Суспільство

Дмитрівська ОТГ планує побудувати сонячну електростанцію для потреб соцзакладів

. 3384

Зміни до Бюджетного кодексу щодо запровадження в Україні середньострокового бюджетного планування дозволяють громадам складати трирічні місцеві фінансові плани. Скориставшись можливістю, Дмитрівська ОТГ ініціювала ідею втілення амбітного плану переведення об’єктів соціальної сфери на сучасні відновлювальні технології, повідомляє Кіровоградське РВ АМУ.

 

41 main

Починаючи з 2019-го року у Дмитрівській ОТГ планують поступовий перехід на використання сонячної енергії для різних сфер життя громади. На першому етапі - модернізація вуличного освітлення у селах Дмитрівка, Макариха, Цибулеве та Шамове. Далі більше. На території ОТГ планують побудувати сонячну електростанцію, але на відміну від інших, у Дмитрівській сільській раді ухвалили рішення, що сонячна електростанція має слугувати на користь громади.

«Ми маємо вільну земельну ділянку на якій плануємо розмістити сонячні батареї, - говорить Наталія Стиркуль, голова Дмитрівської ОТГ. – Надалі система працюватиме так, що наші школи, садочки та інші об’єкти соціальної сфери будуть використовувати для своїх потреб саме сонячну енергію. Якщо будуть залишки, ми продаватимемо їх за «зеленим тарифом», а отримані доходи спрямуємо на подальший розвиток території».

Загальна вартість проекту майже 4,7 мільйона гривень. Фінансуватиметься проект з різних джерел: місцевого й державного бюджетів, при цьому передбачено і залучення інвестиційно-технічної підтримки програм-партнерів та місцевого бізнесу.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама