Як росія намагалась зачистити і привласнити українську культуру – пояснює історик

15:42, 22 Листопада, 2023

Ведучий Павло Іванов у цьому епізоді подкасту “Є різниця” разом з з кандидатом історичних наук, старшим викладачем обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського Юрієv Митрофаненком говорять про знищення українства в культурній галузі в тому числі і про так звані чистки, тиск та схиляння літераторів до служби режиму.

Історик переконаний, що запустив цей пекельний механізм ще у 18 столітті російський цар Петро Перший. Тоді українську інтелігенцію поставили перед вибором, коли ти мав стати на бік царя, аби продовжувати працювати. Він розповів:

  • Як російський тиск вплинув на Миколу Гоголя?
  • Як Тарас Шевченко і Леся Українка змогли писати українською?
  • У чому трагедія Павла Тичини?
  • Про репресії 1930-х і феномен шістдесятників

Більше цікавого у подкасті нижче.

Також слухайте попередні випуски подкасту “Є різниця”, про те як і навіщо  радянський союз знищував українську сільську еліту та чому довелось міняти український правопис, а також як перейти на українську мову у побуті.

Також слухайте подкаст “Є різниця” на платформах:

Останні новини по темі
Кропивничан закликали долучатися до Національного тижня читання
В Україну завезли отруйні мандарини: яка ситуація на Кіровоградщині
Читайте також

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель військовослужбовців.

18:07, 17 Квітня, 2024

У п’ятницю, 26 квітня, у Кропивницькому виступить відомий оркестр «Наоні» із двома програмами – для дітей та дорослих....

17:54, 17 Квітня, 2024

На Кіровоградщині змінили вид покарання для підлітка, який спричинив ДТП. Суд першої інстанції присудив йому один рік у в’язниці. Прокуратура оскаржила цей вирок в апеляційному ...

17:43, 17 Квітня, 2024