Мсьє Домінік плете сітки: історія француза, який волонтерить у Кропивницькому (ФОТО)

17:02, 27 Березня, 2023

У Кропивницькому в альтернативній школі «Крок», де плетуть маскувальні сітки для захисників і захисниць, допомагає і француз Домінік Броше. Чому він долучився до волонтерства? “Гречка” дізналась його історію.

 

Мсьє Домінік, пенсіонер, який 8 років живе у Кропивницькому. Він об’їздив 102 країни, працюючи консультантом по деревообробним та пластинковим станкам та менеджером по наладці станків.

Франція-Україна

Домінік переїхав у Кропивницький до своєї дружини Танії, з якою познайомився в аеропорту.
«Я працювала, поверталася додому і зустріла Домініка. Я абсолютно не знала ні англійської, ні тим паче французької. Спілкувалися ми за допомогою перекладача. З’явились почуття і ось уже 8 років як ми разом проживаємо у Кропивницькому», – ділиться пані Танія.

На другий день повномасштабного вторгнення росії в Україну, 25 лютого подружжя вирішило виїхати з України. Рішення прийняли після того, як почули гул літаків та почали дуже хвилюватись.

«Всією родиною погрузились в автівку, забрали собак, зібрали найнеобхідніше: одяг, документи, продукти. Було куди їхати: в мене донька в Парижі та двоє доньок Домініка. Через тиждень прийшли до тями: ходили на вокзали, зустрічали біженців з України, допомагали «Червоному Хресту», приблизно місяць працювала перекладачкою. Було багато пенсіонерів, матерів з дітьми, переважна більшість яких не знала французької», – згадує пані Танія.

Згодом, подружжя фасувало продукти, гігієнічні набори. Так, щотижня відправляли повні вантажівки гуманітарної допомоги для українців. Але жінка скучила за домом.

Бракує спілкування і знання української

«Якби мені там було добре, ми би лишилися. А так, прийняли рішення повернутись назад», – зазначає жінка.

Домінік підтримав дружину і вони повернулись назад до Кропивницького.

Коли подружжя повернулось додому, допомагали чим могли. Наприклад, взимку робили вдома окопні свічки.

Для маркування Прямокутник 1

«Про те, що потрібні вільні руки для плетіння маскувальних сіток нам сказала наша квартальна. І от ми сьогодні вранці вирішили прийти та допомогти. Домінік дуже комунікабельний і завжди радий спілкуванню, він охоче спілкується з незнайомими людьми. Ось я плету, а він ріже тканину та звісно, розмовляє», – говорить жінка.

За словами дружини, Домінік мріє знайти французів у Кропивницькому. Тому як волонтер з 25 березня Домінік викладає французьку мову в бібліотеці імені Дмитра Чижевського. До розмовного клубу до нього, як носія мови, можуть долучитись бажаючі з різним рівнем володіння мовою, навіть початківці.

Курси працюють щосуботи, проте учасники клубу просять додати ще один день для навчання. До клубу приходили студенти, які знають німецьку, англійську, але хочуть вивчити ще й французьку.
А сам Домінік і дружина планують вивчати українську.

«Ми записалися на безкоштовні курси української, нам мають перетелефонувати та дати відповідь, чи можемо ми долучитись», – зазначила пані Танія.

За її словами, вона тривалий час спілкувалася російською, тому наразі перехід на українську є дуже актуальним. Вона з чоловіком шукають україномовних співрозмовників, бо його запас української доволі примітивний.

Плетіння маскувальних сіток

Директорка альтернативної школи «Крок» Зоя Лебідь каже, що наразі на плетінні маскувальних сіток задіяні 70% переселенців з Краматорська, Харкова, Лиману, Донецька, Херсону. Долучаючись до плетіння сіток, вони бажають пришвидшити своє повернення додому.

68ebbf46 a730 4a38 9a58 e515badad5ce

Фото маскувальної сітки з архіву волонтерки

«Вони працюють, але приходять на кілька годин допомогти. Решта волонтерів – це кропивничани, які доєднались до цього процесу ще з перших днів повномасштабного вторгнення. Нам постійно треба люди, ми навіть працюємо у три зміни: зранку до обіду, з обіду до вечора, і в третю зміну приходять люди після свого робочого дня, щоб також зробити свій внесок», – зазначила Зоя Лебідь.

До прикладу, за словами директорки школи, є жінка, яка приходить щодня до школи і бере тканину, а на роботі, під час тривог в підвалі ріже тканину на шматочки необхідних розмірі. Так, до неї долучились і інші співробітниці. Тому, допомогти може кожен.

Якщо бажаєте долучитись до плетіння сіток, можете звернутись:
0505959906 – Ірина (волонтерка та координаторка).

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття - можеш подякувати авторці гривнею

Останні новини по темі
На щиті: громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників
geroy copy copy copy copy
audit
На кропивницькому підприємстві “Благоустрій” виявили порушень на майже 54 мільйони
Читайте також

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель воїнів-земляків на фронті.

18:07, 12 Червня, 2024

Сьогодні, 12 червня близько 17.00 на перехресті вулиць Соборної та проспекту Європейського у Кропивницькому сталась ДТП. Збили чоловіка....

18:02, 12 Червня, 2024

У Кропивницькому у дитячому стоматологічному відділенні (колишня дитяча стоматполіклінка), яке тепер у структурі міської дитячої лікарні,  маленькі пацієнти змушені годинам...

17:50, 12 Червня, 2024