Кіровоградців закликають бути обережними зі ртуттю

11:30, 30 Листопада, 2012

МНС закликає громадян не нехтувати правилами безпеки при використанні предметів, які містять ртуть, зокрема ртутних градусників. Звертаємо Вашу увагу на те, що ртуть дуже небезпечна!

Потрапити до організму ртуть може двома шляхами: через травний тракт або через дихальні шляхи. З’їсти ртутну кульку фактично неможливо, винятком є маленькі діти. У цьому випадку необхідно одразу викликати в дитини блювоту і терміново дзвонити до швидкої.

Водночас, якщо ви розбили термометр, дуже легко отруїтися парами ртуті. Ртутне отруєння може проходити без загальних симптомів, але буде відчуватися дратівливість, нудота, схуднення. Отруєння повільно починає впливати на центральну нервову систему та нирки.

У зв’язку з цим, якщо ви розбили термометр, головне – це швидко і ретельно прибрати ртуть!

Пам’ятайте, що ви завжди можете звернутися по допомогу до рятувальників за телефоном «101».

При цьому до прибуття фахівців відповідних служб зробіть все можливе, аби обмежити та огородити місце, де розбився термометр. Ртуть липне до поверхонь і може бути легко рознесена, наприклад на взутті, в усі кімнати квартири.

Відчиніть вікна і зачиніть двері. Це необхідно зробити, щоб провітрити квартиру, але в жодному разі не можна створювати протяг!

Перед збором ртуті одягніть гумові рукавички та захистіть органи дихання хоча б вологою марлевою пов’язкою.

Щоб не пропустити жодної кульки ртуті, скористайтесь ліхтариком або лампою.

Максимально ретельно зберіть ртуть і всі розбиті частини градусника у скляну банку з холодною водою, щільно закрийте її кришкою, що закручується. Вода потрібна для того, щоб ртуть не випаровувалась. Банку тримайте далеко від нагрівальних приладів. Дрібні крапельки можна зібрати за допомогою шприца, гумової груші, двох аркушів паперу, лейкопластиру, скотчу або вологої газети. Банку зі ртуттю необхідно передати фахівцям, які прибудуть за викликом.

Місце розливу ртуті обробіть розчином хлорного вапна або хлораміну. Це окислюватиме ртуть та приведе її в нелетючий стан. Якщо ви не маєте цих розчинів, можна приготувати мильно-содовий розчин: 30 грамів соди, 40 грамів тертого або рідкого мила на 1 літр води.

Пийте більше сечогінної рідини (чай, кава, соки), оскільки ртутні утворення виводяться з організму через нирки.

Категорично забороняється:

викидати термометр у сміттєпровід – випаровування навіть двох грамів ртуті здатні забруднити шість тисяч кубометрів повітря;
підмітати ртуть віником – жорсткі прути перетворять отруйні кульки в дрібний ртутний пил;
збирати ртуть за допомогою пилососа – повітря, що продувається пилососом, полегшує випаровування рідкого металу. До того ж, пилосос після цього доведеться відразу ж викинути;
прати одяг і взуття, які контактували з ртуттю, в пральній машині. Одяг краще викинути.
спускати ртуть у каналізацію. Вона має властивість осідати у каналізаційних трубах.

За інформацією прес-служби МНС

Останні новини по темі
Кіровоградський театр відремонтовано на совість?
Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.com.ua Кіровоградський театр відремонтовано на совість?
Медзаклади на Кіровоградщині перевірила прокуратура
Читайте також

У понеділок, 20 травня, проєкт «Баба Єлька», волонтери якого досліджують фольклор і історію Кіровоградської області, презентували першу серію власного документального серіалу. П...

17:50, 20 Травня, 2024

Три громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників.

17:30, 20 Травня, 2024

Вночі у неділю, 19 травня, в одному з мікрорайонів Кропивницького жителі прокинулися від вибуху та викликали поліцію — адже в цей момент в області не було повітряної тривоги....

17:05, 20 Травня, 2024