Нечаївка – сумне обличчя глибинки Кіровоградщини

10:18, 11 Січня, 2013

Розбиті дороги, напівзруйновані колодязі та повна темрява на вулицях вночі – це не кадри з фільму жахів, а реалії життя мешканців села Нечаївка на Кіровоградщині. Селяни стверджують, що стали жертвами погроз із боку міської влади після того, як розповіли про свої проблеми пресі. Натомість у сільраді такі твердження спростовують, повідомляє “Радіо Свобода“.


Село Нечаївка у Компаніївському районі Кіровоградщини відоме як батьківщина письменника Юрія Яновського.

Сьогодні у селі, розповідає пенсіонерка Зоя Лазаренко, щоб дістати води, щоразу доводиться фактично ризикувати життям. Найближчий колодязь поставили, кажуть, ще за царських часів. Це єдине джерело води для кількох родин Нечаївки.

Останній раз колодязь ремонтували, чистили спільними зусиллями років 30 тому. Спроби сільради бодай щось зробити залишились незавершеними. Проте ремонт верхньої частини колодязя всіх проблем не вирішить. Селяни скаржаться і на якість води.

«У мене ж внуки. Боюся допускати, бо кругом дірки колодязя. Куди ж я дітей допущу? Тут і самому можна втопитися. Тут буває і зелена вода. Оце дощ пройшов – вода зелена, як рута у цьому колодязі» – розповідає пенсіонерка Зоя Лазаренко.

«Гроші вбухав туди. І там криниці відремонтував, де він особисто живе. І дороги понасипав, де він проїжджає і де він живе. Цей куток йому не потрібен» – у своїх негараздах люди звинувачують позицію сільського голови.

Сільський голова Нечаївки Василь Соколов натомість запевнив, що колодязі, які планували відремонтувати – відремонтували. Кошти ж, виділені на ремонт доріг і освітлення по вулиці Щорса, він скерував на капітальний ремонт водогону в центральній частині села.

«Інших шляхів вирішення цієї проблеми не було, як тільки зняти ці гроші, заплановані на ремонт доріг. У цю суму, 25 тисяч, враховані гроші, які ще пішли на освітлення», – пояснює нечаївський сільський голова Василь Соколов.

Частково проблеми нечаївців обіцяють вирішити наступного року. Проте на цьому крапки не поставлено. Після того, як усі проблеми люди озвучили місцевому телеканалові, на активістів розпочали справжні гоніння.

«Моя сусідка ходила по довідку, щоб оформити дитячі. Їй довідку не дали. І такі слова, що не дадуть жодної довідки, що знищать з села, що ми там проживати не будемо. Сільський голова через пару днів, коли я поскаржилася в облдержадміністрацію, привіз довідки, бо вони погрожували, що вона дитячі не отримає взагалі», – скаржиться Любов Каричковська.

Нечаївський сільський голова Василь Соколов факт погроз заперечує. «З приводу погроз, які були. Я такою інформацією не володію. Правоохоронні органи, якщо хтось звертався, теж до мене не зверталися. Я категорично заявляю, що погроз вказаним людям ніяких не було і не може бути».

Тим часом громада збирається шукати захисту у правоохоронців. Кажуть, що розібратися у конфлікті вже нібито пообіцяли в обласному управлінні МВС.

Останні новини по темі
Народна артистка України заспівала для губернатора Кіровоградщини(ВІДЕО)
IMG 1729
У Кіровограді презентували невідомі роботи Андрія Ліпатова (ФОТО)
Читайте також

Трьом полеглим воїнам із Кіровоградщини призначили державні нагороди. Протягом тижня із 13 до 17 травня відзнаки вручили їхнім родинам....

13:49, 18 Травня, 2024

Зелений борщ – це один з символів весни – такий смачний та приємно кисленький. Але його смаки також можуть бути різноманітними. Сьогодні пропонуємо вам ознайомитися із трь...

13:07, 18 Травня, 2024

Кропивницькі волонтери відкрили збір на дрони для штурмової групи 3 окремої штурмової бригади ЗСУ. Ціль – закупити три безпілотники....

10:51, 18 Травня, 2024