Віктор Федорович в “ящику”
Сьогодні минув перший рік п’ятирічного терміну Віктора Януковича. Цього разу мова йде про президентський термін. Кіровоград став першим містом, якому було надано право задати запитання гаранту Конституції в телемості, який забезпечували київські спеціалісти.
Збоку все виглядало природно: близько двох десятків схвильованих і підмерзлих громадян, повних бажання поспілкуватися з Президентом.
Але як стало відомо «Гречці» з власних джерел – запитання і самих спікерів готували заздалегідь. Масовка здебільшого також була «своя». Зрозуміло, що наприкінці чотиригодинного телемосту нікого з шанувальників Президента на площі не залишилося.
“там цікавіше! Всі відвернулись від Януковича в бік опозиції”.
В двадцяти метрах від офіційного зібрання зібралася ще одна група людей – представників УНП, НРУ, Батьківщини, Свободи та Нашої України. Організації, що входять до створеного ще минулого року Комітету національного порятунку України. Очевидно, захід планувався як виключно «комітетівський», адже інші опозиції на нього не запросили. Акція носила назву «День жалоби за українською демократією». Щоправда, приєднавшись до всеукраїнської акції організатори забули про атрибути трауру – чорні стрічки, які логічно мали б «прикрашати» учасників. Через те про траур нагадувала лишень хвилина мовчання.
Опозиціонерів зібралося понад п’ятдесят. Представників НРУ серед присутніх помічено не було, хоч вони ніби рахувалися серед організаторів. Зате «Гречці» впали в око представники «Фронту Змін», які чемно стояли на відстані, адже на акцію їх ніхто не запрошував, а набиватися видно не хотілося. А от УНП схоже не розрахували сили проводячи два заходи одночасно: мітинг та зустріч студентів КДПУ з науковцем Володимиром Шовкошитним. Навіть «дозволені» 3 прапори тримати було нікому, тому одному з представників партії довелося тримати їх аж два.
Опозиціонери також ставили запитання Президенту. Правда передати їх має губернатор. Саме йому планують передати картонну скриньку, в яку всі бажаючі складали запитання.
В ході заходу виступали представники всіх реально присутніх партій, говорили про арешти громадян, про «виселення» «Української книги» і т.д. Закінчився мітинг оголошенням про наступний, що розпочнеться орієнтовно о 14.00 9 березня у підніжжя пам’ятника Тарасу Шевченку.
“Шанувальники президента розійшлися досить швидко”
Валерій Лебідь