Аграріям з Кіровоградської області розповіли, як лізинг оберігає від рейдерства (ФОТО)

10:24, 06 Лютого, 2019

Кропивницький став третім містом у якому представникам малого та середнього бізнесу розповіли про переваги лізингу: від можливості користуватися технікою вже за кілька днів, після подачі документів до захисту від рейдерства.

5 лютого в Кіровоградській регіональній торгово-промисловій палаті відбувся тренінг «Фінансування малого та середнього бізнесу лізинговими компаніями» від Асоціації «Українське об’єднання лізингодавців» в співпраці з проектом USAID «Трансформація фінансового сектору». Загалом такі просвітницькі тренінги мають відбутися в 10 містах по Україні, аби всі охочі мали змогу дізнатися про альтернативу оренді, кредитуванню у вигляді лізингу. Хоча насправді лізинг називають ще міксом кредиту і оренди. Та, як пояснюють експерти, порівнюючи з лізингом, оформлення кредиту займає більше часу, а оренда обійдеться дорожче.

Вивчаючи та аналізуючи ринок фінансових послуг в Україні, ми дійшли висновку, що лізинг є тим ефективним і в той же час простим інструментом, який може забезпечити нагальну потребу в доступі до фінансування саме для малого та середнього бізнесу, – каже експерт з розвитку ринку лізингу в Україні проекту USAID «Трансформація фінансового сектору» Наталія Педос. – Наприклад, вважається, що кредит, який надається банками, є більш важкодоступним для малого та середнього бізнесу. Лізингові компанії за своїм статусом не підпорядковані регуляторам таким, наприклад, як Нацбанк. Вимоги відповідно до платоспроможності клієнта є більш гнучкими. В принципі як у світі, так і в Україні лізингові компанії в силу більшої гнучкості забезпечують доступ до фінансування за значно менші затрати часу і деколи більш лояльно ставляться до кредитної історії клієнта. Також гнучкість проявляється в можливості зміни графіку платежів під сезонність. Не завжди в потенційного клієнта є можливість платити нон-стоп цілий рік, адже деколи оборотні кошти підв’язані під врожай, його продаж.

Враховуючи те, що Кіровоградська область – аграрна, то лізинг є чудовою можливістю для фермерів придбати необхідну техніку, якою можна користуватися якнайшвидше.

IMG 8750

Уже через три дні, після подання документів у вас техніка може працювати в полі, – відзначив під час виступу на тему “Лізинг сільськогосподарського обладнання” представник компанії “Альфа-Лізинг” Олексій Літвінов.

І придбати обладнання чи техніку за вигідною ціною.

Якщо фермер піде і придбає трактор сам, то це буде йому значно дорожче, ніж він прийде і придбає його в лізингової компанії, яка користується акціями від постачальників, – зауважила гендиректор «Українське об’єднання лізингодавців» Марина Масіч.

IMG 8576

Суть лізингу полягає в тому, що клієнт бере техніку в довгострокову оренду в лізингової компанії, якій сплачує певну плату за користування. Клієнт за бажанням може викупити техніку.

За словами керівника напрямку проекту USAID «Трансформація фінансового сектору» Івана Вишневського, частка клієнтів з Кіровоградщини, які користуються лізингом, складає понад 5% від загальноукраїнської.

Загалом в Україні ситуація така, що близько половини клієнтів усіх лізингових компаній це представники сільського господарства, – каже Іван Вишневський. – А близько 70% предметів лізингу стосується сільськогосподарської техніки або ж транспортних засобів.

IMG 8602

Цей інструмент (лізинг, – ред.) популярний у всьому світі та, на жаль, менш відомий в Україні, тому ми цю прогалину сподіваємося заповнити, – каже Марина Масіч. – Для України все-таки він надзвичайно важливий, бо зношеність основних фондів, засобів виробництва в Україні сягає 80-90% у деяких галузях, а технологічне відставання займає десятиріччя.

Натомість серед “страхів” з якими стикаються охочі взяти техніку в лізинг – це те, що техніка не є власністю.

Завжди предмет лізингу залишається у власності лізингової компанії, а клієнт поетапного його викуповує, якщо це йому потрібно, – каже Іван Вишневський. – Також є пропозиція оперативного лізингу, коли клієнт користується технікою без переходу до права власності.

Натомість у випадках, приміром, розслідувань, банкрутства, майно в лізинг не підпадає під арешт, бо воно належить лізингодавцю.

Деякі компанії використовують лізинг, як інструмент захисту від рейдерства, – розповів Іван Вишневський. – Наприклад, коли говорять про переоформлення, то тут немає що переоформлювати. Якщо трапляються якісь дії стосовно розбірок між суб’єктами господарювання, то лізингове майно є поза балансом підприємства.

Крім того, лізингові компанії є великими клієнтами страхових компаній, адже закуповують техніку і транспорт великими партіями.

У цьому випадку рівень відмови у страхових випадках близький до нуля, – відзначив Іван Вишневський. – Якщо клієнт самостійно іде в страхову компанію і укладає із нею договір, то велика імовірність того, що коли настане страховий випадок, то компанія цей випадок буде розглядати довго й намагатиметься мінімізувати свої витрати. Крім того, автопарк компаній “Українське об’єднання лізингодавців” перевищує 18 тисяч автомобілів і всі вони застраховані.

Загалом разом зі спікерами, журналістами у заході взяли участь близько сотні учасників. Вони змогли взяти участь не лише в тренінгу, а й «Ярмарку лізингових компаній». На ярмарку, де були представлені дев’ять компаній-учасників Асоціації «Українське об’єднання лізингодавців» присутні мали змогу детальніше обговорити умови лізингу на придбання тієї чи іншої техніки.

IMG 8823

Учасники тренінгу також цікавилися чим відрізняється купівля техніки в розстрочку від лізингу, зокрема, як це може бути вигідно фермерським господарствам.

Те, що мені було потрібно про агролізинг я почув. Мене саме цікавив лізинг для юридичних осіб, – розповів про враження від тренінгу Володимир Великожон, заступник голови фермерського господарства з Олександрійського району.

Рішення за підприємством, його керівником в залежності від кожної конкретної ситуації, – коментує використання лізингу начальник відділу агропромислового розвитку Новомиргородської райдержадміністрації Любов Хименко. – На мою думку, лізинг, це як один із альтернативних методів виходу зі складних ситуацій. Звісно найкраще, коли є власні кошти.

Крім лізингу сільськогосподарської техніки на заході говорили і про лізинг автомобілів. Зокрема учасники мали змогу взяти участь у тест-драйві двох автомобілів Volkswagen від компанії “Порше Лізинг Україна”.

IMG 8847

Нічого, хороша машина, м’яко іде на пневмоподушці, – поділився враженнями від тест-драйву Юрій Анатолійович, фермерське господарство “Світанок” з Новоукраїнки. – Правда я лізингом ніколи не користувався. І ще не задумувався чи скористаюся.

IMG 8628

IMG 8566

IMG 8674

 

Реклама

Останні новини по темі
“Кіровоградобленерго” відремонтує цього року 18 високовольтних підстанцій
51496112 1188811484616013 8690127060800110592 n
НАБУ вручило донці нардепа Березкіна підозру: вона обіцяє боротись за правду
Читайте також

Полеглому захиснику з Кіровоградщини Юрію Граховському просять присвоїти звання Героя посмертно – відповідну петицію опублікували на офіційному сайті Президента України....

16:32, 14 Квітня, 2024

Публікуємо добірку культурних заходів, майстер-класів, лекцій, вистав та концертів які відбудуться у Кропивницькому протягом цього тижня, з 15 по 21 квітня....

15:52, 14 Квітня, 2024

Весна – час коли організми людей самі вимагають побільше вітамінів. Найбільше цього добра в овочах та фруктах. Як зробити корисне ще й смачним – пропонуємо дізнатися...

14:12, 14 Квітня, 2024