У школах Кіровоградщини дітей вчать порозумінню

11:49, 29 Лютого, 2012

На Кіровоградщині продовжують роботу над створенням шкільних центрів розв’язання конфлікту на базі загальноосвітніх шкіл.  Таку ініціативу впроваджує Дитяча екологічна громадська організація «Флора».

Немає ніяких сумнівів, що спілкування –є однією із  необхідних складових для нормального розвитку дитини. Реалізовуючи цю потребу діти часто потрапляють у конфлікти, вирішити які самостійно не завжди в змозі. Як показала практика, методика «Рівний-рівному» дає позитивні результати та допомагає конфліктуючим сторонам налагодити відносини.

Завітавши до шкіл, в яких створено та вже працюють служби порозуміння та поспілкувавшись із координаторами та дітьми, можна констатувати той факт, що корисною є така ініціатива  і для дітей, які звертаються до служби, і для самих медіаторів. А що вже казати про користь для школи та адміністрації, коли діти вміють вирішувати конфлікти між собою, а іноді, уникати їх зовсім, опираючись на набутий досвід.
Отже, було цікаво дізнатися, що тепер, після створення служби порозуміння в школі, відбувається із учнями ? Чи складно проходив процес створення служби? Наскільки корисною є робота та з якими труднощами зустрічаються шкільні медіатори?

«Така служба вкрай потрібна кожній школі,– зазначає Анна Анатоліївна, психолог ЗОШ№ 6 – діди прагнуть допомагати один одному, і розуміють, що навіть не здогадувалися, які проблеми існують у учнів, які є за віком меншими. Вони самостійно та завзято взялися за підготовку презентації про їх діяльність,шукали матеріал та розробляли наочність. Можливо, ще не все так в них виходить, як їм би  хотілося, але їх старанність обов’язково призведе до успішних результатів. Найчастіше, зараз, по допомогу звертаються учні 5-их класів. Тож, ми плануємо продовжувати діяльність, особливо бачачи інтерес учнів, готові допомагати їм та сприяти  тому, щоб кожен з медіаторів набував досвіду».

Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.info [У школах Кіровоградщини дітей вчать порозумінню]Дуже важливим початком роботи такої служби, пані Анна виокремлює відбір найбільш вмотивованих учнів, які б сприймали цю діяльність не як просту гру, а як важливу справу.

 

Самі ж діти-медіатори зазначають, що розуміють велику відповідальність, яку на них покладено. Багато з них розповідають про те, що робота медіатора допомагає їм самим у вирішенні повсякденних проблем та працює,як профілактика  вчинення ними подібних помилок, які вони допомагають розв’язувати. Більше того, завдяки такій роботі, є діти, які визначилися із майбутніми професіями, тобто, планують обрати спеціальність, пов’язану із допомогою людям.

Тож, можна ще довго розповідати про позитивні моменти впровадження центрів порозуміння  у кожній школі. Та маємо надію,що такий досвід будуть переймати навчальні заклади нашого міста.

Також, наразі, Кіровоградською дитячою екологічною громадською організацією «Флора» готується посібник по створенню Шкільних центрів порозуміння, адаптований до нашого регіону. Фахівці організації радо передадуть свій досвід кожному закладу, що забажає започаткувати центр медіації.

Юлія Бочарова – Туз

Останні новини по темі
Концерт гурту «Мандри» виявив чисельних прихильників українського фолк-року в Кіровограді
Кіровоград. Молодіжний журнал “Гречка” www.gre4ka.com.ua Концерт гурту «Мандри» виявив чисельних прихильників українського фолк-року в Кіровограді
Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.com.ua Колектив "Гречки" вітає свою колегу Наталю Кравченко з днем народження!
Колектив “Гречки” вітає свою колегу Наталю Кравченко з днем народження!
Читайте також

Легендарні 3-й полк спецпризначення імені князя Святослава Хороброго та 8-й полк СпП імені князя Ізяслава Мстиславича оголосили про набір....

15:30, 4 Березня, 2024

У Кропивницькому сьогодні, 4 березня, на перехресті Євгена Тельнова і Віктора Френчка сталася ДТП. В результаті автопригоди постраждала пасажирка. ...

15:10, 4 Березня, 2024

У Кропивницькому жителі будинку по вулиці Кавказькій вже другий тиждень залишаються без води. Водночас цієї вулиці немає у переліку виїздів ремонтної бригади.  «Гречка» з’я...

14:35, 4 Березня, 2024