Суспільство

У Кропивницькому визначать кращого токаря серед студентів коледжів всієї України (ФОТО, ВІДЕО)

. 3854

У Кропивницькому розпочався конкурс серед студентів коледжів, які серед іншого вивчають токарну справу.

tokk1

5-й всеукраїнський конкурс фахової майстерності за професією – токар зібрав в стінах Кропивницького інженерного коледжу 11 команд з Дніпра, Херсона, Тернополя, Полтави, Черкас, Дрогобича, Жовтих Вод, Сміли, Світловодська, Кропивницького.

На урочисте відкриття завітали гості та представники міської влади.  У своєму виступі директор коледжу Микола Сторожук подякував учасникам конкурсу, його партнерам та всім присутнім. За його словами, запрошення взяти участь у конкурсі отримали 96 навчальних закладів.

«96 навчальних закладів отримали запрошення, але одиниці можуть дати належну якість, яку даєте ви, - звернувся директор навчального закладу до учасників конкурсу. - Я знаю скільки ви здолали перешкод щоб приїхати на конкурс. При відсутності державної підтримки, ми робимо невеличку революцію, тому сьогодні тут ви головні».

Микола Сторожук пояснив журналістам «Гречки» чому проводять конкурс саме з робітничої професії.

«Специфіка підготовки студентів в коледжах суттєво відрізняється від університетської. І хоча ми є закладом вищої освіти, за рахунок значно більшої кількості практик ми даємо зовсім інший рівень підготовки спеціаліста саме в частині компетенції, навичок, вмінь. І стандартом передбачено надання робітничої професії. Тобто ми готуємо спеціаліста – керівника середньої ланки, який навчений і робітничій професії, він її знає зсередини і знає інженерну справу», - пояснив Сторожук.

19 учасників конкурсу, які пройшли попередній відбір, позмагаються за звання кращого в професії. Переможця визначить компетентне журі.

tokk2

Сам фінал конкурсу пройде в два етапи: теоретична частина, під час якої всі учасники матимуть змогу заробити 40 балів, давши відповідь на 40 випадкових запитань, які обере програма, і практична. За практичну частину команда зможе заробити 160 балів.

«Правильність відповідей теоретичної частини конкурсу визначає комп`ютер, в практичній частині – журі. Після того, як учасник виготовляє деталь, він підходить до членів журі зі своїм вимірювальним інструментом, і відповідно до таблиці розмірів визначають дотримався він розмірів чи ні. В залежності від того на скільки точно конкурсант наблизився до необхідного розміру, виставляється відповідна кількість балів», - розповіла Людмила Полтавцева, завідувачка практикою навчально-виробничою Кропивницького інженерного коледжу ЦНТУ.

tokk3

Студент Дніпровського машинобудівного коледжу Максим Свистун, технолог машинобудування за фахом, пройшов попередній відбір і приїхав до Кропивницького аби позмагатись за звання кращого у токарній професії.

«Паралельно ми вивчаємо курс електромеханіки та токарної справи. Ми отримаємо цілісну освіту, тобто немає такого, що ми виключно технологи і пишемо техпроцес, адже маємо розуміти як ми це робимо і звідки що береться. Зокрема, як влаштований верстат, як проходить обробка деталі, які поверхні і як обробляються.
НА відбірковому етапі конкурсу я точив вал, окрім того я вже працював на верстаті, тому точив різні речі. Для мене це звична річ і я вмію це робити, проте хочу перевірити свій рівень вмінь та здобути перемогу», - говорить Максим.

Під час практичної частини учасники виготовлятимуть вал довжиною 90 мм. Деталь обирали жеребкуванням з чотирьох можливих варіантів.

Як розповів «Гречці» Павло Семешко, учасник конкурсу з Жовтих Вод, таку роботу хороший спеціаліст має виконувати за 10 хвилин. Пояснив він і якими різцями він користуватиметься при виконанні завдання.

«Прохідний різець - щоб виконувати торцеві роботи, є фасочний – щоб виконувати фаски і карнавочний – робити канавки. Досвідчений фахівець виконує такі роботу за 10-15 хвилин, я впораюсь хвилин за 15. Я вже виконував таку роботу практиці», - говорить Павло.

Окрім конкурсної програми, всі учасники матимуть можливість взяти участь у майстер-класі з 3d – моделювання та програмування обробки на верстаті ЧПУ фірми HAAS.

Переможців конкурсу визначать завтра. Про них ми повідомимо додатково. Всі призери отримають цінні подарунки та дипломи.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама