Добровеличківський район втратив 10 мільйонів гривень через реверсну дотацію

14:13, 04 Лютого, 2019

Кошти повернули до державного бюджету на підтримку інших громад.

Про це стало відомо сьогодні під час апаратної наради голови обласної державної адміністрації.

Наприклад, у Кропивницькому районі є три ОТГ, які мають реверс: Первозванівська, Соколівська, Катеринівська, – розповів голова обласної ради Олександр Чорноіваненко. – Ми перераховуємо до державного бюджету від 0,5% до 14%. Раніше, коли не було ОТГ, лише місто Знам’янка мало реверсну дотацію.

На думку пана Чорноіваненка, через реверсну дотацію Кропивницький район втрачає кошти.

Зрозуміло, що з об’єктивних причин – це мінус. Приклад Добровеличківського району, де було створено ОТГ, який втратив 10 мільйонів гривень ресурсу через реверсну дотацію, – коментує ситуацію з реверсними дотаціями в області директор департаменту фінансів ОДА Сергій Шеремет.

Доходи минулого року показали, що на Кіровоградщині збільшується кількість територій, в яких є реверсна дотація, тобто територій, які допомагають іншим, – відзначив перший заступник голови ОДА Сергій Коваленко.

Довідково: у рамках децентралізації було передбачено механізм «горизонтального вирівнювання податкоспроможності місцевих бюджетів», який дозволяє «підтягнути» бідніші громади і надати їм фінансові ресурси для фінансування потреб громади. Суть у тому, що кошти, необхідні для «бідних» громад отримуються за рахунок більш «багатих» громад. Вирівнювання здійснюють шляхом вилученням до державного бюджету коштів в одних місцевих бюджетів (реверсна дотація) для надання їх у вигляді базової дотації з державного бюджету іншим місцевим бюджетам.

 

Останні новини по темі
Іноземних студентів-медиків у Кропивницькому повідомили що МОЗ перенесло їх іспит
364093
kr
У Кропивницькому відбудеться тренінг з кросфіту
Читайте також

Війна – не час ставити життя на паузу, вирішила кропивничанка Наталя Толмачова. Попри складнощі вирішила реалізувати свою мрію – за підтримки програми “Є робота” від...

15:05, 21 Квітня, 2024

Неподалік Кропивницького вчора, 20 квітня, вантажівка зіткнулася з легковиком.

14:19, 21 Квітня, 2024

На Кіровоградщині сьогодні, 21 квітня, в 16 населених пунктах тимчасово вимкнули електрику.

09:49, 21 Квітня, 2024