Козацьке свято Покрови відзначили в Кіровограді(ФОТО)

11:30, 17 Жовтня, 2012

Козацький дух не знищать жодні вороги, а справжні козаки готові захищати свою спільноту за будь-якої погоди. У цьому переконалися всі учасники свята Покрови Пресвятої Богородиці, яке відзначали 14 жовтня.

Холодний осінній дощ не зміг змінити плани організаторів і учасників свята – справжніх козаків за духом. Не зважаючи на похмуру погоду всі бажаючі зібралися на Козацькому острові (парку ім. Пушкіна) у Кіровограді. А Пресвята Богородиця вкотре проявила свою заступницьку силу і до початку козацьких розваг дощ припинився.

Не було в Україні захисників чистіших вірою і душею, ніж славні запорожці. Єднання сили і духу, думки і справи – ось визначна риса колишніх мужів, які боронили рідну землю. До такого єднання закликали й усіх учасників свята. А об’єднавчим мотивом став гімн України, який виконали хором усі присутні. Привітати громаду зі святом Покрови завітав настоятель української православної церкви отець Андрій. Він розповів про витоки улюбленого козацького свята – Покрови пресвятої Богородиці, побажав усім Божого заступництва та разом з громадою помолився спільною молитвою.

Організатором заходу стала Кіровоградська організація «Асоціація бойових мистецтв», яка об’єднала у своїх лавах представників багатьох видів спортивних і бойових єдиноборств, а саме: рукопаш гопак, кік-боксинг, дзюдо, фрі-файт, самбо та інших. Їх цілком заслужено сьогодні вважають спортивними нащадками давніх козаків. Голова Асоціації Олександр Горбунов, вітаючи учасників свята, пожартував, що ще зранку, коли йшов дощ, сумнівався, чи хтось прийде на острів. Проте переконався, що дух козацький переміг витівки природи.

  Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.info Козацьке свято Покрови відзначили в Кіровограді(ФОТО)

До вітань приєднався і депутат обласної ради, голова обласної організації дзюдо і самбо Андрій Табалов:

– Справжнім козакам дощ – не завада. Вони вірили, що Пресвята Богородиця їх захистить своїм Покровом, тож і ми віримо, що вона захистить нас від бруду і злості сьогодні, – зазначив пан Андрій і запросив усіх до участі в козацьких розвагах та спробувати справжнього смачнючого кулешу, який готували тут же на вогнищі.

Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.info Козацьке свято Покрови відзначили в Кіровограді(ФОТО)

  Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.info Козацьке свято Покрови відзначили в Кіровограді(ФОТО)

Щире захоплення і оплески отримали учасники показових виступів різних бойових мистецтв. Тут був і український рукопаш гопак, і кік-боксинг, і ушу, і бокс. А хлопці з клубу історичного фехтування «Хижак» виходили в центр кола двічі, бо таке дійство і справді рідко побачиш: одягнені в кольчуги і шоломи з мечами і щитами вони відтворили середньовічний лицарський турнір. Не дивно, що найвдячнішими глядачами, а ще бажаючими потримати меча стали наймолодші хлопчаки.

На завершення усі учасники двобою побраталися, чим довели: не важливо яким видом спорту ти займаєшся, гопаком чи дзюдо, важливо те – чи відчуваєш ти себе нащадком славетних українських козаків, чи готовий захищати свою батьківщину. А без здорового і гартованого духу і тіла це неможливо. Тому саме на Покрову молоді спортсмени, що є членами до Асоціації, показали свій фізичний вишкіл, доводячи, що коли потрібно, українці можуть об`єднатися!

А далі до козацьких розваг залучили і всіх присутніх на святі. Згадали давні ігри, які колись веселили козаків, проте й сьогодні є не менш захопливими та жартівливими. Тут хлопці перетягували канат, а дівчата переманювали собі чужих парубків, водили «струмочок» і переводили дівчат через «місток» з чоловічих рук, хлопці збудували триповерхову «вежу», яка могла б позмагатися висотою й з козацькими вежами. Одним словом, не змерз ніхто, а весело було усім – від наймолодших до найстарших.

Фінальним акордом козацького свята звісно ж став куліш: гарячий, смачнючий, з димком – такий, який їли колись козаки і від якого набиралися сили.
Отож і учасникам свята погода зовсім не зіпсувала настрій, а навпаки довела, що сильним духом можна бути за будь-яких обставин.

Любов ПОПОВИЧ, «КП»

Фото: Іван Леонов

Останні новини по темі
Марш слави УПА у Львові(ФОТО)
Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.com.ua Марш слави УПА у Львові(ФОТО)
Питання виготовлення матеріалів на власному обладнанні врегульовано частиною 5 статті 69 ЗУ «Про вибори народних депутатів України»: «Партія, кандидати у депутати від якої зареєстровані у загальнодержавному окрузі, кандидат у депутати, зареєстрований в одномандатному окрузі, на власний розсуд може виготовляти матеріали передвиборної агітації за рахунок і в межах коштів виборчого фонду. Партія може виготовляти друкований матеріал своєї передвиборної агітації із застосуванням обладнання, що їй належить. Відомості, що містяться у цих матеріалах, повинні відповідати вимогам закону».
Кіровоградщина: Кандидат в нардепи використовує в агітації образ Юлії Тимошенко(ФОТО)
Читайте також

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників. 

21:15, 25 Травня, 2024

У Кропивницькому сьогодні, 25 травня, відбулися спортивні змагання серед військових та ветеранів “Сильні України”....

19:44, 25 Травня, 2024

Сьогодні, 25 травня, підприємство «Кіровоградобленерго» оприлюднило графіки відключення електрики в області, які діятимуть з 18:00 до 00:00....

16:37, 25 Травня, 2024