З власниками історичних будівель у Кропивницькому підпишуть охоронні договори

10:29, 10 Квітня, 2018

Протягом семи років міськрадою Кропивницького не укладалися охоронні договори з власниками та балансоутримувачами пам’яток культурної спадщини.Надія Лісняк, керівник відділу з охорони культурної спадщини управління містобудування, під час прес-конференції сьогодні, 10 квітня, повідомила, що зараз міськрада приділятиме більше уваги збереженню пам’яток, які в основному сконцентровані у центральній частині міста.

«Власники будівель в центрі міста, історичному ареалі, не зовсім знають повноваження, які на них покладені. Якщо ти придбав пам’ятку і не знаєш законодавства – незнання закону не звільняє від відповідальності. Сьогодні ми поставили собі як першочергове завдання зустрітись з власниками, нагадати їм про їх повноваження і укласти відповідний документ», – зазначила Лісняк.

Зараз у комунальній власності 356 пам’яток. Понад 170 з них перебувають у спільній власності кількох осіб.

«Перш ніж приступити до ремонтно-реставраційних робіт на пам’ятці треба знати про ті можливості які є. Минулого року змінились Державні будівельні норми, і вони суттєво ускладнились. Ми також надамо інформацію про це власникам,» – додала посадовиця.

Останні новини по темі
Завтра у Кропивницькому розпочнеться Всеукраїнський конкурс молодих піаністів
На Кіровоградщині епідеміологічна ситуація з ГРВІ відносно спокійна
Читайте також

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель військовослужбовців.

18:07, 17 Квітня, 2024

У п’ятницю, 26 квітня, у Кропивницькому виступить відомий оркестр «Наоні» із двома програмами – для дітей та дорослих....

17:54, 17 Квітня, 2024

На Кіровоградщині змінили вид покарання для підлітка, який спричинив ДТП. Суд першої інстанції присудив йому один рік у в’язниці. Прокуратура оскаржила цей вирок в апеляційному ...

17:43, 17 Квітня, 2024