У Кропивницькому створили енергопаспорт для бюджетних установ і чекають інвесторів
Комплексного енергетичного паспорту будівель бюджетної сфери міста представили у Кропивницькому.
Як повідомила під час прес-конференції Маріанна Морква, керівник управління економіки, аудит провели по 164 комунальних об’єктах.
Інформація в енергопаспорті також важлива для інвесторів.
Енергопаспорт дозволяє бути більш відкритими для інвесторів. Актуалізувалось питання тепломодернізації міста, а також привабити для інвесторів.
На сьогодні практично в усіх містах країни впроваджуються заходи із енергозбереження. Комплексного енергетичного паспорту будівель бюджетної сфери міста містить технічні характеристики енергоефективності складені в результаті аналізу енергопоказників.
основними розділами паспорту є аналіз споживання паливних ресурсів установ, технічні характеристики та можливі заходи із енергомодернізації.
– Така інформація дає можливість інвестору зорієнтуватись, в яку сферу енергомодернізації він хоче вкладати кошти, – каже чиновниця.
Якщо ми говоримо про енергосервісні заходи, то інвестор отримує прибуток за рахунок економії.
Наприклад, якщо інвестор готовий впровадити енергоощадні заходи і декларує, що наступного року підприємство зекономить 20% на тепло із цих коштів економії 5 років отримує прибуток інвестор. Інвестор отримує 90% від суми економії, 10% – залишається у бюджеті міста.