Медзаклади на Кіровоградщині перевірила прокуратура

10:30, 30 Листопада, 2012

Прокуратура Кіровоградщини перевірила додержання вимог законодавства про охорону здоров’я у діяльності органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та закладів охорони здоров’я, повідомляється на офіційному сайті прокуратури області.

За результатами прокурорських перевірок виявлено низку порушень. Основна проблема медичної галузі – низьке фінансування. Більшість програм в сфері охорони здоров’я, що діють на місцевому рівні, прийняті здебільшого формально, стан їх фінансування не відповідає реальним потребам щодо надання населенню якісної медичної допомоги. В Знамꞌянському районі не виділено жодної гривні на фінансування програм з питань протидії та поширенню ВІЛ-інфекції, протидії наркоманії та ряд інших програм.

В Новомиргородському районі із 6 затверджених сесіями районної ради програм, кошти поточного року виділено на фінансування лише однієї. Така ситуація з фінансування програм в сфері охорони здоров’я не сприяє ефективному функціонуванню закладів охорони здоров’я та призводить до аварійного стану приміщень. Незважаючи на численні звернення упродовж декількох останніх років до міської ради санітарно-епідеміологічної служби, управління охорони здоров’я районної державної адміністрації щодо аварійного стану приміщення інфекційного відділення Світловодської районної лікарні та необхідності додаткового фінансування з цих питань, Світловодською міською радою при прийнятті бюджетів на 2011, 2012 роки кошти не виділено. Внаслідок неналежного фінансування при проходженні лікування пацієнти змушені придбавати медичні препарати за власний рахунок.

Міжміськрайпрокурорами при перевірці виявлено цілу низку фактів порушень вимог законодавства при передачі в оренду суб’єктам господарювання майна лікувальних установ, використання орендованих приміщень більшою площею, ніж зазначено в укладених договорах оренди, що призводить до ненадходження коштів до бюджету. Заклади та установи охорони здоров’я в деяких районах не в повній мірі забезпечені достатньою кількістю медикаментів, необхідних для надання невідкладної медичної допомоги. Встановлені факти здійснення медичної практики без отриманих ліцензій та акредитаційних свідоцтв. Виявлені також випадки невідповідності наявних медичних засобів у виїзної бригади швидкої медичної допомоги, що унеможливлює надання невідкладної належної медичної допомоги.

Мають місце в кількох районах та у обласному центрі факти встановлення фіксованих розмірів «благодійних внесків» за флюорографічні дослідження, проходження профілактичного огляду.

Усього органами прокуратури області в сфері охорони здоровꞌя за результатами перевірки прокурорами на усунення порушень в діяльності органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, закладів охорони здоров’я внесено 63 документи реагування. За документами прокурорського реагування до відповідальності притягнуто 98 працівників медичних установ, 18 працівників органів влади, місцевого самоврядування та органів державного контролю, які допустили ці порушення.

Останні новини по темі
Кіровоградців закликають бути обережними зі ртуттю
Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.com.ua Кіровоградців закликають бути обережними зі ртуттю
Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.com.ua Кіровоградські інваліди отримали "допомогу"
У Кіровограді привітали людей з особливими потребами
Читайте також

Знам’янська громада, що на Кіровоградщині, повідомила про загибель на фронті земляка-захисника Олександра Колісника....

18:30, 30 Травня, 2024

У Кропивницькому сьогодні, 30 травня, напередодні Міжнародного дня захисту дітей оголосили імена переможців щорічного міського конкурсу “Дитина року”....

18:27, 30 Травня, 2024

Протягом місяця у Кропивницькому в рамках акції Інспекція «Ї» виявили понад 100 рекламних вивісок з російською мовою....

17:39, 30 Травня, 2024