У громадських закладах пропонують встановити інформаційні екрани для людей з порушеннями слуху

15:07, 22 Листопада, 2018

Мінрегіон пропонує для людей з порушеннями слуху дублювати текстом важливу звукову інформацію в громадських місцях.

Про це повідомляє «Урядовий портал».

За словами заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лева Парцхаладзе у нових Державних Будівельних Нормах щодо доступності пропонують впровадити обов’язкове візуальне інформування при проектуванні громадських закладів та інфраструктури населених пунктів. 

«Сьогодні порушення слуху мають близько 10% українців. І існуюче середовище, в якому вони проживають, практично не адаптоване до їх потреб, створює значні незручності та обмеження”, – сказав пан Парцхаладзе.

Так, згідно з проектом ДБН, у вестибюлях громадських закладів повинні встановлюватися екрани, інформаційні термінали або табло з текстовим рядком, а призначення приміщень та кімнат – позначатися крупними та максимально освітленими знаками.

Кабіни ліфтів мають бути оснащені текстовим чи відеозв’язком з диспетчером. Сигналізація про небезпеку повинна передбачати не тільки звукову, а й візуальну (світлову) інформацію в приміщеннях.

Зміни містяться у проекті нових державних будівельних норм щодо доступності, які наразі розробляє Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Нові ДБН планується прийняти найближчим часом.

Довідково: державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

 

Останні новини по темі
Скіфський курган на Кіровоградщині варто ще досліджувати – археолог
46508139 119479788981695 8599656250474496000 n
gl
Завтра на «гарячій лінії» чергуватиме міський голова Кропивницького
Читайте також

Полеглому захиснику з Кіровоградщини Євгенію Гончаренку просять надати звання Героя посмертно – відповідну петицію опублікували на офіційному сайті Президента України....

14:16, 13 Липня, 2024

Переможцем конкурсу на посаду очільника Кіровоградської обласної дитячої лікарні став її чинний керівник Василь Хорощак. ...

13:03, 13 Липня, 2024

Учора, 12 липня, у Кропивницькому на перехресті вулиць Вокзальної та Івана Олінського сталася потрійна ДТП, в результаті якої одна з автівок перекинулася. ...

09:21, 13 Липня, 2024