З плейстейшн, алкоголем і масажем: у Кропивницькому захисник відкрив барбершоп
Нещодавно у Кропивницькому захисник Юрій Т. відкрив барбершоп, про який давно мріяв. Про те, як йому вдалося втілити задум за підтримки гранту і попри війну, «родзинки» чоловічої перукарні та плани захисника на майбутнє, військовий поділився з «Гречкою».
Ще бувши студентом, Юрій вирішив спробувати себе в бізнесі: поблизу базару в районі старого автовокзалу він встановив торговельний намет та продавав сезонні аксесуари: шапки, кепки й одяг. Згодом трохи розширив «торговельні точки» поєднуючи з навчанням у виші.
Протягом 2012-2013 років проходив строкову службу. А у 2014-2015 років був мобілізований на службу в зону проведення АТО.
Від початку повномасштабної війни знову долучився до оборони країни.
Рішення відкрити власний заклад
Військовослужбовець і наразі проходить службу в зоні бойових дій. В період, коли йому вдавалось потрапити додому у відпустку, він користувався послугами майстрів-барберів.
«Якщо професіоналізм майстра в перукарні мене цілком влаштовував, то атмосфера і перелік послуг залишав бажати кращого. В переважній більшості подібних закладів немає майстрів чоловічого манікюру та масажистів. Я, як військовий, особливо в цьому відчуваю потребу через тривалі фізичні навантаження. Спілкуючись з побратимами, дійшов висновку, що їм також бракує масажу, який прискорював би процес відновлення м’язів», — зазначає військовий.
У той час, у майстрині, в якої він обслуговувався, з’явилось бажання змінити місце роботи.
«Втрачати майстра мені не хотілось. А мати свій власний заклад — моя давня мрія. Вирішив діяти. Мені хотілось оформити його саме так, як його уявляв: стиль лофт, патріотичні й військові елементи. Я спланував запросити працювати майстриню, в якої обслуговувався та інших досвідчених майстрів. А виходячи з запитів побратимів зрозумів, що мають бути послуги масажу, манікюру, кава і якісний алкоголь», — додав захисник.
Юрію порадила звернутись за грантовою підтримкою від держави для військовослужбовців знайома.
Восени 2023 року чоловік подав заяву через портал «Дія», розробив власний бізнес-план, захистив ідею й отримав фінансування у сумі 250 тисяч гривень.
«Звісно, сума гранту це невелика частина з затратної частини на цей проєкт, але зупинятись вже було не варіант. Коли була можливість і я був на зв’язку, все вирішував у телефонному режимі. У місті вже за особистої присутності вирішував решту важливих питань. Допомагали побратими: фінансово, слушними порадами. Навіть з логотипом допомогли: знайшли в Інтернеті єнота (в мене позивний такий), трішки його модернізували й тому заклад має логотип єнота», — зазначив захисник.
Справу контролює віддалено
За той час, коли військовому давали можливість побути вдома, чоловік максимально намагався використати з користю: знайшов приміщення в центрі міста для оренди, зробив в ньому ремонт, замовив меблі та все необхідне обладнання.
Офіційно відкрили заклад «MEN’S 9.1.1» на початку січня 2024 року. По умовах гранту Юрій працевлаштував чотирьох працівниць: адміністратора, нейл-майстриню, майстрів-барбершопів. Ще частину приміщення здав у суборенду масажисту.
Юрій не був присутній на відкритті, оскільки був на фронті.
«У США є телефон служби порятунку 911, і я вирішив запозичити цей елемент в назву закладу з посилом на те, що барбершоп як службу морального порятунку для чоловіків: тут можна не тільки підстригтися, а й поговорити й відпочити. Для розвантаження за чашкою кави можна пограти в приставку PlayStation. В моїх планах ще купити якість настолки й трохи розширитись», — підкреслив власник закладу.
За словами власника барбершопу, за закладом можливо спостерігати й контролювати роботу дистанційно з будь-якої точки країни та поза її межами.
«За безпекою закладу слідкує охоронна фірма та камери відеоспостереження, для контролю є додаток, який відстежує кількість клієнтів, касу, зарплати», — зазначив Юрій.
Свої «родзинки»
Юрій уточнює, що він ніколи не хотів звичайний барбершоп, яких є багато в місті.
«Метою для мене був барбершоп з особливою атмосферою: місце, в якому кожен чоловік буде почувати себе комфортно і знайде щось своє. Я хотів пригощати всіх смачною кавою або щось міцніше (ром, віскі). Наприклад, ігрова приставка — це моя особиста ініціатива», — підкреслив Юрій.
Так, в барбершопі є ігрова приставка PS5, дартс, масажні крісла для більш комфортної гри, кавомашина, стенд з малогабаритними макетами зброї, місце для шевронів та патчів (де військові можуть залишити свій для поповнення історії закладу) та багато іншого зроблено для створення особливої атмосфери.
За словами Юрія, окрім звичних стрижок і укладок, є доглядові послуги за бородою, чоловічий манікюр, загальний і спортивний масаж.
«Я вже не згадаю хто був в нас першим клієнтом, ми доброзичливі до всіх, тому раді бачити дітей, підлітків і дорослих чоловіків. Для військовослужбовців в закладі діє знижка -10% на всі процедури. Ну а в якості вдячності й на згадку мої побратими й решта військовослужбовців лишають свої шеврони. Колекція потроху поповнюється», — усміхається захисник.
Плани на майбутнє
У планах у захисника розширити приміщення, а у майбутньому викупити його.
«Поки що в приставку грають до схочу діти, які прийшли підстригтись, але ми будемо щасливі, якщо приставку в руки візьме кремезний чоловік і трішки відволічеться від реалій сьогодення, сигналів повітряних тривог і війни. А поки ми завантажені тим, що захищаємо країну», — підсумував захисник.
Барбершоп «MEN’S 9.1.1» знаходиться за адресою: вулиця Чміленка, 92.
Скористатись послугами й записатись на візит, можна на сторінці закладу або за телефоном:
- 0(66) 778 89 11.
Як «Гречка» повідомляла раніше, підприємиці Вірі Дудник попри війну вдалося масштабувати бізнес. Вона отримала грант для ветеранів та членів їхніх сімей і почала шити одяг військовим.
Сподобалась стаття - можеш подякувати авторці гривнею