Протести відкладаються: наступні три місяці уранові шахти Кіровоградщини працюватимуть

18:39, 08 Квітня, 2021

За підсумками сьогоднішньої наради під головуванням міністра економіки Ігоря Петрашка підписана короткострокова угода між ДП «Схід ГЗК» та НАЕК «Енергоатом» на строк 3 місяці. Передбачається, що реалізація уранового оксидного концентрату на зазначений термін здійснюватиметься за ціною 2020 року.

Як пояснює голова Незалежна профспілка гірників України Михайло Волинець, це дозволить продовжити роботу підприємства.

“Проте потрібні рішення на державному рівні, в тому числі прийняття законопроєкту № 5201, щодо забезпечення сталої роботи вітчизняного урановидобутку, виділення фінансування з держбюджету на підтримку уранових шахт, структурних підрозділів держпідприємства «Схід ГЗК», їхнє визначення як стратегічних об’єктів зареєстрований та очікує на розгляд комітетами та парламентом”, – вважає Волинець.

У разі закриття уранодобувних шахт ДП «Схід ГЗК» підприємства – понад 5000 українців ризикують залишитися без роботи, а місцеві бюджети втратять 750 млн грн податків.

“Шахтарі – уранщики мобілізовані та готові до початку протестів, перекриття доріг навколо Кропивницького у будь-який момент, якщо високопосадовці не врятують підприємство від зупинки, якщо щось із домовленостей піде не за обговореним сценарієм”, – повідомив Волинець у Фейсбуці.

Останні новини по темі
Хто очолив Знам’янську окружну прокуратуру (ФОТО)
222
Sayt 1
Як у столичному суді відмазують ексголову Кіровоградської ОДА Балоня
Читайте також

У Кропивницькому відбулося перше безоплатне заняття для студентів «Медіашкола». Спікерками стали редакторка та журналістка «Гречки»....

17:47, 22 Лютого, 2024

Місто Кропивницький, як і багато інших міст України, постійно розвивається та пропонує різноманітні можливості для своїх мешканців. Особливо це стосується сфери зайнятості, де к...

17:41, 22 Лютого, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель воїнів-земляків.

17:38, 22 Лютого, 2024