Собак у Кіровограді відловлюють і вакцинують лише «на папері»?

14:58, 20 Вересня, 2012

Питання безпритульних тварин стоїть гостро у Кіровограді вже давно. Чи не щомісяця у пресі з’являються жахливі історії про собак, що кидаються на людей просто на вулицях міста. «Спробувати на зуб» тварини найчастіше намагаються дітей і літніх людей.

Тому позаминулого тижня виконавчий комітет Кіровоградської міської ради затвердив Тимчасовий порядок вилову, транспортування та регулювання чисельності безпритульних тварин у Кіровограді, а до першого березня 2013 року планується розробити місцеву програму регулювання чисельності тварин в Кіровограді. Начальник головного управління житлово-комунального господарства Олександр Хачатурян каже, що даний порядок має на меті зменшити кількість безпритульних тварин у місті і зробити життя городян безпечнішим.

Відловом тварин займатиметься комунальне підприємство «Кіровоград-Універсал 2005». Воно реагуватиме на звернення, що надходитимуть у «Кіровоградську аварійно-диспетчерську службу» або безпосередньо до них. Вилов здійснюватиметься із п’ятої до сьомої або після двадцятої (влітку – після двадцять другої), повідомляється на сайті міської ради. Хоча, тимчасовий порядок і затверджено, та в комунальному підприємстві кажуть, що ніяким виловом вони поки що не займаються, бо офіційно їх на це ще ніхто не вповноважував.

У липні ж Кіровоградська обласна рада прийняла рішення про будівництво притулку для тварин, на це планувалося витратити два мільйони гривень. Нібито, вже на той час по вулиці Родимцева була виділена територія площею понад гектар, а також затверджено проект будівництва. Тоді ж перший заступник міського голови Василь Дзядух повідомив, що найближчим часом у Кіровограді може бути збудований спеціальний карантинний майданчик, де спеціалісти-ветеринари проводитимуть вакцинацію та стерилізацію безпритульних тварин, і що на реалізацію цього напрямку проекту з природоохоронного фонду виділено 300 тисяч гривень.

Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.info Собак у Кіровограді відловлюють і вакцинують лише «на папері»?

Яка ж ситуація зараз? Ольга Довжук, начальник головного управління житлово-комунального господарства, каже, що робота з будівництва притулку розпочнеться лише після того, як на сесія облради затвердить проектно-кошторисну документацію. Тобто, зараз ніяка робота ще не ведеться.
Питання щодо щеплень і стерилізації тварин знаходиться у підпорядкуванні Міністерства охорони навколишнього і природного середовища. Безпосередньо на місцях реалізувати проводити їх мають ветеринарні служби. Головний спеціаліст Управління ветеринарної медицини в Кіровоградській області, Олег Пона каже, що і цим ніхто не займається, бо кошти не виділялись. Куди ж поділись 300 тисяч про які згадував пан Дзядух?
Виходить, що всі заявлені обласною і міською владою заходи досі існують лише на папері?

Тож поки що кіровоградці можуть покладатися тільки на себе і керуватись принципом «захисти себе сам». У такому разі треба пам’ятати, що в переважній більшості безпритульні тварини мирні. Вони звикли до людей і машин та не вбачають у них загрози. Інша справа, коли собаки збираються в зграї, тоді може спрацювати тваринний інстинкт захисту території. Щоб уберегти себе і дітей, варто пам’ятати, до вуличної собаки краще не підходити близько, не гладити, не кричати на неї, не лякати і взагалі краще не зачіпати. Не намагайтесь годувати вуличну собаку з рук, або підходити до неї, коли вона їсть. Якщо до вас підійшов вуличний пес, зупиніться, не робіть різких рухів, і краще не пробуйте рятуватися втечею: у тварини відразу спрацьовує інстинкт мисливця. Вчені стверджують, що собаки відчувають людський страх, тому, якщо ви йдете спокійно і впевнено – вам швидше за все, нічого не загрожує.
Головне, пам’ятайте, всі бездомні тварини опиняються на вулиці через недбальство господарів. І хоча, закон «Про жорстоке поводження з тваринами» існує, але по суті не діє. Швидше за все, поки кожен, хто викине тварину на вулицю залишається безкарним, жодних притулків місто напастись не зможе. Хочете менше собачих зграй у Кіровограді? Заберіть з вулиці цуценя і виховайте надійного захисника і друга.

Настя Дзюбак

“Нова газета”

Останні новини по темі
Нова фотовиставка в галереї “Єлисаветград”
Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.com.ua Нова фотовиставка в галереї "Єлисаветград"
http://life.pravda.com.ua/culture/2012/09/17/112201/?fb_action_ids=4059064467294&fb_action_types=og.recommends&fb_source=aggregation&fb_aggregation_id=246965925417366
19 Форум видавців: дьоготь з медом
Читайте також

Трьом полеглим воїнам із Кіровоградщини призначили державні нагороди. Протягом тижня із 13 до 17 травня відзнаки вручили їхнім родинам....

13:49, 18 Травня, 2024

Зелений борщ – це один з символів весни – такий смачний та приємно кисленький. Але його смаки також можуть бути різноманітними. Сьогодні пропонуємо вам ознайомитися із трь...

13:07, 18 Травня, 2024

Кропивницькі волонтери відкрили збір на дрони для штурмової групи 3 окремої штурмової бригади ЗСУ. Ціль – закупити три безпілотники....

10:51, 18 Травня, 2024