Додаткову арку у Кропивницькому будуватимуть за допомогою гофрованої металоконструкцій

13:55, 30 Січня, 2018

У міській раді Кропивницького презентували першу чергу проекту реконструкції проїжджої частини вул. Ельворті, вул. Миколи Левитського (раніше Колгоспної), будівництво якої має розпочатися вже цього року.

Як зазначалося раніше, поруч із існуючою аркою планують збудувати ще одну, а також розширити вулиці Ельворті та Левитського.

 Реконструкція відбуватиметься у три черги. Перша з них передбачає якраз прокладання додаткової арки. 

Для будівництва додаткового тунелю довжиною 34 метри місто отримало дозволи від підприємств “Ельворті” та “Гідросила”. Підприємства передали свою землю місту.

На цьому етапі буде залучена компанія “Віакон”, фірма яка виробляє збірні гофровані металоконструкцій, що використовують для будівництва арок.

Як зазначив Анатолій Зіненко, директор “Віакону”, саме металева конституція товщиною 7мм, він переконує, цього достатньо, аби витримувати навантаження арки.

Завдяки оксидуванню і додатковому епоксидному чи поліуританову покриттю, збудована арка має прослужить до 100 років.

Також обладнання арки таким чином набагато швидше ніж із використанням бетону. Адже для закріплення бетону потрібно 27 днів на кожному етапі бетонування. Їхня ж фірма має досвід будівництва арки за 3 тижні.

Це важливо, адже на час будівництва буде тимчасово зупинено рух залізничного транспорту.

Зовні арка буде облицьована гранітним плитами, аби не зіпсувати вигляд сусідньої, вже існуючої арки, яка є пам’яткою архітектури.

Всередині арка буде обладнана тротуаром із поручнем.

Загалом, перша черга реконструкції коштуватиме 47 млн грн, з них на початок робіт закладено 25 млн грн. Друга і третя обійдуться близько 100 мільйонів гривень. 

Наразі на кінцевій стадії проектування. Підприємство “Віакон” буде брати участь у тендері на роботи. Але як зазначив директор фірми вони в Україні одні послуговуються такою технологією.

 

Останні новини по темі
Після реконструкції арки у Кропивницькому на узбіччях висадять дерева і газони
Вже понад два тижні на Кіровоградщині розшукують зниклого чоловіка (ФОТО)
Читайте також

Новомиргородська громада, що на Кіровоградщині, повідомила про смерть земляка, захисника Володимира Захарчука....

17:14, 20 Лютого, 2024

На Кіровоградщині оголосили вирок місцевому мешканцю, якого визнали винним у підробці медичної довідки і спробі ухилитися від мобілізації....

16:27, 20 Лютого, 2024

Сервісні центри МВС Вінницької, Черкаської та Кіровоградської областей об’єднали в один структурний підрозділ. Відсьогодні, 20 лютого, їх реорганізують в рамках оптимізаці...

15:06, 20 Лютого, 2024