На Кіровоградщині хотіли закрити дитячий садок через низьку відвідуваність

09:12, 30 Березня, 2018

Голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко побував з робочою поїздкою в Долинському районі. Керівник ОДА планував провести нараду з керівництвом райдержадміністрації та Долинської міськради, повідомляє прес-служба Кіровоградської ОДА.

Посадовець приїхав, аби розібратися в конфліктній ситуації, яка склалася навколо комунального дошкільного навчального закладу № 2 “Івушка”, та обговорити питання подальшого функціонування дитсадка. На нараду були запрошені і батьки дошкільнят, які відвідують «Івушку». Саме від них Сергій Кузьменко і довідався про конфлікт, пов’язаний із ймовірним закриттям закладу.

Заплановану нараду голова облдержадміністрації провів за участі голови райдержадміністрації Сергія Омельченка та батьків. Проте ні Долинський міський голова Віра Тернавська, ні її представники на обговорення проблемного питання не з’явилася.

Варто зазначити, що дитсадок “Івушка” є комунальним закладом Долинської міськради. Розташований він на околиці міста.За рахунок міського бюджету приміщення дитсадка кілька років тому капітально відремонтували. Заклад розрахований на 50 місць, проте нині його списковий склад становить 26 вихованців і ще 6 діток проходять медичну комісію для зарахування (за заявами батьків).Середнє відвідування дитсадка – 16 осіб, а штатний склад –9,5 ставки. 
Як стверджують батьки, міський голова Долинської нещодавно заявила, що утримувати ДНЗ «Івушка» надалі недоцільно через низьку наповнюваність груп. Вона запропонувала батькам возити дітей до інших дитсадків міста. Проте така перспектива їх не влаштовує, оскільки добиратися до інших ДНЗ дуже далеко і незручно.

Заслухавши батьків, Сергій Кузьменко зазначив : «У Кіровоградській області є плани щодо відкриття нових дитсадків, створення навчально-виховних комплексів, відкриття нових дошкільних груп, але немає планів щодо скорочення дошкільних навчальних закладів. Це не відповідає державній політиці. Держава не дозволить закрити жоден дитсадок! Я підтримую намагання міської влади ефективно використовувати кошти, але для цього треба розібратися із джерелами фінансування, можливо, щось оптимізувати. Але дитячий садок закрито не буде. У обласної і районної державних адміністрацій достатньо повноважень, щоб вирішити це питання».

Голова райдержадміністрації Сергій Омельченко у свою чергу зазначив, що на дитсадки міста Долинської кошти виділяються з районного бюджету, а міський лише дофінансовує. У 2018 році на утримання усіх дитячих садків району у місцевому (районному) бюджеті передбачено більше 13 мільйонів гривень, а із міського заплановано дофінансувати на 4 дитсадка 3,3 млн. грн. 
Тому якщо міськрада відмовиться від утримання ДНЗ «Івушка» чи інших дитсадків, районна рада готова взяти їх на баланс.

Сергій Кузьменко дав доручення голові Долинської райдержадміністрації та профільному управлінню облдержадміністрації виробити механізми співпраці з Долинською міськрадою щодо вирішення питання. Голова облдержадміністрації запевнив батьків, що ДНЗ «Івушка» функціонуватиме і надалі.

 

Останні новини по темі
Молодим спеціалістам пропонують стипендію за викладання у школі
ПриватБанк розповів як не стати жертвою шахраїв
Читайте також

В цьому році Україна втретє відзначатиме День Української Державності. Це свято покликане нагадувати, що наша країна має багатовікову історію державотворення. ...

14:57, 15 Липня, 2024

У місцевих чатах та групах у соціальних мережах поширили повідомлення про начебто виплати по 9500 гривень від Польщі для кожного українця. Повідомлення містить шахрайське посила...

14:52, 15 Липня, 2024

На Кіровоградщині директору фірми-підрядника оголосили підозру у заволодінні державними грошима. Цей підрядник виконував капітальний ремонт лікарняної їдальні у Знам’янці....

14:35, 15 Липня, 2024