
Дивлячись, на цих дорослих дядьків, які азартно грають у «війнушки», зовсім як дворові хлопчаки, мимоволі радієш, що ці чоловіки – замість того, щоб убивати безневинних тварин на полюванні чи піднімати руку на людське життя в гарячих точках – знайшли нарешті безпечний спосіб реалізувати свій даний природою потенціал воїна і мисливця.
18 серпня в Северинці проходив міжобласний турнір із пейнтболу. Тут зібралися команди з Дніпропетровська, Одеси, Миколаєва, Києва, Первомайська і, звісно, Кіровограда. Як виявилося, цей турнір – позаплановий. Про причини його проведення розповідає один із засновників кіровоградського пейнтбольного клубу «Степові орли» Петро Коритніков.
– Команду «Степові орли» ми заснували минулого року за безпосередньої підтримки Андрія Табалова. Трапилося так, що якось Андрій запросив мене зіграти в пейнтбол, ця гра нас відразу захопила і ми зійшлися на думці, що потрібно це хороше діло розвивати. З того часу в нас з’явилася власна база, майданчик, де ми можемо проводити змагання, запрошувати людей для проведення командних ігор.
Турнір, який ми проводимо сьогодні, – благодійний. Справа в тому, що один товариш із нашої команди важко захворів, у нього виявили пухлину в мозку й на днях прооперували. Дуже прикро, адже хлопець молодий, недавно одружився, в нього народилася маленька дитина… Тому з’явилася ідея провести цей турнір, запросити команди з різних міст, а отримані гроші передати нашому другу. Лікарі кажуть, що операція пройшла успішно і надія є, але саме лікування дуже дороге, тому, ми сподіваємося, ці кошти хоча б частково компенсують витрати.
Олександр Ямшанов, капітан «Степових орлів», розповів, як завдяки пейнтболу можна цікаво, змістовно, а головне – з користю для здоров’я провести час.
– Олександре, чи можна взяти участь у грі, не маючи ніякої підготовки, обмундирування?
– Так, звичайно. Всім охочим ми видаємо напрокат необхідне обладнання – маркери, маски, камуфляж. Проводимо інструктаж із техніки безпеки, пояснюємо правила гри – і вперед, на майданчик!
– Яка мінімальна кількість учасників має бути в команді?
– Звісно, чим більше людей збирається, тим цікавіше. Потрібно набрати хоча б шестеро людей, щоб розділити їх на дві команди по троє осіб – і можна грати. Краще зателефонувати нам за кілька днів, домовитися про час і кількість людей.
– А яка ціна задоволення?
– Прокат екіпірування коштує 50 гривень, і ще в 30-40 гривень обійдеться упаковка з кульками. Тобто загалом виходить до 100 гривень на людину.
– Чи є якісь вікові обмеження для учасників? Напевно, кожен хлопчик мріяв би зіграти в таку «стрілялку» з майже справжньою зброєю і реальними суперниками…
– Найменшим «солдатикам», які тут у нас грали, було по 12 років. Батьки часто замовляють пейнтбол на день народження своїм дітям та їхнім друзям – тоді щасливі всі.
– Як на вашу думку, чим саме пейнтбол приваблює людей?
– Розумієте, тут важливо не просто бігати зі зброєю і стріляти, а наперед продумувати тактику. Тобто, на перше місце виходить уміння грати в команді. Пейнтбол – це гра, яка формує характер.
…Тим часом з боку ферми лунають переможні вигуки, зростає ажіотаж, камуфляжно-зелені чоловічки радісно підносять угору прапор. Отже, переможцями стали… Так! Команда «Степові орли», місто Кіровоград! Воїни викочуються з-під захисної сітки, втомлені, але задоволені, знімають шоломи, обмінюються привітаннями й емоціями. В одному з вояк впізнаємо Андрія Табалова. Відкличемо його на кілька хвилин, щоб дізнатися про враження від гри.
– Перемога нашої команди, – вважає Андрій, – це результат багаторічної праці. Ми намагаємося популяризувати пейнтбол, тому що це – дозвілля, гарний настрій, здоров’я. Особливо актуальним це є для молоді – не пити, не палити, а ось так із друзями зібратися і провести гарно час. Та й люди старшого віку із задоволенням приєднуються до гри. Не секрет, що в нас часто чоловіки віком за 40-50 років просто не мають чим зайнятися і в основному десь із компанією пиячать. А ми запрошуємо людей сюди, тут організовуються запеклі бої «фірма на фірму» або «відділ на відділ».
Хто хоч раз спробує зіграти в пейнтбол, того він «чіпляє» назавжди. Це адреналін, це величезний заряд позитивної енергії. Словом, активний відпочинок для активних людей.
Що ж, побажаємо успіху нашим «Орлам» та реалізації всіх їхніх благородних задумів. А читачів запрошуємо до участі: не має значення, скільки вам років чи в якій ви фізичній формі – важливим є лише бажання зіграти. Тож згадайте дитинство і не відмовляйте собі у пригодах!
Надія Паливода