5 робіт молодих мисткинь Кропивницького, які варто побачити

15:47, 19 Березня, 2024

У музеї імені Олександра Осмьоркіна у Кропивницькому стартувала виставка керамічних виробів студентів ЦДУ імені Володимира Винниченка.

“Гречка”  підготувала добірку з п’яти робіт на свій смак. Всього на виставці представили 31 керамічних виробів, їх студентки готували протягом семестру. 

Стихії в кераміці

Виставка має назву “Стихії в кераміці” і присвячена темі гармонії у природі. 

“Це лише перші кроки наших студентів  у вивченні окремих прийомів у декоруванні і створенні власних декоративних скульптур”, – зазначила кураторка виставки, старша викладачка кафедри мистецтва університету, художниця-керамістка, членкиня Національних Спілок художників та майстрів народного мистецтва України Лариса Кулініч.

“У своїх декоративних скульптурах студенти намагалися зобразити шанобливе ставлення до природи. Ці роботи про єдність стихій, їхню взаємодію, і те, чому не можна порушувати їх баланс. Адже тільки в єдності можливе життя на нашій планеті”, – розповіла кураторка.

Винонані роботи студентки за програмою виготовляли на 4 курсів. На виставці картини 2021, 2022, 2023 та 2024 років.

“Хвиля” Єлизавети Марченко

Студентка Єлизавета Марченко назвала свою скульптуру “Хвиля”. У коментарі “Гречці” дівчина розповіла, що надихнулася виробами відомих митців.

“Для мене хвиля асоціюється зі спокоєм. Я люблю спокій, тому вирішила зробити скульптуру саме у формі хвилі”, – розповіла вона.

Предмет з кераміки Єлизавета обрала, бо вже давно цікавиться керамічним мистецтвом і любить створювати скульптури своїми руками.

“Літні спогади” та “Квітуча ніжність” Валерії Павлючук

На виготовлення обох робіт у Валерії Павлючук пішок тиждень. Молода мисткиня виготовила їх 2024 році, наприкінці свого четвертого курсу.

Як розповіла дівчина, працювати з керамікою було цікаво, проте зараз дівчина реалізує себе в іншому мистецькому напрямку, займається декоративним розписом та виготовленням ляльок.

“Хоч я і не пов’язала своє майбутнє з керамічним мистецтвом, проте воно допомогло мені обрати те, що зараз дуже подобається”, – зазначила вона.

“Новий початок” Крістіни Гліжинської

Свою роботу 23-річна Крістіна Гліжинська назвала “Новий початок”. Ідея зобразити гриби пришла випадково.

“Хоч на цій роботі можна побачити стару гілка, але в цей час навколо неї вирує життя, ростуть гриби. Тому і назва така”, – розповіла вона.

Свою дипломну роботу Крістіна вирішила також виконувати в кераміці. Дівчина  розповіла, що планує продовжувати працювати з керамікою.

“Перед дощем” Асі Перетрухіної

В кераміці вирішила себе спробувати й 23-річна Ася Потрухіна, проте зацікавилася іншим видом мистецтва.

“Я не часто займаюся керамікою, бо треба мати спеціальну пічку і це займає багато часу”, – каже Ася.

Дівчина виробляє глиняні маски Но – традиційні японські маски, які використовуються у театрі Но, одному з найстаріших та найбільш впливових видів традиційного японського театру. 

Спочатку Ася виготовляє форму для маски, а після  викладає на нього глину, висушує розмальовує. За її словами, для неї це як хобі.

Від ліплення до випікання

“Усі декоративні скульптури зроблені з глини, яка спочатку вимішується, висушується на спеціальному обладнанні, а вже потім випалюється у печі”, – зазначив кераміст з тридцятилітнім стажем Олександр Фірсов.

Коли керамічний виріб дістається з печі, то уже торимається по формі. Також у процесі випікання змінюється його колір. 

“Вже потім виріб покривається глазур’ю, емаллю або іншими керамічними фарбами і згодом знову випікається при більшій ніж першого разу температурі. Це приблизно 700-800 або й тисяча градусів”, – розповідає чоловік.

Також кераміст зазначив, що поки виріб гарячий його можна ще доопрацювати, додавати деталі. А коли поверхня стане глянцевою, щось змінити вже не вийде.

З рештою робіт, які будуть представлені до 23 березня, можна ознайомитися у музеї Олександра Осмьоркіна за адресою: вулиця Володимира Паученка, 89. Музей працює з 10 до 16 години кожного дня, крім неділі. 

Нагадаємо, раніше “Гречка” писала про народного майстра кераміки з Кіровоградщини Сергія Ткачова.

Останні новини по темі
У Кропивницькому проаналізували міські програми соціоекономічного розвитку: чого бракує 
Кіровоградщині призначили представницю Уповноваженого з прав людини: що про неї відомо
Читайте також

У Кропивницькому сьогодні, 19 травня, вшанували пам’ять жертв політичних репресій.

16:28, 19 Травня, 2024

Публікуємо добірку культурних заходів, майстер-класів, лекцій, вистав та концертів які відбудуться у Кропивницькому протягом цього тижня, з 20 по 26 травня....

16:15, 19 Травня, 2024

На Кіровоградщині міський палац культури Світловодської міськради 13 травня уклав угоду з ФОПом Сергієм Ігнатенком на облаштування алеї пам’яті загиблих військових вартістю 279,...

13:46, 19 Травня, 2024