У 2013 подорожчають велосипеди і здешевшають яхти

14:57, 15 Листопада, 2012

Минулого тижня Верховна рада України проголосувала за законопроект про збільшення митних зборів на більш ніж сто груп товарів з 1 січня 2013, а вже сьогодні пропонує знизити мито на морепродукти і яхти.

Згідно з документом, проголосованим 7 листопада, підвищення мит торкнеться таких видів товарів, як мінеральні продукти, продукти органічної і неорганічної хімії (побутова хімія та ін), вироби з гуми і пробки (шини автомобільні), будівельні матеріали, продукція металургії та машинобудування (двигуни, легкові автомобілі, мотоцикли, мопеди, велосипеди та ін.). Подорожчає також побутова техніка, телевізори, комп’ютери та інші популярні товари. На думку депутатів, уже в наступному році нові мита зможуть залучити в бюджет додаткових 500 млн грн.

Раніше Україна розіслала країнам-членам СОТ повідомлення про те, що готова підняти ввізні мита на 350 видів товарів. Найбільш впливові члени СОТ називали дії України шокуючими. США висловили серйозну заклопотаність з приводу даного рішення українських властей. Зміни торкнулися лише ста товарів, але найбільш ключових груп.

А вже цього тижня Кабінет Міністрів України запропонував Верховній Раді зменшити пільгові ставки ввізного мита на низку товарів, у тому числі на морські делікатеси, автомобілі, моторні катери та яхти. Відповідний законопроект № 11423 «Про внесення змін до Митного тарифу України, затвердженого Законом України «Про Митний тариф України»,  зареєстрований у Верховній Раді, повідомили “Коментарі”.

Законопроектом передбачається зменшення пільгових ставок ввізного мита на деякі готові або консервовані ракоподібні, молюски та інші водяні безхребетні – з 20 до 15%; приготовлені або консервовані фрукти, горіхи та інші їстівні частини рослин без додавання спирту і цукру – з 15 до 10%; моторні транспортні засоби, обладнані для тимчасового проживання людей – з 6 до 5%, нові автомобілі легкові з робочим об’ємом циліндрів двигуна понад 3 000 куб. см – з 6 до 5%; човни, катери моторні, морські – з 8 до 7,5%.

У пояснювальній записці до документа йдеться, що законопроект розроблений Мінекономрозвитку разом із Держмитслужбою з метою «приведення законодавчої бази України у відповідність із системою загальновизнаних норм міжнародного права» і «на виконання тарифних зобов´язань України в рамках членства у СОТ».

Ухвалення цього законопроекту, як вважають його автори, сприятиме виконанню Україною міжнародних зобов’язань, взятих, зокрема, в рамках Міжнародної конвенції про Гармонізовану систему опису та кодування товарів, а також у рамках членства в СОТ і сприятиме розвитку та пожвавленню міжнародної торгівлі та збільшенню надходжень до державного бюджету України.

Можливо, депутати хочуть, щоб новий закон знівелював законопроект податку на розкіш, де пропонується посилити оподаткування під час купівлі предметів розкоші, яхт, літаків, машин представницького класу?

За матеріалами ТСН і “Коментарі”

Фото звідси

Останні новини по темі
З нового року шкодити здоров’ю стане дорожче?
Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.com.ua Степан Процюк: Безконечність людського «Я» притаманна кожному з нас
Степан Процюк: Безконечність людського «Я» притаманна кожному з нас
Читайте також

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників. 

21:15, 25 Травня, 2024

У Кропивницькому сьогодні, 25 травня, відбулися спортивні змагання серед військових та ветеранів “Сильні України”....

19:44, 25 Травня, 2024

Сьогодні, 25 травня, підприємство «Кіровоградобленерго» оприлюднило графіки відключення електрики в області, які діятимуть з 18:00 до 00:00....

16:37, 25 Травня, 2024