20 днів у тилу ворога: історія спецпризначенця з позивним “Духовний”

09:40, 30 Травня, 2024

Військовий з позивним “Духовний” боронить Україну в лавах 3-го окремого полку спецпризначення імені князя Святослава Хороброго. 

Після того, як зведена група “Духовного” спробувала зупинити колону ворожої техніки чисельністю в 370 одиниць, йому довелося вийти під Бородянкою Бучанського району. Він опинився сам, зі зброєю в руках, пишуть на офіційній Facebook-сторінці 3-го окремого полку СпП імені князя Святослава Хороброго.

“Навіть не знав, чи вижили мої побратими. Було нуль інформації”, – каже “Духовний”.

Розвідник відходив пішки 40 кілометрів, та був змушений сконтактуватися з мешканцями села, на яке натрапив. 

“Точок для відходу в мене не було. Зв’язку також не було, бо мій телефон втопився. Неподалік проїжджала колана танків росіян. Вони не забирали ні “двохсотих” своїх, ні “трьохсотих”. В них чітко стояла задача дійти до селища Макарова і зайняти там позицію”, – розповідає чоловік.

Село, на яке він вийшов, було під окупацією. Завдяки телефону місцевих мешканців “Духовному” вдалося зв’язатися зі Службою безпеки України та артилеристами. Він корегував артилерію, яка нищила ворожу техніку, піхоту та склади противника.

“Як тільки чув, що їхала колона танків росіян або летіла авіація, одразу передавав ці дані нашим службам. Вважаю, що хоч так зміг допомагати українській армії”, – каже він.

Зрештою, після 20 днів окупації, відпрацювавши в окупації, “Духовний” успішно вийшов з окупованого селища та вивів із собою вісім чоловіків, які були в окупованому селищі.

“Коли я зрозумів, що пора виходити з окупації, то зв’язався з людьми, яким повідомляв інформацію. Сказав, що більше не буду на зв’язку”, – пригадує військовий.

За його словами, вибратися з окупації їм вдалося завдяки тому, що росіяни послабили пильність.

Можна сказати, виходили перед носом росіян. В тій місцевості майже не було постів. І пощастило, що росіяни були п’яні. Це дало нам шанс”, – каже “Духовний”.

“Духовному” вдалося вийти з окупації, після чого він продовжує боронити Україну в тактичній групі ССО.

Більше про окупацію вийськового з позивним “Духовний” дивіться у відео.

Нагадаємо, раніше “Гречка” писала про братів «Качка» і «Рефа» з Кіровоградщини, які  з 2015 року боронять Україну в лавах 3-го окремого полку спецпризначення імені князя Святослава Хороброго. Про те, як чоловіки мобілізувались, як наново вчилися бути військовими після повномасштабного вторгнення росії в Україну – у матеріалі «Гречки».

Останні новини по темі
У Кропивницькому ЦНАПі військовозобов’язані зможуть оновити дані і цієї суботи
Цієї ночі на Кіровоградщині ППО відбила ворожу атаку
Читайте також

У Знам’янській та Олександрівській громадах Кіровоградщини повідомили про загибель земляків у боротьбі з російськими окупантами....

18:33, 23 Червня, 2024

Публікуємо добірку культурних заходів, майстер-класів, лекцій, вистав та концертів які відбудуться у Кропивницькому протягом цього тижня, з 24 по 30 червня 2024 року....

17:37, 23 Червня, 2024

Матері полеглого захисника Владислава Берези передали орден «За мужність» ІІІ ступеня, присвоєний йому посмертно....

16:22, 23 Червня, 2024