На Кіровоградщині бензин зник через дії митниці

18:38, 23 Жовтня, 2012

Державна митна служба 19 жовтня припинила оформлення імпортованого бензину. Про це вчора, 22 жовтня, повідомили учасники паливного ринку, пише Комерсант-Україна.

Вже 20 жовтня бензиновий голод відчули й на Кіровоградщині. Як “Гречка” повідомляла раніше, 20 жовтня у Добровеличківці кіровоградської області на всіх АЗС припинили реалізацію бензину. Подібна ситуація і в Кіровограді. На заправках, де раптово закінчився бензин, ситуацію не коментують.

Закордонному бензину перекрили доступ в Україну.Зараз на кордоні накопичилося близько 22-25 тис. тон нафтопродуктів, розповів представник концерну Orlen Lietuva (Мажейкяйський НПЗ, Литва) в Україні Ігор Майстренко.

“Починаючи з п’ятниці митниця без пояснення причин відмовляється оформляти імпортний бензин, хоча дизельне паливо розмитнюється в нормальному режимі”, – уточнив він.

Цю інформацію підтвердили і в компанії “Кло”: “У митниці немає навіть формальних підстав для заборони розмитнення нафтопродуктів, тому пояснити її дії ми не можемо”.

У прес-службі Держмитниці підтвердили виникнення проблем з розмитненням, але більш докладних коментарів не надали.

“Ми все ще на роботі і чекаємо від нашого керівництва хоча б якийсь оцінки і реакції. Але досі нічого не отримали”, – заявили в прес-службі о 21.00. Імпортери стверджують, що також зверталися до служби з проханням роз’яснити ситуацію, але відповіді не отримали.

Зараз не менше 80% усього продаваного в Україні бензину імпортується. За даними Міненерго, щомісячний обсяг продажів бензину становить 500-600 тис. т. З них тільки 100-110 тис. т забезпечують два діючих в Україні НПЗ – Кременчуцький і Шебелинський. Інші підприємства були змушені зупинитися – представники галузі неодноразово заявляли, що переробка нафти в Україні перестала бути вигідною після того, як Білорусь стала отримувати російську нафту за нижчою, ніж експортна, ціною.

Вартість бензину в Україні та світі: де дешевше?

У країні накопичено 1-2-тижневий запас нафтопродуктів, але якщо перебої з постачаннями продовжаться, це призведе до дефіциту нафтопродуктів, очікує генеральний директор групи “Континіум” (мережа АЗС WOG) Сергій Корецький.

“Якщо в країну більше двох тижнів не будуть імпортуватися нафтопродукти, заправки просто зупинять реалізацію. Кременчуцький НПЗ також не зможе покрити цей дефіцит – компанія не імпортує російську нафту, а української сировини для покриття дефіциту не вистачить”, – заявив Корецький.

У прес-службі “Кло” відзначають, що така ситуація може призвести до підвищення цін на нафтопродукти найближчим часом.

“Нафтотрейдери вже зазнають збитків через простій залізничних складів. Навіть після відновлення імпорту компанії не зможуть забезпечити швидку оборотність коштів, тому будуть змушені залучати кредити, – говорить експерт консалтингової компанії UPECO Олександр Сіренко. – Природно, ці витрати ляжуть на споживача, і ціни на бензин вже до кінця тижня можуть зрости на 15-17 коп. за літр “.

У 2012 р. обсяги виробництва бензину в Україні скоротилися

Учасники ринку впевнені, що дії митниці означають зміну правил гри на ринку імпорту нафтопродуктів.

“Ряд великих нафтотрейдерів отримали сигнал від митниці, що найближчим часом на ринку почне працювати ексклюзивний брокер, через якого відновиться імпорт бензинів”, – стверджує директор консалтингової компанії “А-95” Сергій Куюн.

Це підтверджує і Олександр Сіренко.

“За інформацією, отриманою від співробітників митниці, проблема була створена штучно, щоб потім її вирішити за допомогою єдиної компанії-посередника”, – говорить експерт.

Джерело: КОМЕРСАНТ

Останні новини по темі
На Кіровоградщині п’яний голова РДА скоїв ДТП
Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.com.ua На Кіровоградщині п'яний голова РДА скоїв ДТП
Члени Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України» на черговій конференції, що днями відбулася у Львові, підписали Звернення до Президента України
Інваліди готують акцію протесту проти фальсифікацій по 100-му округу
Читайте також

У п’ятницю, 24 травня в Кіровоградському райсуді продовжили засідання щодо обвинувачення контррозвідника Романа Червінського у перевищенні повноважень у справі, пов’...

20:26, 24 Травня, 2024

З кожним роком технології відіграють все більшу роль у нашому повсякденному житті, включаючи й фінансову сферу. І одним із найновіших та найзручніших розвитків в цьому напрямку ...

19:37, 24 Травня, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників. 

18:25, 24 Травня, 2024