Облрада вимагає забезпечити повноцінне фінансування Криворізького ГЗК

14:31, 28 Листопада, 2017

 

ДП «Дирекція Криворізький гірничо-збагачувальний комбінат окиснених руд» є важливим, стратегічним об’єктом для міста Долинська, що забезпечує його мешканців послугами водопостачання, водовідведення і теплопостачання. Про це повідомляє сайт обласної ради.

 

 Починаючи з 2014 року підприємство систематично недофінансовується, що спричиняє постійне зростання боргів перед «Кіровоградобленерго». Через це існують ризики відключення підприємства від енергопостачання, що призведе до припинення водопостачання та водовідведення.

При такому мізерному фінансуванні працівники комбінату, протягом останніх 4-х років, працюють лише 3 дні на тиждень та мають середньомісячну заробітну плату – 3270 гривень.

На 2018 рік на утримання комбінату передбачено 23,8 млн. грн, при сьогоднішніх боргах підприємства – 24 млн. Після неодноразових звернень голови обласної ради Олександра Чорноіваненка, депутата обласної ради Валерія Кальченка, голови Долинської міської ради Віри Тернавської Міністерство економічного розвитку і торгівлі України подало до Міністерства фінансів України бюджетний запит у сумі 106,48 млн. грн. для забезпечення діяльності ДП «Дирекція КГЗКОР» у 2018 році. Проте Міністерство фінансів України це проігнорувало і в першому читанні залишилась попередня сума – 23,8 млн. грн.

Якщо у 2018 році комбінат отримає лише 23,8 млн. грн, що навіть не вистачить на погашення боргів, комбінат фактично припинить своє існування. Як наслідок, його працівники не матимуть роботи, а жителям мікрорайонів міста Долинської не надаватимуть послуги водопостачання, водовідведення і теплопостачання.

Переймаючись цією проблемою від початку її виникнення, голова обласної ради Олександр Чорноіваненко, депутат обласної ради відповідного округу Валерій Кальченко підготували звернення до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, голови Комітету з питань бюджету Верховної Ради України Андрія Павелко та всіх народних депутатів від Кіровоградської області щодо сприяння у виділенні необхідних коштів.

– Важко зрозуміти дії Кабінету Міністрів України, коли Міністерство економічного розвитку України підтверджує необхідність виділення 106,48 млн. грн, а Міністерство фінансів України ігнорує це. При цьому, обидва міністерства підпорядковуються Першому віце-прем’єр-міністру України Степану Кубіву, – зазначив Валерій Кальченко.

Для з’ясування цього питання голова обласної ради Олександр Чорноіваненко та депутат обласної ради Валерій Кальченко очікують на зустріч з високим посадовцем.

 

Останні новини по темі
Колишня директорка “Теплоенергетика” стала заступником керівника “Кіровоградгазу” (ФОТО)
24204952 1938794236447053 1296603435 n
cokk2
Євромайданівці з Кропивницького презентували фільм “Чміль” студентам УКУ (ФОТО, ВІДЕО)
Читайте також

«Кіровоградобленерго» опублікувало графік відключень електрики за чергами, які запроваджують на Кіровоградщині у четвер, 18 липня....

20:13, 17 Липня, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників.

17:33, 17 Липня, 2024

У соціальних мережах, зокрема у анонімних Telegram-каналах, заявилися фейкові повідомлення про «тотальні блекаути» та «нові графіки відключень». Пояснюємо, як відрізнити фейки т...

17:25, 17 Липня, 2024