Кіровоград: які товари вигідно купувати “беушними”
Низький рівень життя змушує українців всіляко викручуватись, щоб забезпечити себе всім необхідним для життя. Одним з найдієвіших методів економії є купівля потриманих, “беушниш” речей. Аналітики найбільшого в Україні сайту приватних оголошень Slando склали підбірку товарів, які найвигідніше купувати на вторинному ринку.
Дитячі товари
Товари для дітей часто коштують дорожче, ніж для дорослої людини. Але, якщо купувати ліжечка, коляски, одяг та інші речі в уживаному вигляді, то придбати їх можна в середньому на 50-80% дешевше. Оскільки діти ростуть дуже швидко, то товари для них не встигають «відпрацювати ресурс», а тому можуть ще не раз послужити іншим дітям.
Одяг для вагітних
Враховуючи короткий час носіння одягу для вагітних, він не встигає зноситися. А тому на Slando її можна знайти у великому асортименті і за цінами в рази дешевше, ніж ці ж речі коштували б в магазині.
Транспорт
За перші три роки служби автомобіль, мотоцикл та інші види техніки втрачає до половини первісної вартості. Якщо приділити час пошуку уживаного транспорту і грамотно підійти до вибору, то можна заощадити не одну тисячу гривень. Крім того, покупка старого автомобіля є непоганим способом обійтися без кредиту, коли грошей на нову машину не вистачає.
Меблі
При переїзді люди готові продавати непотрібні меблі в рази дешевше, ніж такі ж коштують в магазині. Тому якщо потрібно прикупити диван, стіл або шафа, варто переглянути оголошення в інтернеті, адже економія може скласти до 90%. А в деяких випадках люди готові віддавати старі меблі безкоштовно, аби хтось сам її вивіз.
Спортінвентар
Бажання займатися спортом вдома часто закінчується тим, що велотренажери та орбітрекі перетворюються на вішалки для одягу, а гантелі та інший інвентар збирають пил по кутах. Ті, хто все ж таки вирішується продати вже непотрібний спортінвентар, ставлять на нього ціну мінімум в два рази нижче, ніж він спочатку коштував.
Музичні інструменти
Нові музичні інструменти високої якості продаються в Україні вельми дорого. Тому пошук і покупка їх в уживаному стані є хорошим способом економії. А якщо комусь потрібно піаніно, то його і зовсім можна отримати безкоштовно. Так, десятки оголошень, в яких люди по всій Україні пропонують безкоштовно забрати у них цей громіздкий музичний інструмент.
Книги та підручники
Якщо людина не користується електронною книгою, то часта купівля друкованих видань може істотно зменшити товщину його гаманця. Виходом буде пошук потрібних книг на інтернет-барахолці.
Інструменти
Зараз при кожному великому будівельному супермаркеті існує відділ, де можна взяти інструменти напрокат. Але, якщо вони потрібні на тривалий термін, то оренда може виявитися невигідною. У такому випадку можна за доступною ціною купити інструмент у тих, кому він вже не потрібен.
Формальний одяг
Якщо в шафі не виявилося костюма або вечірньої сукні для відвідування важливого заходу, а в кишені немає грошей, щоб купити ці речі в магазині, то на допомогу прийде інтернет-барахолка. Наприклад, можна знайти безліч пропозицій з формальної одягом за низькими цінами, який одягався лише раз у житті.
Декор для дому
Картини, вази, сервізи та інше начиння, яку застосовують для прикраси приміщень, продається вельми дорого. Значно дешевше всі ці товари можна придбати у людей, які позбавляються від них, як від домашнього непотребу.
Кімнатні та садові рослини
У квіткових магазинах і оранжереях рослини часто продаються недешево. Набагато вигідніше купувати їх у людей, які від них позбуваються при переїзді або вирощують самостійно. Наприклад, деякі рослини можна купити в десятки разів дешевше, ніж їх продають у квіткових крамницях.
Електроніка та побутова техніка
Вживана електроніка навіть за нетривалий час користування істотно втрачає в ціні. Так, середня ціна ноутбука б/у становить близько 2000 гривень, тоді як у магазинах аналогічні моделі продаються за 4000-5000 гривень. А деякі люди при переїзді готові віддавати вже непотрібну побутову техніку взагалі за символічну ціну.