Мер Олександрії – корупціонер?
Мера міста Олександрія (Кіровоградська область) Степана Цапюка звинувачують у вчиненні корупційного діяння. За даними МВС, в червні пан Цапюк провів через міську рада рішення, згідно якого земельна ділянка площею понад 11 тис. кв. м була передана фірмі, співзасновником якої є його син, повідомляє РБК Україна “Комерсант-Україна”.
Мер всі звинувачення у корупційних діяннях заперечує, заявивши, що завчасно повідомив про виниклий конфлікт інтересів.
Як стало відомо, 4 жовтня меру Олександрії Степану Цапюку було пред’явлено обвинувачення у вчиненні корупційного діяння за ст. 172-7 Кодексу про адміністративні правопорушення (“порушення вимог щодо повідомлення про конфлікт інтересів”; передбачає штраф у розмірі від 170 грн до 1500 грн). У заяві “Ліги підприємців Олександрії”, на підставі якого співробітники міліції проводили перевірку діяльності мера, повідомляється, що 3 червня сесія міської ради Олександрії дозволила фірмі, співзасновником якої є молодший син Цапюка Максим, викупити земельну ділянку площею понад 11 457 кв. м. Мер особисто поставив проект рішення на голосування і взяв у ньому участь.
Проте, як встановила перевірка ГУБОЗ МВС, Цапюк не повідомив депутатам міськради про наявність конфлікту інтересів, чим порушив ст. 12-1 закону україни “Про службу в органах місцевого самоврядування”, згідно з якою він повинен був негайно повідомити про сформовану ситуацію. Заперечення окремих опозиційних депутатів, яких зацікавило, чому ставка орендної плати на земельну ділянку становить всього 3% від ринкової вартості землі, а не 12%, як для інших підприємців, були проігноровані.
Представники “Ліги підприємців Олександрії” звернулися в адміністрацію президента, звідки в кінці вересня заяву перенаправили в Генпрокуратуру, а звідти – в МВС. Вчора матеріали перевірки були передані в міський суд Олександрії, після чого їх направлять до міськради.
Степан Цапюк, якого тричі обирали мером Олександрії – в 1998, 2006, 2010 роках,- спростовує всі звинувачення.
“…Все, що робиться проти мене – це підступи недоброзичливців. Я своєї вини не визнаю, про що заявив і співробітникам міліції. Те, що син – співзасновник підприємства, я не приховував, до того ж напередодні сесії я належним чином повідомив відповідні органи про конфлікт інтересів“,- заявив Цапюк.
Цікаво, що на парламентських виборах 2012 року Цапюк відмовився підтримати, затверджену його партією, кандидатуру Сергія Кузьменка в 103-ому мажоритароному окрузі з центром в Олександрії. Натомість він висунув підтримав кандидатуру своєї заступниці Людмили Давиденко, яка після цього була виключена з Партії регіонів. За підсумками виборів, Давиденко посіла п’яте місце в окрузі, набравши 7% голосів. Переміг Кузьменко. 9 листопада 2012 року відбулося засідання політради обласного осередку ПР, на якому, зокрема, обговорювалось недотримання Цапюком партійної дисципліни, порушення партійного статуту і як наслідок цього внесення певного розколу в рядах партії і її дискредитації. Мера Олександрії було виключено з лав Партії регіонів.