Як наше місто отримало назву Кропивницький розповіли на фестивалі “Бандерштат – 2016” (ВІДЕО)

11:30, 07 Серпня, 2016

Під час першого дня фестивалю «Бандерштат – 2016» на гутірці присвяченій темі декомунізації науковці з колишнього Кіровограду розповіли, як він став Кропивницьким.

Голова обласної «Просвіти» Олександр Ратушняк та його колега історик Юрій Митрофанов кажуть, що спершу вони відстоювали гідронімічну назву для рідного міста, повідомляє “Громадське.Волинь”

Кіровоград планували назвати Інгульськом (на честь ріки Інгул). Однак цю ідею відкинули під час громадських обговорень.

За словами активістів, проросійські сили і місцеві олігархи лобіювали назву Єлисаветград. Вони переконували, що це не на честь доньки російського царя, а йдеться про святу Єлизавету.

Долучилась до відстоювання цієї позиції і православна церква. Але завдяки підтримці народних депутатів місто назвали на честь Марка Кропивницького, українського письменника, драматурга, людини з якою пов’язують створення професійного українського театру.

Нині ж колишні регіонали подали у суд через таке перейменування. Захищати інтереси позивачів у суді буде одіозна “регіоналка” Олена Лукаш”, – кажуть активісти.

 

 

Останні новини по темі
У Знам’янці визначились із “Людиною року”
unnamed 1
В Олександрій пропонують створити індустріальний парк (ФОТО)
Читайте також

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників. 

21:15, 25 Травня, 2024

У Кропивницькому сьогодні, 25 травня, відбулися спортивні змагання серед військових та ветеранів “Сильні України”....

19:44, 25 Травня, 2024

Сьогодні, 25 травня, підприємство «Кіровоградобленерго» оприлюднило графіки відключення електрики в області, які діятимуть з 18:00 до 00:00....

16:37, 25 Травня, 2024