Марина Порошенко відзначила професіоналізм експертів з інклюзивної освіти Кіровоградщини (ФОТО)

08:12, 15 Червня, 2018

Враженнями про результати робочої поїздки до Кіровоградської області, яка відбулася майже два місяці тому перша леді країни поділилася із «Гречкою».

14 червня під час прес-конференції в Києві для всеукраїнських та регіональних журналістів перша леді країни – Марина Порошенко не вдавалася в конкретні дані про лідерів та аутсайдерів з впровадження Інклюзивно-ресурсних центрів в кожній із областей.

Нагадаємо, що в рамках впровадження в країні інклюзивної освіти, Мінрегіон з Благодійним фондом Порошенка розробили проекти Інклюзивно-ресурсних центрів, де б діти з особливими освітніми потребами могли отримувати корекційно-розвиткові послуги.

На початку зустрічі з журналістами Марина Порошенко лише відзначила про різні темпи впровадження ІРЦ в регіонах. Однак представники регіональних ЗМІ цікавилися локальними моментами впровадження ІРЦ у кожній із областей. Зокрема, під час зустрічі відповідаючи на питання журналістів перша леді відзначила Запорізьку область найактивнішою в роботі з ІРЦ, в тому числі через те, що з цієї області і стартував проект створення ІРЦ в регіонах. Однак Миколаївську область пані Порошенко віднесла до переліку областей з низькими показниками забезпечення інклюзивного середовища.

«Гречка» також поцікавилася у першої леді, як вона оцінює ситуацію з інклюзивністю в Кіровоградській області.

У своїй відповіді пані Порошенко відзначила сильний потенціал викладачів першого в Кропивницькому ІРЦ, у якому дружина президента побувала в рамках візиту Кіровоградщиною  в квітні. Зокрема про те, що експерти допомагали в написанні спеціальних підручників. Хоча ініціативності з боку керівництва області, за словами Марини Порошенко, хотілося б більше. В подальшому перша леді хотіла б залучити фахівців Кіровоградщини для проведення тренінгів для експертів з інклюзивної освіти уже з інших областей .

poroshenko

Крім того, «Гречка» поцікавилася подальшим фінансуванням ІРЦ в регіонах, зокрема в районах та ОТГ.

Марина Порошенко сподівається, що з держбюджету в наступному році також виділять кошти для створення і підтримки Інклюзивно-ресурсних центрів в областях:

Тому що вже в трирічний план закладено фінансування інклюзивної освіти. Думаю, що там також буде врахований наступний крок з відкриття Інклюзивно-ресурсних центрів. Фінансування проходить частково – державне фінансування, частково – за рахунок області, районних центрів і громад.

Нагадаємо, що за інформацією Міністерства освіти і науки, цьогоріч на облаштування кабінетів ІРЦ витратять близько 100 млн грн. Загалом цьогорічна субвенція облдержадміністраціям на інклюзивну освіту складає 504,4 млн грн. Подальша підтримка роботи таких центрів здійснюватиметься за рахунок обласних бюджетів.

Звісно, за словами першої леді, хтось з громад може мати менше можливостей, а хтось – більше можливостей, зокрема фінансових. Наприклад, щоб збудувати в короткі терміни нове приміщення для ІРЦ.

Ми обов’язково допомагаємо, шукаємо фінансування і соціально активний бізнес. Крім того, ми нікому, хто звертається до нас за допомогою не відмовили, – відзначила Марина Порошенко.

Валерія Жовтун

Останні новини по темі
Що очікує на необ’єднані громади розповіли експерти на форумі в Кропивницькому (ФОТО)
Forum 3 Панель
il 76 1
В пам’ять про загиблих десантників у Кропивницькому запалили 49 свічок (ФОТО)
Читайте також

«Кіровоградобленерго» опублікувало графік відключень електрики за чергами, які запроваджують на Кіровоградщині у четвер, 18 липня....

20:13, 17 Липня, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників.

17:33, 17 Липня, 2024

У соціальних мережах, зокрема у анонімних Telegram-каналах, заявилися фейкові повідомлення про «тотальні блекаути» та «нові графіки відключень». Пояснюємо, як відрізнити фейки т...

17:25, 17 Липня, 2024