Made in Ukraine або чим пишатися ?
«Україна? Ух ти! А де це?» – традиційна реакція пересічного іноземця на слова «Я з України!». Добре, якщо вони нас взагалі відокремлюють як незалежну державу, а не сприймають за Росію. Більшість так і не здогадється, що Україна – не Росія. Які асоціації виникають у іноземців при згадці про неньку Україну ? Перше, звісно, Чорнобиль, брати Клички, Шевченко( як правило футболіст), біляві дівчата, матрьошка та горілка.
Побувавши в Греції можу з впевненістю сказати, що Україну також має "славу" країни міжнародного секс-туризму: дешево та красиво. Так, дівчата у нас найкращі, але в цьому аспекті пишатися нічим. Вважається, що крім вроди, нам притаманна легкодоступність та прагнення до кращого життя. Якщо ж ти блондинка, то спокійно пройтись по вулиці важко, можна й почути дещо образливі слова у свою адресу…
Іноземці середнього віку свято вірять, що наші жінки розчарувавшись у чоловіках-любителях заглянути в чарку, будуть раді будь-якому варіанту на чужих землях. Українки сумлінно виконуватимуть всі обов’язки дружини, вважаючи його за багатія й не нарікатимуть на негаразди. До такої категорії входять панянки за 40, а ось молоде покоління «розкручує» іноземців на дорогі подарунки, подорожі, похід в ресторан і ставить за мету просто провести приємно час. Тим самим формують не дуже гарний імідж країни.
Будемо чесними самі з собою- імідж України на міжнародній арені виразно негативний. Чи варто дивуватися, якщо це країна, де нормою життя є кримінал, а ознакою депутата крадені мільйони, де розкрадається ВСЕ від бюджету до заводів, флоту, ліній електропостачання та вуличних люків.
Основною « заслугою» такого стану речей є не проституція, а наші політики. Нескінченні чвари, « переведення стрілок» на попередні уряди, нестабільність, страйки стали своєрідним обличчям держави.
За підрахунками експертів лише протягом останніх трьох років у провідних світових ЗМІ різко зменшилося й без того невелика кількість повідомлень про Україну. При цьому 70 % із них мали виразно негативний характер, а ледь не половина з них була присвячена політичній ситуації в країні. Цікавий факт: Україна – єдина держава світу, де проходило три тури виборів президента! Так, демократія на першому місці, питання в іншому: куди вона нас заведе ?
А між іншим нам є що показати і розповісти. Перш за все, ми маємо туристичний потенціал, передумови для розвитку « зеленого»( сільського) туризму. Унікальні природні ресурси, якими володіє Україна, могли б підняти нашу державу на світовій арені, стати козирем і одним з надійних джерел поповнення бюджету та створення нових робочих місць. Світлом в кінці тунелю повинно стати і проведення фінальної частини чемпіонату з футболу Євро-2012. А рости нам є куди. По-перше, необхідно зрівняти алгоритм «ціна- якість» у сфері обслуговування, побудувати сучасні готелі. Коли у готелях персонал не володіє англійською, а страви в ресторанах коштують дорожче, ніж в більш розвинених країнах ( враховуючи вдвічі менші порції та вдвічі гірший сервіс), то про « багатство і унікальність» говорити не доводиться. По-друге, створити зручні умови перебування іноземців. Коротше кажучи, маємо показати Україну з найкращого боку, з усією гостинністю притаманній нашому народу.
Чим же може пишатися пересічний українець? Можна згадати кращі в Європі чорноземи, передову авіаційну та ракетно-космічну галузі, співочу мову, танки, зелені міста, список можна продовжувати і доповнювати на власний смак і розсуд. Головне ж не кількість, а якість, навчитися б всім цим багатством керувати ! Маємо те, що маємо. І нічого не міняємо?
Як сказав шістнадцятий президент США Аврам Лінкольн, більшість людей щасливі настільки, на скільки вони вирішили бути щасливими!
Маша Сєрікова
Фото: gazeta.ua, naub.org.ua, durdom.in.ua,www.segodnya.ua