180 заяв на компенсацію: скільки будинків постраждало від ворожого удару по Кропивницькому

17:28, 20 Березня, 2025

Унаслідок масованої атаки дронами 19 березня у Кропивницькому пошкоджено понад 70 приватних будинків та 17 багатоповерхівок, інфраструктуру, школу та храм.

Як повідомив під час брифінгу секретар Кропивницької міськради Олег Колюка, найбільше постраждали мікрорайони Новомиколаївка та Балашівка, зокрема вулиці Миру, Братиславська, провулки Братиславський та Залізничний, передає кореспондентка «Гречки».

«У приватному секторі по провулках Братиславському та Залізничному страшні руйнування. Є будинки, які повністю знищені. Людина, яка там проживала, зараз у реанімації з 90% опіків тіла. Слава Богу, що жива, але стан тяжкий», – розповів Колюка.

За його словами, значних руйнувань зазнав багатоквартирний будинок по вулиці Миру, де вибито десятки вікон. 

«Зараз комунальники та волонтери допомагають людям обтягувати вікна плівкою та закривати OSB-плитами», – зазначив посадовець.

Пошкодило й інфраструктуру

Окрім житлових будинків, пошкоджень зазнали й об’єкти інфраструктури.

«Постраждала одна з котелень. Вибито вікна, але систему вчасно зупинили, і критичних наслідків вдалося уникнути», – розповів Колюка.

Також пошкоджено школу, храм та залізничну станцію, де зачепило господарські приміщення.

«На станції «Кропивницький» пошкоджені господарські будівлі, проте критичних руйнувань немає. Укрзалізниця самостійно усуває пошкодження, тож функціонування станції не порушене», – зазначив Олег Колюка.

Постраждалі у лікарнях

Загалом медична допомога знадобилася щонайменше 10 мешканцям міста, серед яких четверо дітей.

Найбільше постраждали двоє людей. 50-річний чоловік отримав 90% опіків тіла, перелом у ділянці суглоба. Він у критичному стані в реанімації. 40-річна жінка отримала глибоку різану рану стегна, спричинену уламками скла. Її стан стабільний.

Яку допомогу і як можуть отримати жителі постраждалих будинків

З самого ранку у місті працюють сотні комунальників та волонтерів, які допомагають ліквідувати наслідки атаки.

На вулицях  Миру та Братиславській  розгорнули оперативні штаби.

«Тут люди можуть подати заяву про пошкодження житла безпосередньо у штабах або звернутися до міської ради. На цей момент ми вже прийняли 180 заяв, але робота ще триває», – сказав Олег Колюка.

Також у штабах пропонують допомогу тим, хто залишився без житла. Уже відомо, що одну родину по вулиці Миру переселили до соціального гуртожитку.

«Якщо є люди, які потребують тимчасового житла, вони можуть звернутися до штабу або на гарячу лінію міської ради. Є місця, де їх розмістять», – додав секретар міськради.

Номер гарячої лінії міськради: 0800217721.

За словами посадовця, після розчищення територій фахівці проведуть технічний огляд пошкоджених будівель, щоб визначити, скільки з них потрібно відремонтувати.

«Ми розглядаємо можливість надання матеріальної допомоги мешканцям. Це може бути як фінансова підтримка, так і забезпечення будівельними матеріалами. Зараз триває збір інформації, після чого буде ухвалене відповідне рішення», – пояснив Колюка.

Після нічної ворожої атаки дронами по Кропивницькому багато містян зазнали стресу. Навіть якщо людина не постраждала фізично, пережите напруження може мати наслідки для психіки. Розповідаємо, як допомогти собі та близьким після того,  як пережили таку стресову подію із погляду психології.

Останні новини по темі
Читайте також

“Гречка” публікує Пасхальне Послання Архієпископа Кропивницького і Голованівського Марка боголюбивим пастирям, чесному чернецтву та всім православним вірним Кіровогр...

20:07, 19 Квітня, 2025

У суботу, 19 квітня, під час обміну полоненими з російської неволі повернувся кропивничанин, воїн 36-ї окремої бригади морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського Дм...

19:34, 19 Квітня, 2025

Хоча на військових, які самовільно залишили частину, очікує кримінальна відповідальність, все ж є випадки, коли її можна уникнути і поновитися на службі. При цьому, якщо людина ...

14:47, 19 Квітня, 2025