Кіровоградські батьки не хочуть щоб їх діти навчались поруч з інвалідами?

02:45, 29 Грудня, 2012

У Кіровоградській області у дошкільних навчальних закладах навчаються 2638 дітей з особливими потребами, з них 88 діти – інваліди. У загальноосвітніх навчальних закладах, в тому числі й інтернатних – 3052 дитини. З них 205 дітей з інвалідністю відвідують спеціалізовані навчальні заклади. Та ще 1828 дітей, які потребують корекції розвитку навчаються у загальноосвітніх школах. Частина учнів, які не можуть відвідувати школу самостійно, вчаться вдома.

Про це на засіданні ради у справах людей з особливими потребами повідомила заступник начальника управління освіти і науки облдержадміністрації Алла Олійник. За її словами, для забезпечення безперешкодного доступу до навчальних закладів області встановили 584 пандуси та 267 кнопок екстреного виклику.

У місті Кіровограді у семи загальноосвітніх закладах та у двох дитячих садочках створено спеціалізовані класи та групи для дітей з особливими навчальними потребами.

Що до області, у багатьох сільських школах бракує спеціалістів для належної роботи з дітьми. Як розповіли учасники засідання ради, в деяких школах проблему навчання “нестандартних” дітей намагаються перекласти на плечі батьків, посилаючись на відсутність спеціалістів: мовляв, шукайте своїй дитині вчителя самі.

Відсутність в штаті навчальних закладів кваліфікованого психологів, дефектологів унеможливлює інклюзивне навчання. Також бракує спеціалізованих шкільних автобусів, при потребі трьох одиниць, працює лише один у Новоукраїнському районі. Інші ж діти не мають змоги добратися до шкіл.

Великою проблемою лишається нерозуміння дорослим населенням потреб дітей інвалідів. Дуже багато скарг отримують освітяни від батьків здорових дітей, які чомусь не хочуть, щоб ті навчалися поруч з дітьми з особливими потребами. Самі ж діти ставляться до того нормально, зазачила Алла Олійник.

Останні новини по темі
В новий рік – з новими законами
IMG 2759-300x225
Роман Любарський відгуляв весілля і презентував книгу(ФОТО)
Читайте також

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників.

17:53, 29 Травня, 2024

Сьогодні, 29 травня, студенти Економіко-технологічного інституту імені Роберта Ельворті вийшли на мітинг з вимогою скоротити тривалість пар та зменшити навантаження на студентів...

15:14, 29 Травня, 2024

Кропивничанка Анна Карандукова виборола третє місце у чемпіонаті Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій (ABAF) з легкої атлетики....

15:00, 29 Травня, 2024