Марш слави УПА у Львові(ФОТО)

З нагоди відзначення 70-ї річниці Української Повстанської армії 14 жовтня центральними вулицями Львова (від пам’ятника Тарасові Шевченку до площі Ринок) відбулася хода ветеранів УПА та громадськості, яка закінчилася мітингом, нагородженням героїв (посмертно), військово-історичним театралізованим дійством «Героям слава». Гості мали нагоду побачити історичну реконструкцію бою між відділами УПА та НКВС.
Наприкінці минулого місяця надзвичайно гучно відзначалося 70-річчя організації «Молода гвардія». Кабінет Міністрів ухвалив план заходів із підготовки до святкування цієї дати, із державного бюджету було виділено чималі кошти. Головний месидж події – керівна роль комуністичної партії в організації підпілля. На противагу цьому, уряд не зробив нічого, щоб хоч якось відзначити подвиг героїв, що воювали на Захіних теренах нашої країни проти окупаційних режимів. Герої цієї війни до цих пір залишаються невизнаними. Та це й не дивно, адже Українська Повстанська армія захищала населення України від знущань не тільки німецько-фашистського, а й московсько-більшовицького режимів. Репресії, терор, масові вбивства, катування людей в тюрмах НКВС – ось далеко неповний перелік жахливих наслідків діяльності Радянської влади на Західній Україні в період з 1939 по 1941 рр. Згодом не менш жорстока політика гітлеризму спонукали українців вдатися до самозахисту – УПА було організовано рішенням політичного проводу ОУН 14 жовтня 1942 року. Станом на 1944 рік УПА вже нараховувала близько півмільйона осіб, тобто родина кожного корінного галичанина та волинянина була причетною до повстанського руху. Саме УПА захистила їх від того геноциду, що ми пережили в 30-ті роки на території Центральної і Східної України.
З нагоди відзначення 70-річчя створення УПА у Львові відбулися події вшанування ветеранів. В рамках заходів відбулося покладання квітів до Меморіалу невідомому вояку УПА, до пам’ятника Степанові Бандері та до пам’ятника Генерал-хорунжому Романові Шухевичу.
Портрети 43 невизнаних героїв, загиблих у боротьбі з радянською окупацією тримали їхні нащадки, молоді учасники НСОУ Пласт. Відбулося нагородження командирів УПА пластовим “Залізним Хрестом” посмертно.
Товариство пошуку жертв війни “Пам’ять” здійснило військово-історичне театралізоване дійство «Героям слава», продемонструвавши однострої та зброю тих часів, а також у лісопарку «Зубра» історичну реконструкцію бою між відділами УПА та НКВС. Наприкінці заходів учасників та всіх охочих гостинно пригощала польова кухня. Вулицями міста цього дня курсував “Повстанський трамвай”, розмальований повстанською символікою, пасажири якого могли не лише слухати повстанських пісень, а, навіть, самим стати учасниками патріотичного співу. Черга в ресторан-музей «Криївку», що знаходиться за конспіративною адресою «десь на площі Ринок», розтягнулася аж на дорогу, так багато було відвідувачів.
Давнє місто Лева вкотре підтвердило, що воно є не лише «українською Європою», а й головним осередком українського духу, національного патріотизму, а ще найбільшим україномовним містом світу!
Олександр Ратушняк, учасник заходу