Школяр з Кіровоградщини отримає дві тисячі євро на розробку свого винаходу

12:28, 30 Листопада, 2018

Назар Гарасько 15-річний школяр з села Миронівка Світловодського району винайшов теплообмінник, який економить на опаленні 700 гривень на місяць.

Про це пише у своєму блозі Наталя Луценко.

Школяр рік ставив експерименти щоб зібрати енергоефективний рекуператор – теплообмінник, який економить енергоресурси, бо під час провітрювання нагріває холодне повітря.

«Разом із родиною живу в будинку площею 120 квадратних метрів. Після подорожчання газу вирішив якось допомогти батькам, – розповідає Назар Гарасько. – Випадково натрапив на статтю про енергоефективність. Вирішив створити спеціальний механізм, який дозволяє нагрівати холодне повітря. Він повністю автономний, працює за вихровим принципом. На спіральну алюмінієву рамку встановлені лопості, покриті тонкими мідними листами. Повітря нагрівається, коли проходить через них. Цей пристрій зберігає тепло в оселі під час провітрювання. Якщо встановити такий удома, на опаленні за місяць можна зекономити 700 гривень. Саме стільки тепер заощаджує наша родина».

В Україні продають закордонні рекуператори. Ціни на них стартують від 8 тисяч гривень.

«Розробка Назара дешевша втричі, бо складається з недорогих матеріалів і запчастин, – каже науковий керівник хлопця Світлана Піскова з Олександрійської філії Малої академії наук. – У вересні його прилад переміг в обласному етапі Всеукраїнської науково-технічної виставки-конкурсу “Майбутнє України”. А нещодавно він презентував його в Києві на міжнародному фестивалі інноваційних проектів “Сікорський Челендж”.

За словами наукового керівника, про винахід Назара дізналися італійські інвестори:

“Зателефонували і запропонували допомогти з експериментальними роботами. Обіцяють виділити 2 тисячі євро. Для юного винахідника це – вагома інвестиція”.

Винахід Назара планують запатентувати, щоб ніхто “не позичив”.

 

Останні новини по темі
На літературний вечір Ірен Роздобудько завітала мама полоненого Романа Мокряка (ФОТО)
13
ruba
Кіровоградрибохорона просить повідомляти про випадки задухи риби
Читайте також

Сьогодні, 22 липня, дві громади Кіровоградщини повідомили про загибель на фронті земляків-захисників....

17:19, 22 Липня, 2024

У  Кропивницькому протягом восьми днів, з  24 липня до 31 липня, частково обмежать рух транспорту по вулиці Київській....

16:56, 22 Липня, 2024

У Мінрегіоні, у рамках впровадження нової схеми теплопостачання, підтримали будівництво комбінованої ТЕЦ у Кропивницькому....

16:53, 22 Липня, 2024