Боронять Україну в лавах спецпризначенців: досвід братів з Кіровоградщини

Брати «Качок» і «Реф» з Кіровоградщини боронять Україну в лавах 3-го окремого полку спецпризначення імені князя Святослава Хороброго з 2015 року. Про те, як чоловіки мобілізувались, як наново вчилися бути військовими після повномасштабного вторгнення росії в Україну – у матеріалі «Гречки».
Два брати в одній роті
Вперше братів, які згодом отримали свої позивні «Качок» і «Реф» мобілізували у 2015-му році. Тоді вони стали розвідниками у тактичній групі, пишуть на офіційній Facebook-сторінці 3-го окремого полку СпП імені князя Святослава Хороброго.
«Тоді інтенсивність боїв була не такою високою. Проте додавало мотивації розуміння того, що хлопцям, таким же як я, потрібна допомога», – розповідає «REF».
Брати демобілізувалися у 2016 році та перебували в резерві. Весь цей час не втрачали зв’язок з побратимами.
«Як я можу сидіти вдома, коли вони там працюють? Всі це повинні робити, не може бути «моя хата з краю». Дехто говорив: «Я піду, коли буде повномасштабна війна». А коли вона почалась, так і не пішли», – каже «REF».
Бути спецризначенцем під час війни: брати розповіли про свій досвід
Для підтримки форми брати їздили на збори резервістів. Вони згадують: чергові збори планувалися на лютий 2022 року, проте почалося повномасштабне вторгнення. Тож брати без роздумів повернулися до рідного полку та стали на захист країни.
«Качок», «REF» і ще двоє їхніх побратимів, з якими вони служили у 2015-2016 роках, опинитись в одному підрозділі.
«У 2022 році нас не одразу хотіли брати в групу, адже це вже була контрактна частина, а ми мобілізовані резервісти. Довелося доводити свою спроможність, адже військо трохи змінилось», – говорить «REF»
За його словами, дещо їм довелося опановувати наново. Зокрема. з нуля опановувати роботу з безпілотниками і скидами. Брати вчились цьому за допомогою відео в YouTube і на прикладі побратимів.
«Качок» зазначає, що йому навпаки легше далася друга мобілізація.
«Вдруге вливатись в колектив було трохи легше, адже ми розуміли специфіку роботи. Я мобілізований і доволі комфортно себе почуваю в нових умовах, з новою спеціальністю. На сьогодні я можу працювати з Mavic, «Крилом», FPV-дронами», – каже військовий.
За понад два роки повномасштабної війни за плечима братів – участь в кампаніях на Миколаївщині та Харківщині, бої за Мар’їнку, Старомайорськ, Урожайне, Красногорівку, Авдіївку. Вони й надалі планують продовжувати воювати.
«Піти до війська було моїм свідомим вибором. Я не вагався ані хвилини. Бо якщо не піти зараз, то ворог прийде до твого дому, і це вже не матиме ніякого сенсу. Я не міг би спокійно бути вдома, гуляти, ховаючись за жінкою, знаючи, що десь там гинуть мої друзі, побратими», – зазначає «REF».
Як стати спецпризначенцем
У березні 2024 року 3-й полк спецпризначення імені князя Святослава Хороброго та 8-й полк СпП імені князя Ізяслава Мстиславича оголосили про набір.
До лав ССО запрошують:
- військовослужбовців солдатського, сержантського, офіцерського складу;
- цивільних, які ще не долучилися до Сил оборони.
Всі деталі процедури вступу і відбору можна дізнатися за телефонами:
- 8-й окремий полк ССО – 063 122 67 96,
- 3-й окремий полк ССО – 093 583 41 70.
Як раніше писала “Гречка”, Президент Володимир Зеленський призначив на посаду командувача Сил спеціальних операцій ЗСУ колишнього командира 3-го полку спецпризначення імені князя Святослава Хороброго Олександра Трепака.