З якими питаннями звертаються до центру ресоціалізації військових у Кропивницькому

Сьогодні, 31 січня, у Кропивницькому презентували результати роботи центру ресоціалізації військових “Коловорот”.
Центр існує з 6 грудня 2016 року. За цей час було 911 звернень.
Основні запити від тих, хто звертався – первинні консультації, проблеми соціально-психологічної адаптації, психологічні наслідки стресу. Також, це проблема самоорганізації, потреби у розвитку професійної мотивації, консультації з питань взаємодії з людиною.
Профконсультація, психологічний супровід при обстеженні та лікуванні, сімейне консультування, проблема непережитої втрати, кризова психологічна допомога, посттравматичний стресовий розлад – це аспекти допомоги, які надає “Коловорот”.
Найбільше зверталися чоловіки – це 88% (803 звернення) та 12% – жінки (108 звернень). Але психологи центру Андрій Фоменко та Владислав Зубченко зазначають, що вони налаштовані розширювати сферу допомоги жінкам.
Проблеми соціально-психологічної адаптації є однією з головних тенденцій у діяльності “Коловороту”. Також – проблеми працевлаштування та низька професійна мотивація; поширення проблем родинних стосунків (взаємодія з дружинами та дітьми); психоемоційні непсихотичні порушення (реакції на те, що відбувається у мирному середовищі так само, як у воєнному); збільшення рівня соціальної фрустрації; низька динаміка лікування ПТСВ.
Узагальнений портрет тих, хто приходить: молоді чоловіки, що мали досвід бойових дій, незадоволені соціальним захистом та мають емоційні порушення. Це – кожен десятий.
“Коловорот” і цього року продовжує роботу з допомоги військовим та їх родинам.
Звертайтесь за адресою: ЦРВ «Коловорот», вул. Гоголя, 44 (другий поверх). [Приміщення знаходиться між вулицею Шульгиних та провулком Театральним, у будівлі МСЕК]