Суспільство

У Кропивницькому презентували впровадження нової української школи (ФОТО)

 Автор: Олександра Гонтар. 4883

Сьогодні, 8 січня, на базі гімназії імені Тараса Шевченка відбувся семінар з циклу локації для громадськості "Впровадження нової української школи у місті Кропивницькому".

У вересні стартував пілотний проект державного стандарту загальної початкової освіти. До цього пілотного проекту були залучені 100 закладів України. Зокрема, НВО №25 увійшов у цю сотню. І перш ніж нові підходи будуть запроваджені у всій школі країни, їх відпрацюють у 100 зазначених школах.

Нова українська школа передбачає партнерство між дітьми та батьками. Зміняться методи навчання. Основне завдання вчителя у новій українській школі – це партнерство і наставництво, розвиток у них критичного мислення, самоповаги і впевненості у собі.

Зміниться зміст навчання. Необхідні знання збережуться, але навчання орієнтуватиметься на розвиток умінь, відповідатиме віковим особливостям дітей, їхнім інтересам та потребам. Формуватимуться компетентності, необхідні для вирішення життєвих проблем. Значна частина навчання інтегруватиметься.

Зміниться середовище для навчання. Класна кімната перетвориться на простір для творчої самореалізації.

«Уже зараз ми маємо певні напрацювання і маємо робити певні висновки. Родзинка школи у тому, що змінюються підходи до навчання дітей, особлива увага приділяється здоров’ю дитини. Зміниться класна кімната, методики викладання. І найголовніше – у центрі стоїть дитина. Ну, і звичайно – це партнерство «учень-вчитель-батьки». В такій згрупованості і буде працювати нова українська школа.

Ми вивчаємо, як триває пілотний проект. І зараз з впевненістю можу сказати про те, що дитина відчуває себе більш комфортно, тому що значно зменшено розмір домашніх завдань. Дитина має можливість вільно спілкуватися, тому що все навчання побудоване на інтеграції. З самого першого дня навчання діти вчаться працювати в групі, в парі. Крім того, дуже багато уроків проводяться за межами класу. Парти в пілотних класах розташовані не так само, як у звичайних класах. Протягом дня вони можуть переставлятися. У новій українській школі будуть центри усамітнення, розвитку. Взагалі, в центрі всієї концепції нової української школи стоїть дитина, і вона більш впевнена, розкута, повноцінна», - розповідає Оксана Крамаренко, методист центру соціально-психологічної служби міської ради міста Кропивницького.

З вересня 2018 року цей проект буде впроваджений у всіх школах України.

Поширюйте

Коментуйте