Тепло під загрозою: рахунки “Теплоенергетика” арештували через “Нафтогаз”

20:02, 19 Березня, 2021

Рахунки комунального теплового підприємства “Теплоенергетика” арештували через позов “Нафтогазу”. Про це у своєму офіційному телеграм-каналі повідомив міський голова Кропивницького Андрій Райкович.

 

Формально позов стосується боргу в 178 мільйонів гривень, накопиченого у 2017-2018 роках дочірнім підприємством «Кіровоградтепло» ТОВ ЦНТІ УНГА, яке з 2004 року орендувало в міста більшу частину теплогенеруючих потужностей, а наразі визнане банкрутом.

Є Закон України, який регламентує, скільки треба сплачувати «Нафтогазу» від загального об’єму коштів, які надходять від населення у вигляді сплати за тепло. Арешту домоглися, щоб на користь «Нафтогазу» забрати максимум коштів.

Нагадаємо, газ із січня коштує вже не 7 тисяч гривень, а майже 11 тисяч за тисячу кубометрів. А в діючий тариф на тепло закладалася ціна в 7 тисяч, оскільки за проханням Уряду тарифи на тепло не підняли до ринкових цін.
Через цю різницю з’явилася заборгованість «Теплоенергетика» перед «Нафтогазом», яка не може бути покрита навіть за стовідсоткових розрахунків населення. А рівень оплати за тепло населенням Кропивницького – нижчий за 90%.

Не піднявши тарифи на тепло, міста закінчать опалювальний сезон із збитками. Зокрема, для бюджету Кропивницького вони складуть біля 200 мільйонів.

“В лютому під час зустрічі представників Асоціації міст України, мерів обласних центрів, з прем’єр-міністром, представниками Кабміну, профільних міністерств, були досягнуті домовленості: з квітня до вересня держава мала віднайти шляхи компенсації цих збитків містам. Було підписано відповідний меморандум. Але замість компенсації ми отримали судовий арешт”, – пише Райоквич. – ” Як нам готуватися, проводити відновлювальні роботи? Рівень зносу комунальних мереж, котелень, насосного обладнання – понад 50%! Все місто перерите через аварії. Ми сподівалися, що з 15 квітня розпочнемо замінювати та ремонтувати мережі, не менше 100 мільйонів плануємо вкласти в ремонтні роботи. Інакше наступний опалювальний сезон просто не розпочнеться! І така ситуація не тільки в Кропивницькому, а й в інших містах України, такі ж борги за рахунок різниці в тарифах утворюються всюди.”

Поки місцева влада чекає на реакцію на ситуацію від Уряду.

 

Останні новини по темі
137 захворіли, 4 пацієнти померли: яка коронавірусна ситуація на Кіровоградщині 
pazientcovid1
vyst 1
З мистецтвом, татуюваннями і вином: у Кропивницькому триває благодійний марафон KropArt (ФОТО)
Читайте також

У Кропивницькому сьогодні, 18 липня, через аварійні роботи жителі мікрорайону Радист тимчасово залишилися без води....

10:09, 18 Липня, 2024

Вихованець кропивницького футболу та колишній півзахисник збірної України Євген Коноплянка оголосив про завершення кар’єри футболіста....

10:03, 18 Липня, 2024

«Кіровоградобленерго» опублікувало графік відключень електрики за чергами, які запроваджують на Кіровоградщині у четвер, 18 липня....

20:13, 17 Липня, 2024