Посольство Єгипту стежить за ситуацією із відрахуванням студентів у Кропивницькому

12:07, 13 Лютого, 2019

Студенти-медики з Єгипту зустрілись із представниками свого посольства у Києві у зв’язку із ситуацією з відрахуванням із Донецького національного медичного університету.


Нагадаємо, 8 лютого Донецький національний медичний університет опублікував наказ про відрахування 850 студентів іноземців, які не заплатили за другий семестр навчання. Проте іноземці платили гроші, як це було записано в їх договорі фірмі-контактеру, і, вочевидь, стали жертвами шахрайства.

Наразі студенти відсторонені від навчання і вже 15 лютого можуть втратити законні підстави перебування в Україні.

“Посольство наразі слідкує за кризою із студентами та їх родинами, а також з відповідними зацікавленими українськими органами і шукає шлях вирішення ситуації”, – йдеться на сайті посольства.

Нагадаємо, 14 листопада, у стінах медичного університету виник великий скандал. Студенти-іноземці медуніверу стали жертвами шахрайства: виявилось, що оплачені ними гроші за навчання до універу не дійшли. Навчальний заклад звинувачує в цьому фірму-посередника, а фірма – виш. Наразі слідство веде СБУ.
Вчора в СБУ повідомили, що викрили на отриманні хабарів посадовців Донецького Національного медичного університету: чиновники систематично вимагали неправомірну вигоду від представників комерційних структур, які спеціалізуються на підборі та подальшому оформленні іноземних студентів до українських вишів. У разі відмови зловмисники погрожували створити штучні перешкоди при оформленні іноземних абітурієнтів у медуніверситет.
Того ж дня студенти-медики вкотре вийшли з протестом: повідомили, їх змушують знову заплатити за другий семестр навчання, або обіцяють відрахувати. Наступного дня з’явився офіційний наказ про відрахування 850 осіб.
Нардеп Костянтин Яриніч заявив, що звернеться до суду щодо скасування наказу про відрахування. Проте суд відмовився розглядати заяву як адміністративну справу і відзначив, що її треба розглянути згідно цивільного кодексу.

Останні новини по темі
Корисні та цікаві подарунки до Дня всіх закоханих
valentyna 1
oblast copy
У Новоархангельську Громадська рада підтримала перейменування області на Центральноукраїнську
Читайте також

У Новомиргородській громаді, що на Кіровоградщині, отримали підтвердження загибелі під час боїв на Донеччині захисника Юрія Іваніцького....

17:37, 16 Квітня, 2024

У Кропивницькому за три дні невідомі підпалили п’ять контейнерів для сміття. Проти порушників відкрили кримінальне провадження....

17:18, 16 Квітня, 2024

Російська пропагандистська «машина» запустила нову інформаційно-психологічну операцію (ІПсО), ціль якої – розколоти українське суспільство на «ухилянтів» та «оборонців», зірвати...

15:24, 16 Квітня, 2024