На Кіровоградщині за перехід до іншої релігійної конфесії голосували на елеваторі…

11:21, 21 Грудня, 2012

Вчора, 20 грудня, відбулося друге засідання у справі № 1170/2а-4228/12 за позовом Новоархангельської громади УПЦ КП проти Кіровоградської обласної державної адміністрації.

Нагадаємо, громада вимагає скасувати незаконне, на її думку, розпорядження Кіровоградської ОДА № 729 – р від 30 листопада 2012 року. Дане розпорядження перевело громаду церкви до іншої релігійної конфесії.

В ході другого засідання суду у даній справі відбулося кілька ключових моментів.

Справу № 1170/2а-4228/12 об’єднали з аналогічною за позовом фізичних осіб, адже суть справ є ідентичною. У процес увійшов Андрій Бобрик, священнослужитель, якого призначено настоятелем храму згідно нового статуту УПЦ(МП), релігійна громада парафії УПЦ та Василь Крамар, один із засновників громади. Суд залучив їх у якості третіх осіб без самостійних вимог. Представляла інтереси  їх усіх адвокат Тетяна Шмарьова.

Ще під час першого засідання, сторона обвинувачення поставила під сумнів сам факт проведення зборів на яких ніби то і прийняли рішення про перехід до УПЦ(МП).

Суд запросив двох свідків, які стверджують, що були на липневих зборах.

Свідчення двох безпосередніх учасників тих зборів, які до того ж є й засновниками релігійної громади пролили світло на обставини справи.

Співзасновник  парафії та секретар зборів 14 липня 2012 року Іванова Лариса Володимирівна розповіла, що на зібранні були присутні більшість з двох десятків засновників, проте з по між інших 150 парафіян вона змогла пригадати лише двох. За словами жінки, про збори її повідомив по телефону інший засновник парафії Микола Заліско. Проте вона чула, що нібито десь розвішували оголошення. Чи викликали настоятеля храму пані Лариса не знає. В якості кого був присутнім голова Новоархангельської РДА Олег Кожухар Лариса Іванова не пам’ятає, але чітко пам’ятає де проходили загальні збори церковної громади, захід відбувся на елеваторі, що належить одному з засновників. Таке оригінальне місце для рішення про перехід до іншої релігійної конфесії обрали для того: «Щоб не піднялася буча і щоб не було багато люей». Також секретар зборів Іванова спочатку не пам’ятала, чи підписувала протокол загальних зборів та не відразу впізнала свій підпис, проте згодом сказала – «наче мій».

Другий свідок – Василь Стрельченко, ще більше прояснив ситуацію.

За словами пана Василя, загальні збори скликали засновники церковної громади. Він чітко назвав 10 з них, які були присутні на зборах. Окрім них спромігся назвати ще трьох осіб які також були присутніми.

Чоловік стверджує, що скликали людей на збори по різному – частину обходили по хатах, а також розвісили оголошення на території підприємств, зокрема комбікормового заводу.

За свідченням  пана Василя, на зборах були присутні трудові колективи дорожнього управління(Володимир Демішкан голова Державної служби автомобільних доріг України, головний спонсор, співзасновник громади і головуючий на зборах) та працівники комбікормового заводу. Окрім них, на елеваторі зібрались жителі Новоархангельська, що живуть неподалік «комбікормового», – показав свідок.  В учасників зборів також записали Наталю Шегельську, яка за свідченням сторони обвинувачення, вже років з 10 є Свідком Єгови.

Голосування відбувалося простим підняттям рук, хто і яким чином визначав кількість присутніх і кількість голосів, ніхто не пам’ятає, але обидва свідки стверджують – голосували всі одноголосно.

Особа, яка засвідчувала легітимність зборів перед ОДА – Олег Кожухар, голова районної адміністрації. Одночасно він є співзасновником громади і брав участь у зазначених зборах.

У підсумку суд постановив допитати у якості свідків усіх 10 засновників, що були на зборах, включаючи голову РДА, а також Наталю Шегельську. Окрім того, забов’язав відповідача надати копію листа від 10.09. 2012 в якому ОДА просить Новоархангельську РДА провести відповідну перевірку.

Наступне засідання відбудеться 22 січня 2013 року о 10.00.

Валерій Лебідь

Останні новини по темі
Щирість увічнена на папері
Маленьким кіровоградцям Миколай дозволив приміряти протигаз
Маленьким кіровоградцям Миколай дозволив приміряти протигаз
Читайте також

Знам’янська громада, що на Кіровоградщині, повідомила про загибель на фронті земляка-захисника Олександра Колісника....

18:30, 30 Травня, 2024

У Кропивницькому сьогодні, 30 травня, напередодні Міжнародного дня захисту дітей оголосили імена переможців щорічного міського конкурсу “Дитина року”....

18:27, 30 Травня, 2024

Протягом місяця у Кропивницькому в рамках акції Інспекція «Ї» виявили понад 100 рекламних вивісок з російською мовою....

17:39, 30 Травня, 2024