Боронять Україну в лавах спецпризначенців: досвід братів з Кіровоградщини

16:06, 13 Травня, 2024

Брати «Качок» і «Реф» з Кіровоградщини боронять Україну в лавах 3-го окремого полку спецпризначення імені князя Святослава Хороброго з 2015 року. Про те, як чоловіки мобілізувались, як наново вчилися бути військовими після повномасштабного вторгнення росії в Україну – у матеріалі «Гречки».

Два брати в одній роті

Вперше братів, які згодом отримали свої позивні «Качок» і «Реф» мобілізували у 2015-му році. Тоді вони стали розвідниками у тактичній групі, пишуть на офіційній Facebook-сторінці 3-го окремого полку СпП імені князя Святослава Хороброго.

«Тоді інтенсивність боїв була не такою високою. Проте додавало мотивації розуміння того, що хлопцям, таким же як я, потрібна допомога», – розповідає «REF».

Брати демобілізувалися у 2016 році та перебували в резерві. Весь цей час не втрачали зв’язок з побратимами. 

«Як я можу сидіти вдома, коли вони там працюють? Всі це повинні робити, не може бути «моя хата з краю». Дехто говорив: «Я піду, коли буде повномасштабна війна». А коли вона почалась, так і не пішли», – каже «REF».

Бути спецризначенцем під час війни: брати розповіли про свій досвід

Для підтримки форми брати їздили на збори резервістів. Вони згадують: чергові збори планувалися на лютий 2022 року, проте почалося повномасштабне вторгнення. Тож брати без роздумів повернулися до рідного полку та стали на захист країни.

«Качок», «REF» і ще двоє їхніх побратимів, з якими вони служили у 2015-2016 роках, опинитись в одному підрозділі. 

«У 2022 році нас не одразу хотіли брати в групу, адже це вже була контрактна частина, а ми мобілізовані резервісти. Довелося доводити свою спроможність, адже військо трохи змінилось», –  говорить «REF»

За його словами, дещо їм довелося опановувати наново. Зокрема. з нуля опановувати роботу з безпілотниками і скидами. Брати вчились цьому за допомогою відео в YouTube і на прикладі побратимів.

«Качок» зазначає, що йому навпаки легше далася друга мобілізація.

«Вдруге вливатись в колектив було трохи легше, адже ми розуміли специфіку роботи. Я мобілізований і доволі комфортно себе почуваю в нових умовах, з новою спеціальністю. На сьогодні я можу працювати з Mavic, «Крилом», FPV-дронами», – каже військовий. 

За понад два роки повномасштабної війни за плечима братів – участь в кампаніях на Миколаївщині та Харківщині, бої за Мар’їнку, Старомайорськ, Урожайне, Красногорівку, Авдіївку. Вони й надалі планують продовжувати воювати.

«Піти до війська було моїм свідомим вибором. Я не вагався ані хвилини. Бо якщо не піти зараз, то ворог прийде до твого дому, і це вже не матиме ніякого сенсу. Я не міг би спокійно бути вдома, гуляти, ховаючись за жінкою, знаючи, що десь там гинуть мої друзі, побратими», – зазначає «REF».

Як стати спецпризначенцем

У березні 2024 року 3-й полк спецпризначення імені князя Святослава Хороброго та 8-й полк СпП імені князя Ізяслава Мстиславича оголосили про набір.

До лав ССО запрошують:

  • військовослужбовців солдатського, сержантського, офіцерського складу;
  • цивільних, які ще не долучилися до Сил оборони.

Всі деталі процедури вступу і відбору можна дізнатися за телефонами:

  • 8-й окремий полк ССО – 063 122 67 96,
  • 3-й окремий полк ССО – 093 583 41 70.

Як раніше писала “Гречка”, Президент Володимир Зеленський призначив на посаду командувача Сил спеціальних операцій ЗСУ колишнього командира 3-го полку спецпризначення імені князя Святослава Хороброго Олександра Трепака.

Останні новини по темі
У Кропивницькому презентують нові можливості енергонезалежності для бізнесу: як долучитися
Втік зі служби і “здався” у ДБР: на Кіровоградщині винесли вирок військовому
Читайте також

Знам’янська громада, що на Кіровоградщині, повідомила про загибель на фронті земляка-захисника Олександра Колісника....

18:30, 30 Травня, 2024

У Кропивницькому сьогодні, 30 травня, напередодні Міжнародного дня захисту дітей оголосили імена переможців щорічного міського конкурсу “Дитина року”....

18:27, 30 Травня, 2024

Протягом місяця у Кропивницькому в рамках акції Інспекція «Ї» виявили понад 100 рекламних вивісок з російською мовою....

17:39, 30 Травня, 2024