Кіровоградщина: добудова КЗГКОРУ це не лише гроші…

14:30, 27 Лютого, 2013

Вирішення долі Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд було однією з обіцянок екс-голови Кіровоградської ОДА Сергія Ларіна. Багато років вирішити це питання  намагалися його попередники. Проте «віз» і нині там. Щороку держава витрачає понад 40 мільйонів гривень на утримання недобудованого комбінату, цього року з державного бюджету виділять для цього 47 мільйонів.

 

Проте проблема добудови комбінату лежить не лише у фінансовій площині. «Головною перешкодою подальшої долі у КГЗКОРівському процесі є неврегульованість відносин із румунською стороною, як однією із країн-учасниць будівництва. Я глибоко переконаний, що врегулювання румунського питання по КГЗКОРУ дало б змогу його запустити, тим більше, що по комбінату існують реальні пропозиції сталеплавильних корпорацій, які входять в першу п’ятірку світу», – розповів голова Кіровоградської ОДА Андрій Ніколаєнко під час вчорашньої зустрічі з журналістами.

За словами очільника області, КЗГКОР став ще однією розмінною монетою в суперечках між Україною та Румунією. І якби не було питань по руслу Дунаю, острову Зміїному, то фінансовий бік питання можна було б вирішити. Тож на сьогодні основне завдання по вирішенню проблеми КГЗКОРу стоїть перед українськими дипломатами.

Андрій Ніколаєнко пообіцяв підняти питання КГЗКОРУ на зустрічі з міністром закордонних справ України.

Фото: Валерій Лебідь

Останні новини по темі
Кіровоград: весняні пастки на дорогах (ФОТО)
Янукович – Євросоюз: тести на демократію продовжуються?
Читайте також

Сьогодні, 22 липня, дві громади Кіровоградщини повідомили про загибель на фронті земляків-захисників....

17:19, 22 Липня, 2024

У  Кропивницькому протягом восьми днів, з  24 липня до 31 липня, частково обмежать рух транспорту по вулиці Київській....

16:56, 22 Липня, 2024

У Мінрегіоні, у рамках впровадження нової схеми теплопостачання, підтримали будівництво комбінованої ТЕЦ у Кропивницькому....

16:53, 22 Липня, 2024