Психологи центру ресоціалізації військових «Коловорот» розповіли як боротися зі стресом

14:00, 31 Січня, 2018

Сьогодні, 31 січня, у Кропивницькому в рамках дегустації психології  «Intro-Meet» від центру ресоціалізації військових «Коловорот» психологи Андрій Фоменко та Владислав Зубченко навчали журналістів методам боротьби зі стресом.

Стрес супроводжує нас майже завжди і треба знати, як з ним боротися. Навіть занадто швидкий темп життя для людини є стресом. Тому треба приділяти час тому, щоб його позбавитися.

Андрій Фоменко та Владислав Зубченко використовують різні методи для створення гармонійного стану людини. Один із основних – це регуляція дихання.

«Дихання – це єдине, у чому людина себе не може обмежити, адже це рефлекс. За допомогою правильного дихання можна заспокоїтися», – зазначає Андрій Фоменко.

Для того, щоб це зробити, необхідно тип дихання перевести з грудного на діафрагмо-черевний. Тоді воно стане більш глибоким. На рахунок «1-2» необхідно зробити вдих і видихати вдвічі довше. Тобто, на рахунок «1, 2, 3, 4». Це допоможе розслабити м’язи та наситити організм більшою кількістю кисню.

Швидко зняти стрес допоможуть батаки. Це – м’які палиці, якими можна бити по певному предмету для зняття напруги. За рахунок викиду енергії приходить відчуття спокою. 

Також, впоратися зі стресом може допомогти  аутотренінг – це комплексна система саморегуляції, самонавіювання.

Оскільки навіювання найкраще здійснювати на фоні загального м’я­зового розслаблення і психічного спокою, аутотренінг зазвичай скла­дається з двох етапів розслаблення (вхід у стан релаксації) і самонавіювання (вплив на певні установки за допомогою спеціальних формул)

Перший крок — вибір зручної пози заплющити очі і зосереди­тися на своєму емоційному стані, усвідомивши його («Я схвильований, мені потрібно заспокоїтися»)

Другий крок — зосередження на обличчі, прийняти спокійний, розслаблений вираз і спрямувати думки на щось приємне. Це дасть змогу заспокійливо вплинути на емоційні центри, а переключення думок на інше — поглибити стан спокою. Таким чином вдасться пригаси­ти гостроту негативних переживань

Третій крок — посилення стану спокою шляхом уявного само­масажу шкіри обличчя і кистей рук Внаслідок такого самомасажу чола, носа, щік, губ, підборіддя зменшується збудження, емоційна напруженість спадає.

Четвертий крок — розслаблення язика і гортані Це необхідно для того, щоб перервати думки про ситуацію, що травмує, послабити збудження внутрішнього мовлення.

П’ятий крок регуляція дихання, треба дихати так, ніби ви спите

Треба стежити, щоб розслаблення супроводжувалося відчуттям задоволення, що дасть можливість зсунути маятник коливання емоцій з нуля до відчуття позитивного емоційного переживання. Навички аутотренінгу необхідно відпрацьовувати щодня, аби з’явилась необхідна звичка. Тоді за стресових ситуацій організм людини безумовно перемикається і вмикає механізми психологічного розслаблення.

І ще один метод боротьби зі стресом – це медитація. Існує багато практик, як увійти у цей стан. Але безумовно необхідно обрати для себе зручну позу, розслабити м’язи, налагодити дихання та сконцентруватися на своїй свідомості. Це допоможе більш краще зрозуміти себе та віднайти спокій.

Важливим пунктом усього цього є фіксація. Необхідно записувати по пунктам що вам дає та, чи інша практика. Наприклад, медитація дає  відчуття призупинення часу, допомагає відчути себе у певному моменті або що.

Всі ці практики психологи «Коловороту» також використовують у своїй практиці з бійцями АТО та тими, хто до них звертається.

Нагадаємо, за рік роботи до Центру ресоціалізації військових «Коловорот» звернулися понад 900 осіб. Основні запити від тих, хто звертався – первинні консультації, проблеми соціально-психологічної адаптації, психологічні наслідки стресу.

 

Останні новини по темі
Учасники АТО пропонують створити у Кропивницькому козацький зимівник
У Кропивницькому розпочалося формування ініціативної групи обрання нового складу Громадської ради
Читайте також

У Кропивницькому відбулося перше безоплатне заняття для студентів «Медіашкола». Спікерками стали редакторка та журналістка «Гречки»....

17:47, 22 Лютого, 2024

Місто Кропивницький, як і багато інших міст України, постійно розвивається та пропонує різноманітні можливості для своїх мешканців. Особливо це стосується сфери зайнятості, де к...

17:41, 22 Лютого, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель воїнів-земляків.

17:38, 22 Лютого, 2024